מסלול מקיף לזמרים יוצרים

לימודי כתיבת שירים, פיתוח קול, הלחנה ועיבוד לזמרים

מסלול מקיף לזמרים יוצרים

קמפוס תל-אביב | אונליין
 

מסלול לזמרים יוצרים – פיתוח קול, שירה, הלחנה, כתיבה והפקה מוזיקלית

העתיד שלכם כזמרים, כותבים ומלחינים מחכה לכם במכללת BPM: תכנית הלימודים במסלול זמר-יוצר נבנתה מתוך מחשבה מעשית על עתידכם כזמרים, כותבים ומלחינים בתעשיית המוסיקה המקומית והעולמית. מעבר ללימודי כתיבת הטקסט, הלחן והביצוע, נלמד אתכם במסגרת תוכנית הלימודים להקליט ולהפיק את הרעיונות שלכם באולפן הביתי על מנת שתקבלו את ארגז הכלים הכי מקיף שאפשר.

אנו נספק לכם את הכלים והציוד המקצועי ברמה הגבוהה ביותר, יחד עם המרצים המנוסים בתחומם – הכול על מנת שתוכלו ליהנות ממרחבי למידה ויצירה אידיאליים. במהלך המסלול תלמדו את כל הנושאים הדרושים לפיתוח קריירה בתעשיית המוסיקה: תיאוריה מוסיקלית, הרמוניה, הלחנת שירים, פיתוח שמיעה, פיתוח קול, כתיבת טקסטים, עיבוד, הפקה באולפן הביתי, פיתוח יצירתיות, פרפורמנס, עבודה מול להקה, ניהול ושיווק עצמי.

הסטודנטים והבוגרים במסלול זמר יוצר יוכלו להשתלב ככותבי שירים בפרויקטים שיתופיים של המכללה מול אמנים מובילים בתעשייה, דוגמת פרויקט BPM Team, בו בוגרי המסלול יצרו שירים באופן משותף עם האמנית נטע ברזילי, או BPM Showcase, בו סטודנטים ובוגרים נפגשים עם נציגי לייבלים מובילים בתעשייה כמו קמע ו-Universal Music Israel.

אחד הפרוייקטים הבולטים ביותר לאחרונה שהשתתפו בו סטודנטים ובוגרים מהמסלול הוא אלבום מחווה בעיבודים חדשים לשיריו של המלחין והמעבד יאיר רוזנבלום ז”ל, מחשובי היוצרים של הזמר העברי, שנוצר בשיתוף מכללת BPM, “צאן ברזל מוסיקה” מבית “ארומה מיוזיק” ומשפחת רוזנבלום. הסינגל הראשון מתוך האלבום, נקרא ׳מה אברך׳ שזוכה להדים רבים בתקשורת.

כניסה למועדון ההטבות IMBPM (לחצו לפרטים)
זכאות להחזרי שכ"ל בתוכנית השוברים של משרד העבודה (לחצו לפרטים)
השיעורים מוקלטים לצפייה בזמן מאוחר יותר
כניסה בלעדית לסדנאות אמן

בוגרי מסלול זמר יוצר ממליצים

“מכללה מאוד ביתית וחמה, המורים נותנים את הלב שלהם לתלמידים, יש קצב התקדמות מעולה ואווירה טובה של מוזיקה”

-אמיר

“הלימודים במכללה שיפרו אותי בכל תחום אפשרי במוזיקה. השיפור היה עצום ונתן לי המון דברים טובים”

-שי

“תהליך ההתפתחות שעברתי כאן לא יאומן. החשיפה לסגנונות, לאנשים, למרצים… יש אווירה של בית ושתמיד יש אוזן קשבת”

-אלמוג

בוגרות מסלול זמר יוצר בתעשיית המוזיקה!

אורית טשומה

Keren Ilan

קרן אילן (Keren Ilan)

סיון סיסאי

סיון סיסאי

רוצה לדעת עוד? ניתן להשאיר פרטים בטופס וניצור איתך קשר בהקדם:

למי המסלול המקיף לזמרים יוצרים מיועד?

זמרים* המעוניינים להתמקצע בתחום הביצוע ולשכלל את יכולות הכתיבה וההלחנה שלהם, ולכל זמר/ת מבצע/ת שמחפש/ת השראה, כיוון מוסיקלי ויד מכוונת.

*ההשתתפות מגיל 16 ומעלה – מקרים חריגים יועברו לאישור הוועדה הפדגוגית.

