ספיר עמר מבצעת את ‘בחום של עצמה’ ב-BPM @ Night

צפו בספיר עמר, בוגרת המסלול המקיף לזמרים יוצרים, מבצעת את שירה המקורי ‘בחום של עצמה’. בנוסף, ביצענו ראיון בו סיפרה ספיר על עצמם, על העשייה והרקע המוזיקלי שלה:

 

צפו: ספיר עמר – בחום של עצמה

ספיר עמר – מילים, שירה
שגיא אוסי – לחן
אלון רוזנשטיין – גיטרה חשמלית
אדי נודלמן – גיטרה אקוסטית
אופיר מוניץ – בס
דניאל גולדברג – קלידים
עדן שולמן – תופים

 

הקלטה, מיקס ומאסטרינג: ליאור אביגדור
צילום ועריכה: ליאור אלון

 

על מה השיר מדבר?

“השיר מדבר על היכולת של כל אדם לחזק את עצמו, להכיל את עצמו ולעמוד בזכות עצמו. על האור שהבוקר נותן לי, היכולת להיות לרגע לבד ולהתחיל מחדש בזכות עצמך.”

 

איך נכנסת לעולם המוזיקה?

“זו שאלה טובה, כי זה תמיד היה שם, אבל בעיקר בתיכון, מקהלת בי”ס, טקסים, תיאטרון עירוני, כמה שיעורי פיתוח קול, להקת יחידה בשירות הלאומי… אבל אני חושבת ש-BPM ממש גרמה לי לקחת את עצמי בידיים בעניין הזה.”

 

מתי הבנת שזה מה שאת רוצה לעסוק בו?

“בעיקר אחרי השירות הלאומי, כשהייתי צריכה להחליט לאן להמשיך מכאן – והלמידה ב-BPM רק חיזקה את ההחלטה. אשמח להגיד ששיעורי הפיתוח קול אצל מירב היו חלק בלתי נפרד מהתהליך.”

 

איך הייתה חווית הלימודים במכללת BPM?

“למדתי כל כך הרבה בשנה הזו ברמה שלא אוכל לתאר במילים. המרצים מעוררי השראה ומקצועיים מאוד, הסביבה המאפשרת למידה, בין אם בין השיעורים בכיתות התרגול, או בין אם ברוח הסטודנטים. זו הייתה ממש הפעם הראשונה שאני מגלה את עולם המוזיקה בצורה לימודית, ושמחתי לקחת חלק בכל דבר שהיה – מאיך לכתוב טקסטים ועד העיבודים עם ונדר.”

 

מה ההשפעות המוזיקליות שלך?

“בעיקר מוזיקה ישראלית פופולרית, כמו עידן רייכל. אפשר לומר שגדלתי גם על שלומי שבת, והיום אני מושפעת בעיקר מאמיר דדון, ישי ריבו, חנן בן ארי, דודו טסה ועוד.”

 

מה התכנונים שלך לעתיד?

“התכנון לעתיד הוא כמובן הפקת אלבום ראשון והופעה – זו המטרה הגדולה. בדרך לשם יש המון מטרות קטנות של כתיבה והלחנת שירים נוספים, להשתפר בפסנתר, נגינה על גיטרה, להגיע לקצה גבול היכולת בשירה, להקים הרכב קבוע ולרוץ עם הופעות.”

 

חולמים גם ללמוד כתיבת שירים מקוריים לצד לימודי פיתוח קול ופרפורמנס? לפרטים על המסלול המקיף לזמרים יוצרים במכללת BPM