אלה כהן מבצעת את ‘Control’ ב-BPM @ Night

צפו באלה כהן, זמרת-יוצרת ובוגרת מסלול זמר יוצר במכללה, מבצעת את שירה המקורי ‘Control’. בנוסף, אלה סיפרה בראיון על עצמה ועל הרקע והעשייה המוזיקלית שלה.

 

צפו: אלה כהן – Control

שירה, מילים ולחן: אלה כהן
בס: אלון פייפר
גיטרה: כרמל קבסה
גיטרה: רן גפנר
מתופף: דור הדר
הפקה מוזיקלית: יותם רוזנטל ודור הדר
הקלטה, מיקס ומאסטרינג: ליאור אביגדור
צילום ועריכה: ליאור אלון

 

במה עוסק השיר?

“השיר הוא סוג של תהליך, תהליך שכולם עוברים. מעבר בין לחיות איך שהחברה מכתיבה ולהכנע (במודע או לא) ללחץ חברתי לבין לחיות את החיים שאתה רוצה ולחשוב כמו שאתה רוצה בלי שהנורמה החברתית תשפיע עלייך.”

 

איך נכנסת לעולם המוזיקה?

“תמיד אהבתי לשיר. תסכל אותי שרוב הפלייבקים לא היו בסולם שלי, אז החלטתי ללמוד גיטרה ולנגן את השירים בעצמי. אחריי כמה שנים הלכתי לבמה פתוחה בתל אביב ב-“יהושועבר”. שם למדתי מה זו במה וזאת הייתה הזדמנות ראשונה להפוך את המוזיקה שלי לפחות חובבנית. הבנתי מהר מאוד שהבמה אוהבת אותי ואני אותה. החלטתי לאזור אומץ, להתמקצע יותר ולהירשם ללימודים ב-BPM.”

 

איך הייתה חוויית הלימודים ב-BPM?

“מדהימה, החל מהקשרים עם עוד מוזיקאים שעם חלקם יצרתי קשרי חברות חזקים שהם מעבר למוזיקה ועד המרצים שהיוו עבורי מנטורים בתחומים שונים. המרצים ידעו להיות מרצים כשצריך וחברים בשאר הזמן.”

 

מה את עושה בימים אלו?

“עזבתי את תל אביב לטובת אשקלון (עם כל האזעקות עדיין יותר שקט מתל אביב, סמכו עליי). אני מתמקדת בכתיבה ויצירה. אני עובדת כרגע עם מפיק, בוגר מסלול BSP שביחד אנחנו עובדים על להפוך את החזון שלי לאלבום למציאות. בנוסף מתקדמת לעבר הקמת להקה, אבל זה עדיין לא ממשי.”

 

מה ההשפעות המוזיקליות שלך?

“הכל מהכל. גדלתי על מוזיקה מזרחית וישראלית. בגיל 16 גיליתי את אבריל לווין והתאהבתי בז’אנר הרוק, להקות כמו אוונסנס, לינקין פארק, מיוז ופינק פלויד.”

 

מה השאיפות שלך לעתיד?

“לטייל בעולם. בין אם זה עם להקה בטורים מטורפים ובין אם זה עם גיטרה אקוסטית ומגבר נייד כזמרת רחובות נודדת.. קשה לי להשאר במקום אחד, וקשה לי לדמיין את החיים שלי בלי מוזיקה ואנדרנלין, השילוב של זה יצר את החלום הזה.”

 

 

כותבים שירים ורוצים לקחת את המוזיקה שלכם לשלב הבא? לפרטים על מסלול זמר-יוצר