 

מטרת המסלול

הכשרה מקצועית של זמרים-יוצרים לקריירה בתעשייה המקומית ובזירה הבינלאומית. בסיום המסלול הבוגרים ידעו לכתוב, להלחין ולעבד שירים בצורה מקצועית ולבצעם בביטחון באופן משכנע מול קהל ובאולפן ההקלטות.

 

יתרונות המסלול המקיף לזמרים יוצרים

• לימוד מקיף של תחום המוסיקה עם דגש על כתיבה, הלחנה וביצוע לצד פיתוח חשיבה מקורית
• המסלול אינו מכוון לסגנון מוסיקלי מסוים, אלא מאפשר לכל סטודנט/ית לגלות ולפתח את סגנונו/ה האישי והייחודי, החל מגיבוש הרעיון הגולמי של השיר, ועד להגשתו בהופעה חיה או באולפן ההקלטות
• מפגשים עם אנשי מפתח מהתעשייה: זמרים, פזמונאים, מלחינים ואנשי רדיו, מהם הסטודנטים ילמדו את רזי המקצוע, יקבלו השראה ואף יצרו קשרים אישיים
• תוכנית לימודים עדכנית הכוללת גם התמקדות בעבודה עם כלים מבוססי AI והשפעת הטכנולוגיות החדשות על התחום
• המסלול מעניק ניסיון על במות מקצועיות תחת הדרכתם של אנשי המקצוע המובילים בתחום
• קידום הסטודנטים והבוגרים בתעשיית המוסיקה ע”י סיוע ביחסי ציבור
• הרצאות של מרצים אורחים וביניהם רותם בר-אור, שי-לי ג’משיד ועוד
• שיעורי פיתוח קול קבוצתיים כחלק ממסלול הלימודים
• מתקני הלימוד של המכללה, לרבות חדר חזרות, אולפני הקלטות ומעבדות מחשבים, עומדים לרשות הסטודנטים לצורך תרגול עד לשעות הלילה המאוחרות

 

תעודה והסמכה

הסטודנטים שיעברו בהצלחה את המסלול יקבלו תעודת בוגר/ת מסלול זמר-יוצר במכללת BPM.

 

תנאי הקבלה ללימודים לזמרים יוצרים

 • בחינת ביצוע לשני שירים – שיר מקורי וגרסת כיסוי (קאבר). ניתן לבחור שיר מכל סגנון בעברית או באנגלית. מומלץ ללוות את השירה בגיטרה או פסנתר – מי שאינם מנגנים בכלים אלה מתבקשים להביא פלייבק. יש לבצע את השיר במלואו.
 • ראיון אישי עם המנהל הפדגוגי של המכללה
 • מילוי שאלון מקדים להכרות עם הסטודנט/ית
 • מבחן ידע כללי בכתב בנושא מחשבים, הבנת הנקרא, מתמטיקה ואנגלית
 • אישור ביצוע בדיקה לרינגוסקופית אצל רופא אף אוזן גרון (יש להעביר את אישור הבדיקה עד חודש לפני תחילת הלימודים לכתובת המייל: [email protected]) – יש לבקש מהרופא/ה לציין באישור האם באפשרותך לבצע תרגילי פיתוח קול לאורך המסלול

 

ציוד נדרש

מחשב אישי, כרטיס קול, מקלדת שליטה ואוזניות, מחברת תווים. ציוד אופציונאלי: תוכנת Ableton Live, מוניטורים אולפניים ומיקרופון.

תכנית הלימודים המלאה

סמסטר א’:

 • תיאוריה מוסיקלית
 • פיתוח שמיעה וסולפז’ א’
 • כתיבת טקסטים
 • פיתוח טכניקות שירה וסגנון אישי
 • סדנת מקלדת
 • אבלטון לייב ומבוא לאולפן הביתי

סמסטר ב’:

 • הזמר היוצר באולפן
 • סדנת שירים
 • הרמוניה לכותבי שירים
 • פיתוח שמיעה וסולפז’ ב’
 • פרפורמנס והגשה א’

סמסטר ג’:

 • הרמוניה מתקדמת
 • עיבוד שירים
 • פרפורמנס והגשה ב’
 • הזמר בתעשייה

 

תכנית הלימודים המלאה

פירוט הקורסתחוםש”א בשבוע*
תיאוריה א’:

יסודות התיאוריה המוסיקלית מהווים בסיס ללימודי המוסיקה על כל ענפיה. הנושאים המרכזיים בקורס הם קריאת תווים, כתיבת תווים, הכרת מרווחים מוסיקליים, סולמות, אקורדים, דרגות בסולם, מקצבים, משקלים ונגינה על מקלדת.

