לימודי סאונד והפקה מוזיקלית במכללת BPM

לימודי סאונד והפקה מוזיקלית, מה לומדים במכללת BPM?

לימודי סאונד, מה לומדים במכללת BPM?

מאז 2003, מכללת BPM היא המכללה המובילה ללימודי סאונד ומקצועות ההפקה המוזיקלית השונים, ומונה כ-2,500 סטודנטים שמכשירה מדי שנה לתעשיית הסאונד והמוזיקה. אנחנו מציעים לכם, מתעניינים ומתעניינות בעולם הסאונד ממתחילים ועד מתקדמים, קורסים ומסלולי לימוד מגוונים המובלים ע”י מרצים פעילים בתעשיית המוזיקה הישראלית והבינלאומית, שיתנו לכם את ארגז הכלים השלם והמגוון כדי להשתלב בתעשיית הסאונד המקצועי על כל צורותיו.

לימודי סאונד במכללה בנויים מתוכניות לימודים שהורכבו מתוך ההבנה כי לסאונד משמעויות טכניות ואומנותיות באופן שווה, ויש צורך להבין אותו לעומק משתי הבחינות הללו. במהלך קורסי הסאונד תלמדו את תורת הצליל מיסודה ותקבלו תשובות לשאלות כמו: מהו צליל? כיצד הוא נוצר? איך הוא משפיע על המוח שלנו? ונלמד מושגי בסיס חשובים כמו אורך ותדירות גל, אמצעי הקלטה לאורך ההיסטוריה, סאונד אנלוגי מול דיגיטלי, מעבדי סאונד שונים כמו EQ, קומפרסור, סאטורציה, ריוורב, דיליי ועוד רבים.

בנוסף, נלמד את המרכיבים שיוצרים אולפן הקלטות מקצועי, בין אם אולפן ביתי שנבנה בסביבה ביתית, אולפן מסחרי בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר, או עמדת סאונד להופעה חיה במועדון או פסטיבל, נבין את שרשרת הסאונד, ונתנסה בהקלטה מקצועית של כלי נגינה מכל הסוגים (כמו גיטרה, פסנתר, כלי נשיפה, תופים ועוד) באמצעות טכניקות הקלטה שונות בתצורות מעוטות ומרובות מיקרופונים.

הלימודים כוללים התמקצעות על תוכנת DAW (ר”ת Digital Audio Workstation, תוכנות ליצירה, סאונד והפקה כמו קיובייס, אבלטון לייב ועוד) אחת לפחות, אשר כיום נחשבות הפלטפורמה המרכזית לעבודות מוזיקה וסאונד מכל הסוגים, דרך הקלטה, עריכה, עיצוב, עיבוד, יצירה, הפקה, מיקס ומאסטרינג ועוד רבים.

לימודי סינתזה ועיצוב צליל

סינתזה ועיצוב צליל

מעבר לסאונד כפי שנתעד ונעבד בצורתו המוקלטת, נלמד בקורס סינתזה כיצד עולם עיצוב הצליל מאפשר לנו להביע עצמנו אומנותית דרך עיצוב מאפיינים שונים של הצליל, בלמידה המתבססת על שימוש ונגינה בסינתיסייזרים שונים, אנלוגיים ווירטואלים. במהלך קורס סינתזה נתוודע למושגים חשובים כמו צורות הגל השונות, פילטרים, מעטפות, ושאר הפרמטרים העוזרים לנו לזהות ממה מורכב צליל, ונשתמש בידע הזה כדי לשחזר סאונדים מפורסמים מתולדות המוזיקה.

בנוסף, ניישם את הידע הזה כדי ליצור מוזיקה אלקטרונית במגוון רחב של סגנונות, דרך הבנה של כלי הנגינה הנפוצים בסגנונות מוזיקליים שונים, וטכניקות עיצוב הצליל והסאונד אשר מרכיבות אותם.

