קונטרולר Traktor, מבוא מקצועי לדיג’יי

Traktor היא אחת מתוכנות התקלוט המובילות היום בשוק, ומשמשת מספר רב של דיג’ייז בתקלוטים שלהם בכל העולם. מה הייחוד של טרקטור כתוכנת תקלוט? איזה ציוד דיג’יי הכי טוב לשימוש בטרקטור? על כל אלו ועוד נענה במאמר זה.

 

טרקטור, מבוא מקצועי לתוכנת הדיג’יי

תוכנות DJ שאתם חייבים להכיר, Traktor Pro

כבר עשרים שנה שתוכנת Traktor קיימת בשוק הציוד לתקליטנים. היא יצאה לאור בשנת 2000 ע”י חברת Native Instruments הגרמנית, והייתה אחת החלוצות בתחום עמדות הדיג’יי הממוחשבות הנשלטות בקונטרולר. לאורך השנים התוכנה ביססה את עצמה כתחנת עבודה מקיפה לתקליטנים ומפיקי מוזיקה אלקטרונית, כשהיא מציעה לדור החדש של התקליטנים אלטרנטיבה איכותית, זולה ונגישה לעמדות הוותיקות והיוקרתיות של Pioneer.

התוכנה בבסיסה מציעה מיקסר, נגנים לקבצי אודיו, מערכת ניהול וארגון אוסף הקבצים ויחידות אפקטים. היא מאפשרת לדיג’יי לעצב את סביבת העבודה ולהגדיל את כמות ערוצי הנגינה לפי צרכיו, להשתמש במקורות סאונד חיצוניים ולנגן לופים וסמפלים. חוץ מעמדת הדיג’יי הסטנדרטית, התוכנה מציעה דרכי נגינה שונות ומטשטשת את הגבול בין תקלוט מסורתי של מוזיקה מוקלטת ומופקת לנגינה אלקטרונית חיה.

 

קונטרולרים לטרקטור, מאפיינים

הקונטרולרים של TRAKTOR נחשבים אמינים ועמידים לאורך זמן ומתאימים לתקליטנים בכל רמה וברמות מחיר שונות. התוכנה עצמה וגם דגמי הקונטרולרים השונים המיועדים לה עברו כמה גלגולים ופיתוחים בשנים האחרונות שהפכו אותם לנוחים ויעילים יותר מבעבר. הסטנדרט הגבוה שהציבה חברת Pioneer הוביל לכך שגימור המוצרים, האפשרויות וחוויית המשתמש מיישרים קו עם חברות אחרות וההבדלים ביניהם מצטמצמים ככל שהזמן עובר.

בגלל ריבוי האופציות המוצעות במסגרת התוכנה, Traktor מציעה סדרה של קונטרולרים המדמים עמדת דיג’יי בצורתה הסטנדרטית, ודגמים אחרים וייחודיים יותר, המעודדים יצירתיות והמאפשרים שליטה בתוכנה בדרך אלטרנטיבית.

 

רוצים ללמוד איך לתקלט כמו מקצוענים? לפרטים על קורס DJ במכללה

 

קונטרולרים לטרקטור המדמים עמדת DJ סטנדרטית

בואו נכיר את כמה מדגמי הקונטרולרים של טרקטור שמטרתם לדמות עמדת תקלוט “מסורתית” יותר:

 

קונטרולר DJ מקצועי, Traktor Kontrol S4

קונטרולר DJ מקצועי, Traktor Kontrol S4

משטח שליטה מקיף הכולל מיקסר 4 ערוצים, 2 נגנים וגישה ליחידות אפקטים. המכשיר מתהדר בג’וגים ממונעים המסתובבים בנגינת השיר – תוספת לחוויית המשתמש. במכשיר קיים מיקסר המשמש גם כ”מיקסר עצמאי” ומאפשר חיבור של מקורות סאונד חיצוניים. כרטיס הקול מאפשר חיבור מאוזן ישירות להגברה בחיבורי TRS ו-XLR. יציאות הסאונד יתאימו לסביבה הביתית ולהגברה מקצועית. מומלץ לתקליטנים מקצועיים, אך גם מתחילים יהנו ממנו.

 

קונטרולר לדיג’יי, Traktor Kontrol S2

קונטרולר לדיג'יי, Traktor Kontrol S2

קונטרולר קטן ומינימלי. במיקסר שליטה בשני ערוצים ושני נגנים. בשונה מדגם ה-S4, הוא לא מתפקד כמיקסר עצמאי ואין לו שליטה ביחידות אפקטים. כרטיס הקול כולל יציאה לא מאוזנת RCA או TRS 3.5. מומלץ לתקליטנים מתחילים בסביבה הביתית.