מוסיקה2
סדנת מקלדת:

שיפור יכולות הנגינה של כל סטודנט/ית בהתאם לרמתם תוך רכישת טכניקות בליווי שירים. הקורס יהפוך את המקלדת לכלי העבודה הראשי של הזמר/ת היוצר/ת, כאשר מדי שבוע נלמד לנגן קטע חדש עם סולמות וטכניקות מגוונות. הקורס מאפשר לתרגל באופן מעשי את התכנים שנלמדים במהלך קורס התיאוריה המוסיקלית.

מוסיקה1
פיתוח שמיעה וסולפז’ א’:

פיתוח השמיעה המוסיקלית העומדת בבסיסו/ה של כל מוסיקאי/ת. במהלך הקורס נלמד לזהות ולשיר תופעות מוסיקליות אשר נלמדו בקורס התיאוריה המוסיקלית. בין נושאי הקורס: מלודיות חד קוליות, זיהוי מרווחים מוסיקליים, זיהוי אקורדים משולשים וסולפאז’ (שירת תווים).

מוסיקה1
כתיבת טקסטים:

הקניית כלים לגישות ולטכניקות שונות לכתיבה: תרגום דמיון והשראה לפסים מעשיים, שימוש בכל חומר גלם אפשרי כמניע ליצירה, עריכת טקסטים, כתיבה בהזמנה לאמנים אחרים, מיזוג בין הבעה אישית וייחודית לבין נגישות לקהלים רחבים, הכרות עם ההבדלים בין טקסט נקרא לטקסט מולחן ומושר, הכרות עם כותבים מרכזיים במוסיקה הפופולארית בארץ ובעולם, ניתוח קלאסיקות ופיתוח כתיבה מקורית. הקורס מיועד לכותבים ולמבצעים בעברית ובאנגלית, אבל עיקר העבודה המעשית יתבצע על טקסטים בעברית.

מוסיקה2
פיתוח טכניקות שירה וסגנון אישי:

חלק חשוב מהתהליך של כל זמר/ת היא מציאת הקול הייחודי והאמירה אישית, ובקורס זה נעשה זאת באמצעות התמקדות באומנויות ווקאליות, עם דגש על היכרות עם מערכת הנשימה וחללי התהודה, שימוש בטכניקות כאומנות קולית, היכרות עם צבעים קוליים וסגנונות שירה שונים, דינמיקה ועוצמה קולית, וקישוטים קוליים כמו ויברטו וסלסולים.

מוסיקה2
אבלטון לייב לזמר יוצר:

ההיכרות עם תוכנת עריכה דיגיטלית הכרחית עבור יוצרים בעולם המוסיקה העכשווי: תוכנת עריכה יכולה גם לשמש ככלי ליצירה, עיבוד מוסיקלי, הקלטה, מיקס ומאסטרינג. הקורס יפרוש בפני הסטודנטים את שלל הטכניקות והידע הנדרשים להפקה עצמאית. בין נושאי הקורס: שליטה בתוכנת ההקלטה, עבודה עם כלים וירטואליים (סינתיסייזרים, סאמפלרים ומודולים), עבודה עם מידי ואודיו דיגיטלי, תיקוני שירה, בניית טייקים, ביט, סאונד ועוד.

תוכנה3

 

סמסטר ב’:

פירוט הקורסתחוםש”א בשבוע*
זמר יוצר באולפן:

עבודה מול מיקרופון, היכרות תיאורטית ומעשית עם הקלטות שירה ועריכות של טייקים באולפן. כל ההיבטים הקשורים בעבודה באולפן ההקלטות, הכרות מעמיקה עם הציוד הרלוונטי. עבודה מול מפיק מוסיקלי

ווקאל2
הרמוניה לכותבי שירים:

כתיבה הרמונית לשיר דרך הבנת הקוד הטונאלי בסולם מז’ור ומינור, חיבור בין אקורדים, יצירת משפטים מוסיקליים, התאמת אקורדים למנגינה, עקרונות בסיסיים בהולכת קולות, שימוש בדרגות הדיאטוניות ובהיפוכי אקורדים, יצירת מתח והבנת האפקט הרגשי שקיים במהלך ההרמוני.

מוסיקה2
פיתוח שמיעה וסולפז’ ב’מוסיקה1
סדנת שירים:

קורס זה הוא קורס מעשי בכתיבה והלחנת שירים. במהלך הקורס התלמידים ייפגשו דמויות מפתח בסצינת המוזיקה המקומית למספר מפגשים, במהלכם יקבלו חשיפה ממבט ראשון לתהליך הכתיבה האישי של האמן, וכן תתבצע עבודה ממוקדת על חומרים מקוריים.

