דניאל ענבר מבצע את “כל יום” ב-BPM @ Night

צפו בדניאל ענבר, בוגר המסלול המקיף לזמרים יוצרים, מבצע את שירו המקורי “כל יום”. בנוסף, ביצענו ראיון בו סיפר על עצמו, על העשייה והרקע המוזיקלי שלו:

 

צפו: דניאל ענבר – כל יום

 

מילים: דניאל ענבר ואיתן פלד
לחן: דניאל ענבר, איתן פלד וערן גולדברג
שירה: דניאל ענבר
תופים: רועי בנין
גיטרה: שחר יוסף
בס: אריאל יום טוב
קלידים ומחשב: ערן גולדברג
הפקה מוזיקלית: ערן גולדברג
מיקס ומאסטרינג: ערן גולדברג
הקלטה: ליאור אביגדור
עוזרי הקלטה: לי נגב, ניב מלול
צילום, תאורה, עריכה: ליאור אלון
סטיילינג: GUGU, BENSH

 

ספר לנו על עצמך

“בן 27, גדלתי בתמרת שבעמק יזרעאל, גר בתל אביב ב-5 השנים האחרונות. שירתתי כמ״פ באגוז, ולאחר השחרור עשיתי פסיכומטרי כדי להתקבל לתואר נחשב (עאלק). הבנתי שזה לא זה והתחלתי לעבוד על המוזיקה שלי תוך כדי לימודים במסלול זמר יוצר ב-BPM. כיום זה העיסוק העיקרי שלי, ותוך כדי אני גם מנהל את מועדון הדרמה בתל אביב.”

 

על מה השיר מדבר?

“כמה פעמים במעלה הדרך שאלתי את עצמי האם אני עושה את הדבר הנכון? השיר הזה הוא סוג של חשבון נפש קטן שלי עם עצמי. לפעמים, כשרע וקשה והדברים לא מסתדרים, הייאוש מתיישב לי על הכתף ומעורר בי ספקות. השיר “כל יום” נכתב כדי להתיישב לי על הכתף השנייה – להזכיר לעצמי שגם אם ברגע הזה אני מרגיש שכלום לא מסתדר בצורה שאני רוצה, אני לומד, משתפר ומתפתח. בין הפחד להיכשל לרצון להצליח קיים מרווח שהוא הדרך בה אני הולך. את השיר כתבתי עם איתן פלד שהולך איתי בדרכים מקבילות וזאת הייתה חוויה נהדרת לחלוק עם מישהו את החששות. היה גם נחמד לעשות לו ביצוע קצת שונה.”

 

מתי הבנת שמוזיקה זה מה שאתה רוצה לעסוק בו?

“המוזיקה תמיד ליוותה אותי, אבל כל החיים הלכתי בדרך בה אני עושה את מה ש״מצופה״ ממני לעשות. שנת שירות, צבא, פסיכומטרי, לימודים וכו׳. החלטתי לצאת מהמטריקס אחרי שבמהלך טיול שעשיתי יצא לי לחזור להופיע מול אנשים אחרי הרבה שנים וגם לכתוב בצורה מפוכחת ובוגרת יותר. לקחתי החלטה לעצור את שאר הדברים ולזרום עם מה שאני באמת אוהב.”

 

איך הייתה חווית הלימודים שלך ב-BPM?

“בגדול, החוויה הייתה טובה מאוד. באתי כבר עם ניסיון כלשהו ואני חושב שלקחתי בעיקר את הקשרים האנושיים הטובים ואת הקשר עם המרצים שהיו מקור השראה מעולה עבורי, המכללה מאפשרת לכל אחד ללמוד.”

 

על מה אתה עובד בתקופה האחרונה?

“חזרתי לשחרר מוזיקה חדשה! ממש בימים אלה מסיים לעבוד על האיפי החדש שלי, “לילה טוב” – ארבעה שירים חדשים בהפקות מגוונות. האיפי הולך לצאת בקרוב ותוך כדי אני כבר עובד על מוזיקה חדשה וממשיך לפתח את האירועים שלי בדרמה.”

 

מה התכנונים שלך לעתיד?

“בגדול, יש לי טור השקת EP בקיץ הקרוב. אני רוצה להסתובב כמה שיותר ולנסות להשמיע את מה שיש לי לעולם. כמובן שאני רוצה להמשיך ללמוד כל הזמן, להתפתח ולהשתפר עד שאני באמת אגיע לאן שאני רוצה ואני יודע שזה יקרה.”

 

רוצה ללמוד כתיבה, הלחנה וביצוע בצורה מקצועית? לפרטים על מסלול זמר יוצר במכללת BPM