מסלול EMP המקיף להפקה אלקטרונית

המסלול המקיף לסאונד והפקה באולפן הביתי

לימודי סאונד, שאלות ותשובות נפוצות

למי מתאים ללמוד סאונד?

סאונד הינו תחום מורכב, שכולל בתוכו מגוון רחב של סוגי עשייה שונים בתחום המוזיקה בפרט והאומנות בכלל. כתחום, עולם הסאונד מתאים במיוחד לא/נשים עם תשוקה אדירה למוזיקה ואומנות, שבאה לצד יכולת טכנית מפותחת. אנשי ונשות הסאונד יכולים להיות בהמשך הדרך יוצרי מוזיקה עצמאיים, מפיקים מוזיקליים או טכנאי הקלטות ו/או מיקס, ולהשתלב בתעשיות רבות ובתפקידים שונים גם בתעשיית המוזיקה וכיום גם בתעשיות נוספות כמו הטלוויזיה, הקולנוע, משחקי הוידאו ואף הייטק.

 

מה ההבדל בין לימודי סאונד להפקה מוזיקלית?

למרות שיש המון חפיפה בין לימודי סאונד ללימודי הפקה מוזיקלית, שכן רוב ככל המפיקים המוזיקליים מצופים להיות בקיאים בעולם הסאונד, לימודי סאונד יתמקדו בהיבטים מסוימים מתוך סך הכישורים של המפיק המוזיקלי. לרוב לימודי הפקה מוזיקלית יכללו התמקדות בתחומים נוספים שאינם נוגעים ישירות לסאונד, כמו עיבוד ותזמור, תיאוריה מוזיקלית, הרמוניה ועוד רבים. לימודי סאונד יתמקדו יותר בתחומים המתקשרים ישירות לעולם הסאונד: תורת הצליל, מיקס ומאסטרינג, הקלטות, אקוסטיקה, סאונד להופעות חיות, סינתזה ועיצוב צליל ועוד.

 

לימודי סאונד, האם צריך ידע מוקדם?

ניתן להתחיל ללמוד סאונד ללא ידע מקדים מיוחד בתחום המוזיקה או הסאונד. רצוי כי לסטודנט/ית תהיה בקיאות בסיסית בעבודה עם מחשב, ועם אנגלית בסיסית שתאפשר הבנה מעמיקה יותר של הטרמינולוגיה המקצועית. במידה ויש ספק, מוזמנים תמיד להגיע לפגישת ייעוץ חינמית אצלנו במכללה, בה תיבדק התאמתכם לקורסים ומסלולי הלימוד השונים.

 

למה כדאי ללמוד סאונד במכללת BPM?

מכללת BPM היא המכללה המובילה בארץ ללימודי סאונד, ומכשירה את דור ההווה והעתיד של תעשיית המוזיקה מאז 2003, עם אלפי סטודנטים שלומדים אצלנו מדי שנה. הקורסים מועברים ע”י מרצים פעילים עם ניסיון מקצועי מוכח בתעשייה וגישה לימודית ששמה בקידמתה את השילוב בין למידה תיאורטית מעמיקה לצד תרגול ויישום מעשי של החומר הנלמד, ועם דגש על לימוד “בגובה העיניים” ובאווירה נעימה ומפרה יצירתית.

בנוסף, הלימודים במכללה מתקיימים במתקן לימודים יוקרתי, הכולל מספר אולפני הקלטות מקצועיים וכיתות לימוד המאובזרים בציוד מהשורה הראשונה של עולם הסאונד וההפקה המוזיקלית. כל חללי המכללה פתוחים לשימוש ותרגול הסטודנטים ללא עלויות נוספות עד השעות הקטנות של הלילה, ומאפשרות לכם לבצע את ההתנסויות המקצועיות הראשונות שלכם בסביבה מקצועית ותומכת בו-זמנית.

רוצה ללמוד איתנו? ניתן להשאיר פרטים פה בטופס ואנחנו ניצור איתך קשר בהקדם!