מוסיקה2
פרפורמנס והגשה א’

הגשת שיר הינה מימד חשוב בארגז הכלים של הזמר היוצר, בין אם מדובר בהופעת ישיבה אינטימית, או הופעה באצטדיון. קורס זה יתמקד בדרכים בהן ניתן לבצע, לפרשן ולהביע שיר, וכיצד להעביר את המסר מאחוריו בצורה מקצועית ומרגשת.

ווקאל2

 

סמסטר ג’:

פירוט הקורסתחוםש”א בשבוע*
הרמוניה מתקדמת:

טכניקות מתקדמות בהרמון שירים, חריגות מן הסולם, שימוש באקורדים מיוחדים והאפקט הרגשי שהם מייצרים, התחקות אחר שירי רוק ופופ תוך ניסיון להבין כיצד הם הפכו ללהיטים ובמה ייחודם. בין נושאי הקורס: סקוונצות, אלטרציות, מיקסטורות, דרגות שנוניות ומודולציות.

מוסיקה2
הזמר בתעשייה:

העבודה של המוסיקאי/ת בעידן המוסיקה הנוכחי אינה מסתכמת בכתיבת שירים וביצועם: כיום אמנים מעורבים בכל תהליכי העבודה הקשורים בפיתוח הקריירה שלהם. במהלך הקורס נחשף לסודות הכמוסים של תעשיית המוסיקה ונכיר מקרוב נושאים כמו זכויות יוצרים, שיווק, מיתוג, סטיילינג, פרסום, בוקינג וכל מה שצריך לדעת לפני שנכנסים לעולם האמיתי.

תעשיית המוסיקה2
עיבוד שירים:

עיבוד נכון יכול להפוך שיר בינוני ללהיט ועיבוד כושל יכול להרוס שיר טוב. במהלך הקורס נרכוש כלים לבחירת העיבוד הנכון: התאמת סגנון השיר להרכב, בחירת הנגנים והקשר שבין הזמר/ת למפיק/ה והמעבד/ת. בין נושאי הקורס: כתיבה לריתם סקשן (בס ותופים), כתיבה לכלים הרמוניים (גיטרה ופסנתר), עיבוד לקולות וכתיבת קולות שניים, עיבוד בסגנונות שונים (רוק, פופ, פאנק, אלקטרוני וכו’). עיבוד חומר מקורי בעבודה מעשית עם להקה. בסיום הקורס יעלה מופע עם השירים שהסטודנטים עיבדו לאורך הסמסטר.

מוסיקה2
פרפורמנס והגשה ב’:
אחת הבעיות הגדולות של זמרים-יוצרים היא המעבר מהאולפן לבמה. במהלך הקורס נלמד את כל המרכיבים החשובים בהופעה החיה: עמידה, נגינה, שימוש באפקטים, תקשורת עם הנגנים וכל דבר שקשור ביכולת שלכם לשבות את לב הקהל.
ווקאל2

*ש”א = שעות אקדמיות

כגוף מוביל בתעשיית המוסיקה בארץ, BPM חרטה על דגלה ליישר קו עם התקדמות ושינויים בתעשייה. במטרה ליישר קו עם שינויים אלו, BPM שומרת לעצמה את הזכות לשנות ולשפר את מבנה המסלול, התכנים ושעות הלימוד.

משך זמן:

2 מפגשים שבועיים של 5 שעות אקדמיות (בממוצע), סה"כ שנה

תהליך ההרשמה וקבלה ללימודים

שלב 4: הסדר תשלום

אמצעי התשלום האפשריים: כרטיס אשראי / צ’קים / מזומן / העברה בנקאית / פיקדון החיילים המשוחררים (לקורסים המאושרים לשם כך).
ניתן לשלם בתשלומים כשהתשלום האחרון הוא עד סיום הלימודים.

שלב 5: שיבוץ לקורס

לאחר השלמת כל השלבים הנ”ל תשובץ לקורס/מסלול.

שלב 6: בהצלחה בלימודים!

שלב 1: פגישת ייעוץ והכוונה

מפגש היכרות ומידע עם יועץ לימודים. המפגש כולל מידע על תכני הלימודים, הדרישות מן התלמיד, הדגמה של שיטת הלימוד וסיור במכללה ומתקניה.

שלב 2: הרשמה

מילוי טפסי הרשמה ותשלום דמי רישום.

שלב 3: מבחני קבלה

קורסים – מבחנים ממוחשבים.
מסלולים – מבחנים ממוחשבים וראיון עם ראש המגמה.

