Galia Jein מבצעים את ‘High Freq’ ב-BPM @ Night

צפו ב-Galia Jein, ההרכב של גליה סרברניק, בוגרת המסלול המקיף לזמרים יוצרים, וניר יונסי, בוגר המסלול המקיף לסאונד והפקה, מבצעים את שירם המקורי ‘High Freq’. בנוסף, ביצענו ראיון בו סיפרו על עצמם, על העשייה והרקע המוזיקלי שלהם:

 

צפו: Galia Jein – High Freq

הפקה, מילים ולחן: ניר יונסי וגליה סרברניק
מיקס: ניר יונסי
הקלטה ומאסטרינג: ליאור אביגדור
צילום ועריכה: ליאור אלון

 

על מה השיר מדבר?

“השיר נכתב בתקופה האחרונה, ממש כשכולם רק התחילו לצאת לרחובות ולהגיד את שעל ליבם. הוא מדבר על ההתעוררות של כולנו, על זה שעכשיו זה הזמן ואין זמן אחר. המהפכה היא קודם כל עם עצמנו, שנמשיך להגדיל את האור שלנו ולהגביה את התדר שלנו. אם נישאר באיזור הנוחות שלנו, אנחנו נימס אל תוך ספת האשליות המרופדת והנוחה הזו, נראה את החיים עוברים על ידינו ולא נהיה השינוי שאנחנו רוצים להיות בתוכם. אחד הדברים שמרגשים אותנו בזמנים האלו זו האחדות והתרחבות התודעה הקולקטיבית.”

 

איך נכנסת לעולם המוזיקה?

גליה: “מאז שאני זוכרת את עצמי אני שרה וכותבת, ועם השנים הסכמתי לומר בקול שזה גם מה שאני רוצה לעשות בחיים. עברתי דרך כל מיני עולמות של יצירה ואומנות, מלשיר ולנגן, למשחק ולתנועה. כל הדרך היתה רצופת לימודים מכל הקצוות של הסקאלה, מגרוב ובלוז לפולק, וממוזיקה תורכית לפיוטים ולמוזיקה הודית. למדתי במוסררה – המכללה למוזיקה מן המזרח בירושלים, ושירה הודית בהודו, וכמובן אחד מהמקומות שבהם למדתי היה מכללת BPM, מתוך הרצון להעמיק ולצבור עוד ידע וכלים ומתוך סקרנות לעולם האלקטרוני הרחב. ומצאתי עולם, אכן רחב, ואני שטה וצוללת ושוחה…”

ניר: “מגיל צעיר הייתי בעולם המוזיקה. התחלתי בתור נער בלהקות רוק וסיימתי את הלימודים עם רסיטל בשירה קלאסית (אופרה). לאחר השירות הצבאי התחלתי לעשות מוזיקה אלקטרונית והתחלתי להתעניין בהפקה, ומאז אני עושה מוזיקה להצגות תיאטרון, קרקס ומופעים ופועל כאמן עצמאי.”

 

איך התחיל שיתוף הפעולה ביניכם?

גליה: “הכרנו בזמן הלימודים במכללה, לפני בערך 3 שנים, ניר למד במכללה במסלול BSP ואני במסלול זמר יוצר, וניר היה חלק מהלהקה שליוותה אותנו בהופעות סוף שנה במסלול. הוא ניגן על האפקטים בשיר שלי, וממש אחרי החזרה הראשונה לשיר, דיברנו ואמרנו שנקבע בקרוב סשן באולפן. זה קרה די מהר והרגיש סופר מדוייק ומשם הכל היסטוריה.

יש לנו שעות של מוזיקה מוקלטת שיצרנו יחד בסשנים באולפן. הכל נוצר דרך אימפרוביזציה עם המיקרופון ועם כל ה”חייזרים” של ניר כמו שאני קוראת לזה, ומילים שנרקמו תוך כדי, מהלב ומהאינטואיציה, ומתוך זה יצאו רעיונות שהתפתחו לשירים. זה התחיל בתור המרחב לביטוי דרך יצירה אחד עם השניה, ואחרי בערך שנתיים של צלילה לסשנים מרפאים החלטנו לשתף אנשים ביצירה שלנו ובערך לפני שנה הקמנו את ההרכב Galia Jein.

בשנה האחרונה אנחנו ממש מתמקדים בלהפוך את כל החומר גלם שלנו לכדי שירים ובתקופה האחרונה כבר בדרך לקליפ הראשון שלנו. בקרוב!”

 

איך הייתה חווית הלימודים במכללת BPM?

גליה: “במהלך התקופה במכללה הכרנו המון מוזיקאים ואנשים שהיוו לנו השראה ותמיכה. אני וניר התחברנו במהלך הלימודים שזו ברכה בפני עצמה, והמכללה עוזרת לנו לקדם את ההרכב, ותומכת ומאמינה בנו כמה שאפשר!”

 

מה התכנונים שלכם לעתיד?

“איזה עתיד? איך אפשר לדבר על עתיד עכשיו? יש רק את עכשיו. 😉 אנחנו בעיקר כבר רוצים להופיע מול אנשים, אבל בעתיד הקרוב קרוב אנחנו מוציאים קליפ ראשון לסינגל ראשון שזה סופר מרגש!”

 

חולמים גם ללמוד כתיבת שירים מקוריים לצד לימודי פיתוח קול ופרפורמנס? לפרטים על המסלול המקיף לזמרים יוצרים במכללת BPM