 

קונטרולר DJ, ה-Traktor Kontrol S3

קונטרולר DJ, ה-Traktor Kontrol S3

דגם הביניים. מיקסר עם שני ערוצים ושליטה בשני נגנים. בדומה לדגם ה-S2, לא קיימת שליטה ביחידות אפקטים. בדומה לדגם ה-S4, יש לו כרטיס קול המאפשר חיבור ישירות להגברה עם יציאת קול מאוזנת. מומלץ למי שמסתפק בקונטרולר פשוט ומינימלי עם יציאות סאונד שיתאימו גם להגברה מקצועית.

 

קונטרולר Traktor, הקונטרולרים הייחודיים

מעבר לעמדת הדיג’יי הרגילה, טרקטור מציעה גם כלים שונים המתאימים לנגינה אלקטרונית חיה כתוספת לתקלוט המסורתי. נגני ה-Remix Decks מאפשרים נגינה ודגימה של לופים וסאמפלים ונגינתם בזמן אמת. נגני ה-Stem Deck מאפשרים נגינה של קטעים מוזיקליים ”מפורקים” לערוצי שמע ושליטה בכל אחד מהם.

 

קונטרולר טרקטור לדיג’יי, Traktor Kontrol S8

קונטרולר טרקטור לדיג'יי, Traktor Kontrol S8

קונטרולר “ספינת הדגל” של Traktor, המייצג את החזון הטכנולוגי של מפתחי התוכנה והדרך בו היא מנסה לקדם את עתיד התקלוט. הוא כולל מיקסר ארבעה ערוצים ויחידות שליטה אידיאליות לכל מצבי הנגנים של התוכנה ומותאם לעבודה עם Stem Deck ו-Remix Deck. הג’וג המסורתי הוחלף בלוחות רגישים למגע המאפשרים סנכרון בקלות. מכיל כרטיס קול איכותי עם יציאות קול מאוזנות וחיבור ישיר להגברה. משמש תחנת עבודה מקיפה ליוצרי מוזיקה אלקטרונית המעוניינים בפלטפורמת הופעה לנגינה של חומרים קיימים המשלבת קטעי מוזיקה מופקים, ערוצי שמע בודדים עם לופים וסאמפלים. מומלץ לאלו המעוניינים להרחיב את סל האפשרויות ולהוסיף עוד אלמנטים חיים לתקלוט המסורתי.

 

קונטרולר קומפקטי לדיג’יי, Traktor Kontrol Z1

קונטרולר קומפקטי לדיג'יי, Traktor Kontrol Z1

קונטרולר לשליטה במיקסר. כולל שני ערוצים ויציאת אוזניות. כרטיס קול עם יציאת RCA לא מאוזנת. מומלץ לתקליטנים ניידים שצריכים מיקסר שיכנס בקלות לתיק.

 

קונטרולר דיג’יי לשליטה בנגנים ואפקטים, Traktor Kontrol X1

קונטרולר דיג'יי לשליטה בנגנים ואפקטים, Traktor Kontrol X1

קונטרולר לשליטה בנגנים ויחידות אפקטים. הג’וג המסורתי הוחלף בלוחות רגישים למגע המאפשרים סנכרון בקלות. מאפשר גישה נוחה וטעינת קטעים מאוסף המוזיקה. מומלץ לתקליטנים ניידים כתוסף משלים ל-Z1.

 

קונטרולר DJ, דגם Traktor Kontrol F1

קונטרולר DJ, דגם Traktor Kontrol F1

קונטרולר ייעודי לשליטה ב-Remix Decks. משמש כסמפלר או לופר. מומלץ לתקליטני טרקטור שמעוניינים להוסיף אלמנט חי לתקלוט כתוספת לעמדת ה-DJ.

 

קונטרולרים טרקטור לדיג’יי, סיכום

תוכנת Traktor מצליחה לספק ממשק ראוי המציב רף גבוה של אמינות ונוחות בקרב תקליטני המחשב. מקצוענים שעשו את המעבר לתקלוט הדיגיטלי נהנים מהשימוש בה ותקליטנים מתחילים רואים בה פלטפורמת למידה המאפשרת להם לנגן על עמדות מכל סוג בהמשך. בזכות הגישה הפתוחה והמודולרית שלה, הקידמה הטכנולוגית והקונטרולרים המגוונים – היא מתאימה לצרכיהם של תקליטנים שונים ומגוונים והיא שומרת על מקומה בין תוכנות התקלוט הפופולריות והאהובות ביותר.