שלב 1: פגישת ייעוץ והכוונה

מפגש היכרות ומידע עם יועץ לימודים. המפגש כולל מידע על תכני הלימודים, הדרישות מן התלמיד, הדגמה של שיטת הלימוד וסיור במכללה ומתקניה.

שלב 2: הרשמה

מילוי טפסי הרשמה ותשלום דמי רישום.

שלב 3: מבחני קבלה

קורסים – מבחנים ממוחשבים.
מסלולים – מבחנים ממוחשבים וראיון עם ראש המגמה.

שלב 4: הסדר תשלום

אמצעי התשלום האפשריים: כרטיס אשראי / צ’קים / מזומן / העברה בנקאית / פיקדון החיילים המשוחררים (לקורסים המאושרים לשם כך).
ניתן לשלם בתשלומים כשהתשלום האחרון הוא עד סיום הלימודים.

שלב 5: שיבוץ לקורס

לאחר השלמת כל השלבים הנ”ל תשובץ לקורס/מסלול.

שלב 6: בהצלחה בלימודים!

למי המסלול המקיף לזמרים יוצרים מיועד?

זמרים המעוניינים להתמקצע בתחום הביצוע ולשכלל את יכולות הכתיבה וההלחנה שלהם, ולכל זמר/ת מבצע/ת שמחפש/ת השראה, כיוון מוסיקלי ויד מכוונת.

ההשתתפות מגיל 18 ומעלה – מקרים חריגים יועברו לאישור הוועדה הפדגוגית.

מטרת המסלול

הכשרה מקצועית של זמרים-יוצרים לקריירה בתעשייה המקומית ובזירה הבינלאומית. בסיום המסלול הבוגרים ידעו לכתוב, להלחין ולעבד שירים בצורה מקצועית ולבצעם בביטחון באופן משכנע מול קהל ובאולפן ההקלטות.

אורך המסלול

שנת לימוד מלאה (12 חודשים) המורכבת משלושה סמסטרים. שני ימי לימוד בשבוע, בין 9 ל-10 שעות לימוד אקדמיות בשבוע + לפחות 10 שעות תרגול שבועיות.

יתרונות המסלול המקיף לזמרים יוצרים

• לימוד מקיף של תחום המוסיקה עם דגש על כתיבה, הלחנה וביצוע לצד פיתוח חשיבה מקורית
• המסלול אינו מכוון לסגנון מוסיקלי מסוים, אלא מאפשר לכל סטודנט/ית לגלות ולפתח את סגנונו/ה האישי והייחודי, החל מגיבוש הרעיון הגולמי של השיר, ועד להגשתו בהופעה חיה או באולפן ההקלטות
• מפגשים עם אנשי מפתח מהתעשייה: זמרים, פזמונאים, מלחינים ואנשי רדיו, מהם הסטודנטים ילמדו את רזי המקצוע, יקבלו השראה ואף יצרו קשרים אישיים
• המסלול מעניק ניסיון על במות מקצועיות תחת הדרכתם של אנשי המקצוע המובילים בתחום
• קידום הסטודנטים והבוגרים בתעשיית המוסיקה ע”י סיוע ביחסי ציבור
• הרצאות של מרצים אורחים וביניהם נעם חורב, עדי אולמנסקי ועוד
• שיעורי פיתוח קול אישיים לכל סטודנט/ית
• מתקני הלימוד של המכללה, לרבות חדר חזרות, אולפני הקלטות ומעבדות מחשבים, עומדים לרשות הסטודנטים לצורך תרגול עד לשעות הלילה המאוחרות

תעודה והסמכה

הסטודנטים שיעברו בהצלחה את המסלול יקבלו תעודת בוגר/ת מסלול זמר-יוצר במכללת BPM.

תנאי הקבלה ללימודים לזמרים יוצרים

 • בחינת ביצוע לשני שירים – שיר מקורי וגרסת כיסוי (קאבר). ניתן לבחור שיר מכל סגנון בעברית או באנגלית. מומלץ ללוות את השירה בגיטרה או פסנתר – מי שאינם מנגנים בכלים אלה מתבקשים להביא פלייבק. יש לבצע את השיר במלואו.
 • ראיון אישי עם המנהל הפדגוגי של המכללה
 • מילוי שאלון מקדים להכרות עם הסטודנט/ית
 • מבחן ידע כללי בכתב בנושא מחשבים, הבנת הנקרא, מתמטיקה ואנגלית
 • ציוד חובה: מחשב לצרכי אודיו (ניתן להשתמש במחשב נייד חזק), תוכנת Cubase (בגרסה האחרונה), כרטיס קול, מקלדת שליטה ואוזניות
 • ציוד אופציונאלי: מוניטורים ומיקרופון

הציוד נדרש

במהלך הלימודים הסטודנטים יידרשו לרכוש ציוד על מנת ליצור ולהתפתח בתחום באופן מקצועי.

