SHOOG מבצעים את ‘Angry Clouds’ ב-BPM @ Night

צפו ב-Shoog, הרכב אשר חבר בו הגיטריסט רועי לביא, בוגר במסלול המקיף ליצירה מוסיקלית, מבצעים את שירם המקורי ‘Angry Clouds’. בנוסף, ביצענו ראיון בו סיפרו רועי וההרכב על עצמם, על העשייה והרקע המוזיקלי שלהם:

 

צפו: SHOOG – Angry Clouds

רועי לביא – גיטרה חשמלית
יובל (שוגי) גרינשפן – שירה ובס
אביב אלתר – סקסופון וקלידים
חן יאיר – תופים
אייל בוסטוק – גיטרה חשמלית
טכנאית הקלטה: ליאור אביגדור
עוזר טכנאי: אופיר מוניץ
מיקס ומאסטרינג: יובל גרינשפן
צילום ועריכה: ליאור אלון

ספר קצת על הלהקה:

רועי: “התחלנו לגבש את הלהקה לקראת סוף השירות הצבאי שלנו. נפגשנו באופן מקרי בתל אביב וכולנו היינו בתהליך של חיפוש זהות מוזיקלית. מצאנו אותה בדמות המוזיקה והעשייה, אבל העיקר בלהיות חבר להקה זה האנשים והחברויות שנוצרות.”

 

על מה השיר מדבר?

שוגי (סולן הלהקה): “השיר פותח את האיפי הראשון שלנו ‘Sun Set’ שמתעסק ביחסי אהבה ושנאה לשמש (ולחיים עצמם). מאז שאני זוכר את עצמי אני סובל מדיכאון רציני בכל יום כשהשמש שוקעת. השמש צובעת את השמיים בכתום, העננים מאדימים וזועפים. עבורי השקיעה היא רגע מאוד עצוב, רגע מלא בבדידות שמזכיר לי כמה אני קטן בעולם. אני ממליץ בחום להמנע משקיעות מיותרות ולרקוד בכל הכח עד הזריחה הבאה 🕺🌅”

 

איך נכנסת לעולם המוזיקה?

רועי:בגיל צעיר יחסית אני זוכר את עצמי מנגן על כל מיני כלים ממנדולינה ועד לטובה. ניגנתי בתזמורת של הבית ספר שלי בבאר שבע, בכל מיני חוגים ובקונסרבטוריון. אני חושב שהרגע המשמעותי עבורי היה כשהתחלתי לנגן גיטרה בערך בגיל 13 ואז הבנתי שהמוזיקה חייבת לתפוס חלק משמעותי מהחיים שלי.”

 

מתי הבנת שזה מה שאתה רוצה לעסוק בו?

רועי: בתקופת הצבא, הייתי בגרעין נח”ל בשנה של פרק משימה בחדרה. גרנו בקומונה והדרכתי במרכז נוער בגבעת אולגה. זאת הייתה תקופה שהייתה בה יותר בוגר וגילית את המוזיקה ככלי הדרכתי וחינוכי. במסגרת התפקיד שלי ב’מרכז ווליום’ בשכונה, ארגנתי ערבי להקות צעירות לנוער. הנערים שהופיעו תמיד היו מוכשרים מאוד ועשו דברים מדהימים שמאוד ריגשו אותי ואפילו קצת גרמו לי לקנא. הבנתי שאני חייב לעסוק במוזיקה באופן מקצועי כשאשתחרר מהצבא, כי אני מאוד אוהב את תחום המוזיקה.”

 

איך הייתה חווית הלימודים במכללת BPM?

רועי: הלימודים היו בשבילי אחת מהחוויות הטובות והמשמעותיות. הדברים הטכניים שלמדתי הפכו אותי למוזיקאי הרבה יותר טוב. יותר מזה הלימודים היוו עבורי מסע של גיבוש הזהות המוזיקלית שלי ותרמו לזהות האישית שלי במובן מסוים. ההיכרות עם מוזיקאים אחרים, חברים לכיתה והאפשרות לעבוד ולהשמיע מוזיקה שלי לאנשי תעשייה ומורים (מדהימים!) הם רק חלק מהתהליך שפיתח אותי כבן אדם וכמוזיקאי.

מה אתה עושה עכשיו?

רועי: בקיץ הקודם הוצאתי EP ראשון עם הלהקה, SHOOG. היום אנחנו עובדים על סיבוב הופעות ראשון שלנו בארץ. חוץ מזה, אני עובד במקביל על כל מיני פרויקטים מוזיקליים מקוריים כמפיק בתחילת דרכו. מתוכננים הרבה דברים טובים.”

 

השפעות מוזיקליות?

רועי: ” זאת שאלה קשה כי אני אוהב הרבה מאוד ז’אנרים ואני כל יום קם עם מצב רוח אחר שגורם לי לרצות לשמוע מוזיקה שונה. בתור ילד הייתי מאוד מושפע מרוק על כל גווניו; Beatles, Nirvana, Pink Floyd, Jimi Hendrix ועוד. כשהתבגרתי נחשפתי למוזיקה אחרת, לדוגמה האלבום ‘Kid A’ של Radiohead, היה מאוד משמעותי עבורי. בתקופה האחרונה אני נחשף למוזיקה אלקטרונית מכל מיני סוגים וזה עולם שתמיד מחדש לי, במיוחד בתחום הסאונד וההפקה.”

התכנונים לעתיד?

רועי: להמשיך להופיע, לשתף פעולה עם מוזיקאים אחרים ולהתנסות בכמה שיותר סגנונות. בקיץ הקרוב אני מתחיל הקלטות עם ההרכב SHOOG. אני מתכנן גם להתחיל לעבוד על פרויקט מוזיקלי אישי של מוזיקה מקורית, כרגע הוא בשלב הכתיבה וההפקה. הוא הולך לצאת פצצה! ” 

רוצים לקבל את הכלים המקצועיים כדי להפיק את המוזיקה שלכם? לפרטים על מסלול BSP ליצירה והפקה מוסיקלית