לימודי מוזיקה אונליין או פרונטלי, מה מתאים לך?

הריחוק החברתי, שהפך לאחד ההיבטים האופייניים לחיים בשנת 2020, העלה המון שאלות לגיטימיות לגבי הצורה בה אנחנו מתנהלים בחיי היומיום שלנו. נראה שבאופן כמעט מיידי, העולם החל להציע פתרונות אשר מאפשרים לנו לעשות את רוב ככל מה שבונה את השגרה שלנו מהבית. גם תחום הלימודים עובר את השינוי הזה, וניתן למצוא מוסדות לימוד רבים המציעים מתכונות לימוד אונליין אשר מאפשרות לנו לרכוש השכלה מקצועית בלי לצאת מהבית. אז מה מתאים לכם? במאמר הזה נעסוק בהבדלים בין לימודים פרונטליים ללימודים בפורמט אונליין (או לייב אונליין), תוך כדי התמקדות ביתרונות של כל אחד מהם.

 

לימודי אונליין מול לימודים פרונטליים

יש מספר משתנים אשר חשוב להיות מודעים אליהם בעת התלבטות בין לימודי אונליין ללימודים פרונטליים:

 

גמישות האונליין לעומת מסגרת האופליין ומה שביניהם

גמישות האונליין לעומת מסגרת האופליין ומה שביניהם - מכללת BPM

אחד ההבדלים המהותיים בין הפורמטים השונים ללימודים הוא אופי המסגרת. בלימודי אונליין מתאפשרת גמישות מירבית: באפשרותכם לבחור ולהתאים את המיקום בו יתבצעו הלימודים שלך בצורה שתאפשר לכם ריכוז מקסימלי ויכולות למידה מוגברות יותר עקב אופי הסביבה שבחרתם ללמוד. בהרבה מקרים גם הזמן לא יהווה הגבלה, מה שמאפשר לכם לשלב את הלימודים בתוך לו”ז צפוף ע”פ דרישותיכם והעדפותיכם האישיות. כל אלו הופכים את לימודי האונליין מתאימים במיוחד לאלו שמחפשים פורמט שונה במהותו מפורמט הלימודים הפרונטלי הקלאסי, ושניחנים ביכולת ללמידה עצמאית שלא יורדת באיכותה מהאלטרנטיבה.

בצד השני של המטבע, המון אנשים דווקא נהנים מהמסגרת הברורה של לימודים פרונטליים. בהנחה ולוח הזמנים של הסטודנטים מאפשר להם לעשות זאת, המון יעדיפו דווקא את המוטיבציה החיצונית הזאת, של המקום שצריך להיות בו בזמנים ברורים ומוגדרים מראש. ליצור באופן עצמאי מסגרת אשר מתחייבים אליה היא לא משימה קלה לכל אחד, והצורה בה מתנהלים לימודים פרונטליים בקמפוס לימודים פיזי דווקא נותנת פיתרון יעיל לכך.

כמובן שקיים גם אמצע – סטנדרט הלימודים החדש מצביע בכיוון פורמט ה”לייב אונליין”, אותו אימצנו גם כאן במכללת BPM, ומאפשר מצד אחד את הגמישות המרובה של לימודי האונליין, זאת לצד המסגרת המחייבת בזמן ובשעות מסוימות (עם אפשרות לצפייה בשיעור בשלב מאוחר יותר באיכות HD).

 

מחיר הלימודים באונליין לעומת פרונטלי

מחיר הלימודים באונליין לעומת פרונטלי - מכללת BPM

להמון אנשים, שיקול המחיר הוא שיקול מרכזי בעת בחירת המוסד בו ילמדו. על פי השיקול הזה, לימודי האונליין הם האפשרות הזולה יותר, גם אם מדובר בפורמט לייב-אונליין – המחירים של קורסי האונליין לרוב יהיו זולים יותר מהמקבילה הפרונטלית.

אך יש שיגידו כי הלימודים הפרונטליים יקרים יותר עקב מספר סיבות ברורות. היכולת להיפגש פרונטלית דורשת יותר מאמץ, אך היא עדיין קלה יותר להרבה מהאנשים. מפגש עם מרצה באופן פרונטלי הוא מפגש שונה ואישי יותר, ולכן יהיו כאלה שיחזקו את הטיעון כי תג המחיר הגבוה יותר גם מצדיק את עצמו.

לכן חשוב להבין טוב את אופי המסגרת של הלימודים אליהם אתם רוצים להירשם, והאם אתם זקוקים לערך הנוסף שמספקים לימודים פרונטליים או לאו דווקא.

בפורמט הלייב-אונליין במכללת BPM גם תוכלו למצוא את הפגישה באמצע של שני העולמות, דרך כך שהסטודנטים בקורסי הלייב-אונליין שלנו יכולים לקבל פידבק מיידי מהמרצה בזמן השיעור, לצד חזרה על החומר בסשן פידבק שבועי עם מתרגל.

 

להיות חלק מקהילה בלימודי מוזיקה

להיות חלק מקהילה בלימודי מוזיקה - מכללת BPM

אחת הסיבות הבולטות בעד לימודי מוזיקה בפורמט כיתתי היא חיי החברה והקהילה שנלווים למסגרת. הלימודים היא פלטפורמה מעולה להיכרות ויצירת קשרים בין-אישית, בין אם לצרכים מקצועיים או חברתיים.

כאן כמובן נמצא יתרון ברור של הלימודים הפרונטליים, שכן המסגרת הפיזית מפגישה בין סטודנטים, מרצים ושאר דמויות מהתעשייה, ולרוב תוביל להזדמנויות אשר ילוו את הסטודנט בהמשך חייו המקצועיים. בנוסף, רוב מוסדות הלימודים מנהלים חיי קהילה דרך אירועים והזדמנויות מקצועיות המציעות למעגל הבוגרים שלהן. זאת לעומת פורמט האונליין, בו המפגש הפיזי לא מתקיים ולרוב לסטודנט לא יהיה ממשק פיזי עם מוסד הלימודים, ולכן מתאים במיוחד למי שמעוניין בעיקר בתוכן הלימודי.

פורמט הלייב-אונליין של BPM מאפשר לסטודנט להצטרף לחיי הקהילה של BPM, הכוללת רשת הטבות, גישה לאירועים הבלעדיים לקהילת הסטודנטים והבוגרים, ואף השמה דרך מחלקת קידום הבוגרים של המכללה, גם אם הסטודנט לא מגיע פיזית לשיעורים הנלמדים. בנוסף, לימודים בפורמט זה עדיין מתרחשים בלייב בפורמט כיתתי, כך שההזדמנות ליצור קשרים חשובים רלוונטית גם כאן.

 

לימודי מוזיקה פרונטליים מול אונליין, סיכום

שני הפורמטים המרכזיים ללימודים היום מציגים כל אחד יתרונות ברורים, אשר ישפיעו על חווית הלימודים באופן ישיר. חשוב להיות מודעים לעצמכם וליכולות הלימודיות שלכם, לשמור על ראש פתוח ובעיקר לנסות להבין מה יאפשר לכם להוציא את המיטב מעצמכם.

מתלבטים איזו פלטפורמת לימודים מתאימה לכם? מוזמנים ליצור איתנו קשר ויועץ לימודים מטעמנו יסייע לכם במציאת מסלול הלימודים שהכי מתאים לכם!

מלאו את הטופס לקבלת פרטים נוספים על לימודי מוזיקה לייב-אונליין במכללת BPM