ציוד חובה: מחשב לצרכי אודיו (ניתן להשתמש במחשב נייד חזק), תוכנת Ableton Live (בגרסה האחרונה), כרטיס קול, מקלדת שליטה ואוזניות. ציוד אופציונאלי: מוניטורים ומיקרופון.

דרישות הקורס

הקורס מצריך תרגול עצמאי של כשעה ביום בנגינה על מקלדת על מנת להגיע לרמה המקצועית המספקת

תכנית הלימודים המלאה

סמסטר א’:

 • תיאוריה מוסיקלית
 • פיתוח שמיעה וסולפז’ א’
 • כתיבת טקסטים
 • סדנת מקלדת
 • אבלטון לייב ומבוא לאולפן הביתי

סמסטר ב’:

 • הזמר היוצר באולפן
 • סדנת שירים
 • הרמוניה לכותבי שירים
 • פיתוח שמיעה וסולפז’ ב’
 • פרפורמנס והגשה א’
 • שיעור אישי – פיתוח קול

סמסטר ג’:

 • הרמוניה מתקדמת
 • עיבוד שירים
 • פרפורמנס והגשה ב’
 • תעשיית המוסיקה
 • שיעור אישי – פיתוח קול

 

תכנית הלימודים המלאה

סמסטר א’:

 

פירוט הקורסתחוםש”א בשבוע*
תיאוריה א’:

יסודות התיאוריה המוסיקלית מהווים בסיס ללימודי המוסיקה על כל ענפיה. הנושאים המרכזיים בקורס הם קריאת תווים, כתיבת תווים, הכרת מרווחים מוסיקליים, סולמות, אקורדים, דרגות בסולם, מקצבים, משקלים ונגינה על מקלדת.

מוסיקה2
סדנת מקלדת:

שיפור יכולות הנגינה של כל סטודנט/ית בהתאם לרמתם תוך רכישת טכניקות בליווי שירים. הקורס יהפוך את המקלדת לכלי העבודה הראשי של הזמר/ת היוצר/ת, כאשר מדי שבוע נלמד לנגן קטע חדש עם סולמות וטכניקות מגוונות. הקורס מאפשר לתרגל באופן מעשי את התכנים שנלמדים במהלך קורס התיאוריה המוסיקלית.

מוסיקה1
פיתוח שמיעה וסולפז’ א’:

פיתוח השמיעה המוסיקלית העומדת בבסיסו/ה של כל מוסיקאי/ת. במהלך הקורס נלמד לזהות ולשיר תופעות מוסיקליות אשר נלמדו בקורס התיאוריה המוסיקלית. בין נושאי הקורס: מלודיות חד קוליות, זיהוי מרווחים מוסיקליים, זיהוי אקורדים משולשים וסולפאז’ (שירת תווים).

מוסיקה1
כתיבת טקסטים:

הקניית כלים לגישות ולטכניקות שונות לכתיבה: תרגום דמיון והשראה לפסים מעשיים, שימוש בכל חומר גלם אפשרי כמניע ליצירה, עריכת טקסטים, כתיבה בהזמנה לאמנים אחרים, מיזוג בין הבעה אישית וייחודית לבין נגישות לקהלים רחבים, הכרות עם ההבדלים בין טקסט נקרא לטקסט מולחן ומושר, הכרות עם כותבים מרכזיים במוסיקה הפופולארית בארץ ובעולם, ניתוח קלאסיקות ופיתוח כתיבה מקורית. הקורס מיועד לכותבים ולמבצעים בעברית ובאנגלית, אבל עיקר העבודה המעשית יתבצע על טקסטים בעברית.

מוסיקה2
אבלטון לייב לזמר יוצר:

ההיכרות עם תוכנת עריכה דיגיטלית הכרחית עבור יוצרים בעולם המוסיקה העכשווי: תוכנת עריכה יכולה גם לשמש ככלי ליצירה, עיבוד מוסיקלי, הקלטה, מיקס ומאסטרינג. הקורס יפרוש בפני הסטודנטים את שלל הטכניקות והידע הנדרשים להפקה עצמאית. בין נושאי הקורס: שליטה בתוכנת ההקלטה, עבודה עם כלים וירטואליים (סינתיסייזרים, סאמפלרים ומודולים), עבודה עם מידי ואודיו דיגיטלי, תיקוני שירה, בניית טייקים, ביט, סאונד ועוד.

