מורה פרטי למוסיקה, סאונד והפקה או לימודים בBPM?

קיימות דרכים רבות לרכוש השכלה מוזיקלית בתחומים כמו סאונד והפקה, בין היתר תוכלו לגשת ללימודי תואר במוסיקה, מכללות מקצועיות, שיעורים פרטיים ואף לבד. לכל אחת מהדרכים הללו יתרונות וחסרונות בולטים משלה, ובמאמר זה נשווה בין הלמידה בשיעורים פרטיים לבין למידה במכללת BPM.

 

שיעורים פרטיים או מכללה מקצועית? לימודי מוזיקה

 

חניכה מקצועית ואיכותית בלימודי מוזיקה

שיטת הלימוד - מכללת BPM

מבין הפרמטרים החשובים ביותר בלימודים מכל סוג הוא כמובן מי בסופו של דבר מעביר לכם את האינפורמציה. לרוב תרצו שהאמון על תהליך הלמידה שלכם יהיה אדם מנוסה בעשייה המקצועית, עשיר בניסיון בכל התחומים ההכרחיים ללמידה בה אתם מעוניינים, וכי הוא מספיק טוב כמורה/מרצה בכדי להעביר את כל האינפורמציה הזו אליכם בצורה שתבינו, תטמיעו ותתקדמו בקצב למידה איכותי ומותאם אישית.

כאשר אתם בוחרים ללמוד עם מורה פרטי, ובהנחה ואתם לא לומדים אצל כמה מורים פרטיים במקביל, אתם לוקחים את כל האחריות הלא קטנה הזו ומרכזים אותה אצל אדם אחד. כמובן שאין זה בהכרח חסרון, כמו שזה הימור מהצד שלכם. ההסתמכות על אדם אחד בלבד גם מגבילה אתכם לדעות הסלקטיביות של אותו אדם היכן שזה רלוונטי. גם אם מדובר במורה אשר מבין את הנחת היסוד כי אין אמת אחת במוזיקה, אתם בהרבה מקרים תיחשפו רק לאמת אחת של אותו אדם.

בלמידה במכללה אתם לרוב תלמדו את כל אחד מהתחומים המקצועיים מאדם שההתמחות שלו היא באותו נושא ספציפי, כאשר אתם פוגשים לא מעט פרסונות מגוונות ושנות לאורך הדרך. התוצאה היא מערכת פלורליסטית, שמציגה בפניכם המון דרכים להסתכל על אותם דברים, ומאפשרת לכם לאמץ לכם את הדעה שהכי תואמת את מה שאתם מאמינים בו באופן אישי.

בנוסף, אחת ממטרות העל של BPM היא שימור ושיפור מתמיד דרך ביקורת ומשוב של הסטודנטים העוברים דרכה, כך שלרוב המרצים שתפגשו הם כאלה שעברו את מבחן שביעות רצון הסטודנטים. במשוב האחרון השתתפו כ500 בוגרים שנתנו למכללה ציון של 9.3 (מתוך 10) במבחן שביעות הרצון מהלימודים.

 

מחיר – כמה עולים לימודי מוזיקה וסאונד?

קיימת סטיגמה כי הלימודים במכללה יקרים יותר, אך כאשר עושים את החשבון, היא לא בהכרח נכונה. שעת למידה אצל מורה פרטי מקצועי תתומחר בממוצע בין 150 ל-200 ש”ח, כאשר לימודים במכללה ע”פ חלוקת המחיר הכולל לפי שעת לימוד כחצי מכך!

 

קשרים וחיבור לתעשיית המוסיקה

פריווילגיה שלא בהכרח תהיה לכם בלמידה בשיעור פרטי הוא החיבור לתעשיית המוזיקה. למידה במכללת BPM תעניק לכם קשר ישיר עם אנשים מחוברים בתעשייה, אשר יכולים להישאר לצדכם בהמשך הדרך ואף להוביל אתכם לקשרים נוספים עם אנשי מפתח בתעשיית המוזיקה העכשווית.

בין אם ישירות דרך הלימודים מול המרצים או המרצים האורחים, או במסגרות דוגמת סדנאות האמן המתקיימות במכללה, סביר להניח כי תמצאו אדם אשר קולע בדיוק לנישה הספציפית שמעניינת אתכם, ותספק לכם הזדמנות להעמיק את הידע שלכם באותו עולם ידע.

