שחר יוסף מבצע את ‘להעיז’ ב-BPM @ Night

צפו בשחר יוסף, בוגר המסלול המקיף לזמרים יוצרים, מבצע את שירו המקורי ‘להעיז’. בנוסף, ביצענו ראיון בו סיפר על עצמו, על העשייה והרקע המוזיקלי שלו:

 

צפו: שחר יוסף – להעיז

 

מילים, לחן, הפקה: שחר יוסף
תופים: דודי פינחס
גיטרה: טליה ישי
סינת’יסייזר: עידן מלול
בס: אריאל יום טוב
קלידים: עילי סט
זמרים: דניאל ענבר וגל זוילי
הקלטה, מיקס ומאסטרינג: ליאור אביגדור
עוזרי הקלטה: גיא ליף, יאן אורשנו, איתן זילברברג
צילום, תאורה, עריכה: ליאור אלון

 

ספר לנו על עצמך

“אני בן 25, מנגן גיטרה וכותב מגיל ממש צעיר, אבל התחלתי לשיר בפני אנשים רק ב-3-4 שנים האחרונות. גדלתי בעמק יזרעאל, בסביבה שיש לה הרבה אהבה למוזיקה בתור פנאי, אבל לא בתור כלי ביטוי עצמי אומנותי ובטח לא שלא בתור מקצוע, אז ברגע שהשתחררתי מצה”ל עברתי לת”א ומצאתי עבודה באוזןבר מתוך מטרה להכיר את העולם הזה.”

 

על מה השיר מדבר?

“זו הכי תשובה מעצבנת של יוצרים אבל אני באמת מאמין שרק הפרשנות של המאזין חשובה והפרשנות שלי יכולה רק לקלקל. אני כן אגיד שקיבלתי כל מיני הודעות מאנשים שכתבו לי על איפה הקונספט של להעיז תפס אותם – חלק בהתמודדות מול תפיסה עצמית, חלק בביישנות מול בחורות, כמה חברים מוזיקאים אמרו לי שהם לקחו את זה למקום של להעיז להוציא את המוזיקה שלך החוצה. מבחינתי הכל נכון והכל ביחד.”

 

מתי הבנת שמוזיקה זה מה שאתה רוצה לעסוק בו?

“אני חושב שזה משהו שזיהיתי בעצמי בשלב מאוד מוקדם ובעצם עד היום אני עוד נלחם על להאמין שזה אפשרי, שאני יכול להתפרנס ממשהו שאני אשכרה אוהב ומחובר אליו כל כך. אני חושב שהלימודים ב-BPM היו איזה נקודת מפנה בהרגשה שלי כי בעצם רק במהלך השנה הזאת התחלתי להאמין שיש ממש ערך ביצירה שלי.”

 

איך הייתה חווית הלימודים שלך ב-BPM?

“בעצם זה שבמשך יותר משנה כל שבוע היינו כותבים שיר חדש, מבצעים אותו ומקבלים עליו פידבק, היה אחד הדברים שהכי הפרו אותי יצירתית ושיפרו אותי מבחינת הכתיבה. מסתבר שמסגרת זה דווקא אחלה למוזיקאים – Who Knew?”

 

על מה אתה עובד בתקופה האחרונה?

“ב-10.1 אני משחרר את הEP “ירח משלי”, שאת כל השירים כתבתי והפקתי בעצמי במהלך השנה ב-BPM, ומשיק אותו בהופעה מיוחדת ומרגשת באוזן בר ב-29.1. חוץ מזה אני מפיק ומנגן עם אומנים אחרים ומוצא את האימפקט שלי גם בעבודות שקשורות יותר לתעשיית המוזיקה לאחרונה.”

 

מה התכנונים שלך לעתיד?

“להמשיך לעבוד, לכתוב, להקליט ולהוציא עוד שירים החוצה, זו לגמרי הדרך שלי להכיר את עצמי. שאיפות? איזה ספוט שווה באינדינגב זה חלום, אבל לטווח הקצר גם למלא את האוזןבר ב-29.1 יעשה אותי מבסוט לאללה.”

 

שחר יוסף הולך להשיק את EP הבכורה שלו “ירח משלי” בהופעה באוזןבר ב-29.1.22, רוצים להיות שם? כרטיסים בלינק

רוצה ללמוד כתיבת טקסטים, פיתוח קול ופרפורמנס בצורה מקצועית? לפרטים על מסלול זמר יוצר במכללת BPM