תוכנה3

 

סמסטר ב’:

פירוט הקורסתחוםש”א בשבוע*
זמר יוצר באולפן:

עבודה מול מיקרופון, היכרות תיאורטית ומעשית עם הקלטות שירה ועריכות של טייקים באולפן. כל ההיבטים הקשורים בעבודה באולפן ההקלטות, הכרות מעמיקה עם הציוד הרלוונטי. עבודה מול מפיק מוסיקלי

ווקאל2
הרמוניה לכותבי שירים:

כתיבה הרמונית לשיר דרך הבנת הקוד הטונאלי בסולם מז’ור ומינור, חיבור בין אקורדים, יצירת משפטים מוסיקליים, התאמת אקורדים למנגינה, עקרונות בסיסיים בהולכת קולות, שימוש בדרגות הדיאטוניות ובהיפוכי אקורדים, יצירת מתח והבנת האפקט הרגשי שקיים במהלך ההרמוני.

מוסיקה2
פיתוח שמיעה וסולפז’ ב’מוסיקה1
סדנת שירים:

קורס זה הוא קורס מעשי בכתיבה והלחנת שירים. במהלך הקורס התלמידים ייפגשו דמויות מפתח בסצינת המוזיקה המקומית למספר מפגשים, במהלכם יקבלו חשיפה ממבט ראשון לתהליך הכתיבה האישי של האמן, וכן תתבצע עבודה ממוקדת על חומרים מקוריים.

מוסיקה2
פיתוח קול – אישי

אימון ושיפור היכולת הקולית תוך פיתוח מיומנויות כמו יציבה נכונה, תמיכת שרירי הגוף הרלוונטיים, נשימה סרעפתית, שימוש יעיל ונכון בתיבת התהודה, מיקום הלשון בחלל הפה, הרפיית הלסת, דיקציה ועוד. מיומנויות אלו ימנעו שחיקת מיתרים בטווח הארוך, יפתחו מנעד קולי רחב יותר, יקנו שליטה קולית ויעניקו ביטחון בזמן השירה.

ווקאל1
פרפורמנס והגשה א’

הגשת שיר הינה מימד חשוב בארגז הכלים של הזמר היוצר, בין אם מדובר בהופעת ישיבה אינטימית, או הופעה באצטדיון. קורס זה יתמקד בדרכים בהן ניתן לבצע, לפרשן ולהביע שיר, וכיצד להעביר את המסר מאחוריו בצורה מקצועית ומרגשת.

ווקאל2

 

סמסטר ג’:

פירוט הקורסתחוםש”א בשבוע*
הרמוניה מתקדמת:

טכניקות מתקדמות בהרמון שירים, חריגות מן הסולם, שימוש באקורדים מיוחדים והאפקט הרגשי שהם מייצרים, התחקות אחר שירי רוק ופופ תוך ניסיון להבין כיצד הם הפכו ללהיטים ובמה ייחודם. בין נושאי הקורס: סקוונצות, אלטרציות, מיקסטורות, דרגות שנוניות ומודולציות.

מוסיקה2
תעשיית המוסיקה:

העבודה של המוסיקאי/ת בעידן המוסיקה הנוכחי אינה מסתכמת בכתיבת שירים וביצועם: כיום אמנים מעורבים בכל תהליכי העבודה הקשורים בפיתוח הקריירה שלהם. במהלך הקורס נחשף לסודות הכמוסים של תעשיית המוסיקה ונכיר מקרוב גורמים בכירים עם ניסיון רב שידברו על זכויות יוצרים, שיווק, מיתוג, סטיילינג, פרסום, בוקינג וכל מה שצריך לדעת לפני שנכנסים לעולם האמיתי.

תעשיית המוסיקה2
עיבוד שירים:

עיבוד נכון יכול להפוך שיר בינוני ללהיט ועיבוד כושל יכול להרוס שיר טוב. במהלך הקורס נרכוש כלים לבחירת העיבוד הנכון: התאמת סגנון השיר להרכב, בחירת הנגנים והקשר שבין הזמר/ת למפיק/ה והמעבד/ת. בין נושאי הקורס: כתיבה לריתם סקשן (בס ותופים), כתיבה לכלים הרמוניים (גיטרה ופסנתר), עיבוד לקולות וכתיבת קולות שניים, עיבוד בסגנונות שונים (רוק, פופ, פאנק, אלקטרוני וכו’). עיבוד חומר מקורי בעבודה מעשית עם להקה. בסיום הקורס יעלה מופע עם השירים שהסטודנטים עיבדו לאורך הסמסטר.