אותם הזדמנויות קטנות יכולת ובהרבה מקרים הופכות להזדמנויות מקצועיות אשר בונות קריירה מפוארת.

 

צפו בפלייליסט סדנאות האמן שהתקיימו במכללה

 

ניסיון מוכח וותק בלימודי מוסיקה

למכללת BPM שנים רבות של ניסיון פדגוגי והינה תוצאה ישירה של תהליכים מתמידים של בקרה ושיפור התכנים, זאת בכדי להתאים את עצמה למה שהכי רלוונטי לסטודנטים שמעוניינים בהגעה לרמה מקצועית גבוהה בתחום. BPM כיום היא בית הספר למוסיקה הגדול והמוביל בישראל ומונה מספר רב של בוגרים פעילים בכל התחומים והז’אנרים בתעשיית המוסיקה.

 

צפו בפלייליסט המלצות הסטודנטים שלנו על הלימודים במכללה

 

תעודה והסמכה בינלאומית

ללמוד במוסד לימודי מוסמך רשמית מטעם יצרניות התוכנה הגדולות בעולם (Steinberg, Ableton) מקנה לכם בעת סיום הקורס ועמידה בדרישות הלימודיות תעודת הסמכה בין-לאומית אשר מוכרת ע”י גופים מובילים בתעשייה הארצית, ובמקרים מסוימים גם העולמית.

בעת למידה עם מורה פרטי כמובן שהאסמכתא היחידה שתהיה לניסיון שלכם היא תיק העבודות שלכם, מה שלא בהכרח מספיק בעת עבודה עם גופים גדולים בתעשייה.

 

מתקן הלימודים

מתקן הלימודים - מכללת BPM
מתקן הלימודים - מכללת BPM
מתקן הלימודים - מכללת BPM
מתקן הלימודים - מכללת BPM

מכללת BPM מתגאה במתקן לימודים עם אולפנים מקצועיים הכוללים ציוד מהשורה הראשונה בתעשיית המוזיקה, אשר עומדים לרשות הסטודנטים לטובת תרגול והעשרה עד השעות הקטנות של הלילה.

מורה פרטי יוכל לאפשר לכם למידה במתקן לימודים מתקדם לא פחות, אך סביר להניח כי האולפן לא יהיה זמין לשימושכם לאורך רוב שעות היממה, 6 ימים בשבוע.

חיי קהילה ולמידה בקבוצה

למידה ב-BPM נותנת לכם כרטיס כניסה לחיי הקהילה השופעים של המכללה. במסגרת הלימודים תזכו לפגוש, לעבוד וליצור קשרים מקצועיים עם מוזיקאים צעירים כמוכם, לצד אמנים ואנשי תעשייה וותיקים אשר יכולים להוות לכם המקפצה המקצועית שאתם צריכים!

האווירה הלימודית היא חברותית במיוחד, ומאפשרת לכם פלטפורמה להתבטא ולנווט את דרככם בג’ונגל הסבוך שהוא תעשיית המוזיקה המקומית ואף העולמית.

צפו בסיכום אירועי שנת 2017 של מכללת BPM

קידום בוגרים

כאשר אתם מצטרפים למעגל הבוגרים של BPM, אתם זכאים להטבות וקידום עקב האינטרס הד-כיווני להצלחה!

בלמידה עם מורה פרטי אתם לא רק מתמקדים במוזיקה עצמה, אלא גם אחראיים באופן מלא או חלקי על תחום הניהול והשיווק, מה שעלול להיות מסובך לחסרי-ניסיון בתחום.

פלייליסט אירועים בתעשייה

פלייליסט 'חשיפה ראשונה'

פלייליסט פרויקט BPM360

הטבות והנחות בתעשייה

לסטודנטים של BPM נהנים מחנות ציוד מקצועי בתוך כותלי המכללה – BPMSHOP, בה תמצאו ציוד ותוכנות במחירים חסרי תקדים! תחשבו כמה תוכלו לחסוך על ציוד ותוכנות בלבד! מדובר על אלפי שקלים.

כמו כן תהנו מהנחות בגופים מובילים כמו חלילית, קילומבו, KZ PRO, Pioneer DJ, iZotope, לינקטון ועוד – כנסו לעמוד ההטבות לסטודנטים והבוגרים לרשימת ההטבות המלאה.

 

רוצים ללמוד אצלנו מוזיקה, סאונד והפקה? לחצו לפרטים על קורסים ומסלולים במכללת BPM