מוסיקה2
פרפורמנס והגשה ב’:
אחת הבעיות הגדולות של זמרים-יוצרים היא המעבר מהאולפן לבמה. במהלך הקורס נלמד את כל המרכיבים החשובים בהופעה החיה: עמידה, נגינה, שימוש באפקטים, תקשורת עם הנגנים וכל דבר שקשור ביכולת שלכם לשבות את לב הקהל.
ווקאל2
פיתוח קול – אישיווקאל1

 

*ש”א = שעות אקדמיות

כגוף מוביל בתעשיית המוסיקה בארץ, BPM חרטה על דגלה ליישר קו עם התקדמות ושינויים בתעשייה. במטרה ליישר קו עם שינויים אלו, BPM שומרת לעצמה את הזכות לשנות ולשפר את מבנה המסלול, התכנים ושעות הלימוד.

משך זמן:

2 מפגשים שבועיים של 5 שעות אקדמיות (בממוצע), סה"כ שנה

תהליך ההרשמה וקבלה ללימודים

שלב 4: הסדר תשלום

אמצעי התשלום האפשריים: כרטיס אשראי / צ’קים / מזומן / העברה בנקאית / פיקדון החיילים המשוחררים (לקורסים המאושרים לשם כך).
ניתן לשלם בתשלומים כשהתשלום האחרון הוא עד סיום הלימודים.

שלב 5: שיבוץ לקורס

לאחר השלמת כל השלבים הנ”ל תשובץ לקורס/מסלול.

שלב 6: בהצלחה בלימודים!

שלב 1: פגישת ייעוץ והכוונה

מפגש היכרות ומידע עם יועץ לימודים. המפגש כולל מידע על תכני הלימודים, הדרישות מן התלמיד, הדגמה של שיטת הלימוד וסיור במכללה ומתקניה.

שלב 2: הרשמה

מילוי טפסי הרשמה ותשלום דמי רישום.

שלב 3: מבחני קבלה

קורסים – מבחנים ממוחשבים.
מסלולים – מבחנים ממוחשבים וראיון עם ראש המגמה.

שלב 1: פגישת ייעוץ והכוונה

מפגש היכרות ומידע עם יועץ לימודים. המפגש כולל מידע על תכני הלימודים, הדרישות מן התלמיד, הדגמה של שיטת הלימוד וסיור במכללה ומתקניה.

שלב 2: הרשמה

מילוי טפסי הרשמה ותשלום דמי רישום.

שלב 3: מבחני קבלה

קורסים – מבחנים ממוחשבים.
מסלולים – מבחנים ממוחשבים וראיון עם ראש המגמה.

שלב 4: הסדר תשלום

אמצעי התשלום האפשריים: כרטיס אשראי / צ’קים / מזומן / העברה בנקאית / פיקדון החיילים המשוחררים (לקורסים המאושרים לשם כך).
ניתן לשלם בתשלומים כשהתשלום האחרון הוא עד סיום הלימודים.

שלב 5: שיבוץ לקורס

לאחר השלמת כל השלבים הנ”ל תשובץ לקורס/מסלול.

שלב 6: בהצלחה בלימודים!

לימודי הלחנת שירים וכתיבה עם קורין אלאל

לימודי שירה ופיתוח קול - תוצרים מהמסלול הממוקד לזמרים יוצרים

עדן חרמוני ממליצה על לימודים לזמרים יוצרים

סיון סיסאי, בוגרת המסלול, מספרת על החוויה שעברה בלימודם

מרצים:

דויד פרץ
מרצה לכתיבה יצירתית והפקה מוזיקלית
אופיר ונדר
מרצה ל-Cubase, תזמור ומקלדת
אייל ריץ׳
רכז מסלול זמר-יוצר
גיא בן צבי
מנהל פדגוגי ורכז מסלול BSP
נועה הראל
מורה לפיתוח קול
רותם בר-אור
מרצה אורח במסלול זמר יוצר
כרמל אקמן
מרצה במסלול זמר יוצר
שי-לי ג’משיד
מרצה במסלול זמר יוצר
יובל שנהר
מרצה לקורס Ableton
מאיה שרעבי
מורה לפיתוח קול
יהוא ירון
מרצה להפקה מוזיקלית וכתיבת שירים
שחר אליסוף
מרצה לתעשיית המוזיקה
יונתן דניאל
מרצה לעיבוד ו-Ableton