יום התקליט 2020 עם צוות מכללת BPM!

מדי שנה חוגגים בכל העולם את יום חנויות התקליט (Record Store Day), המוקדש כולו לפורמט ההאזנה שממשיך לעבור את מבחן הזמן ולהיות התחביב המועדף על אספני מוזיקה ואוהבי סימפולים. כדי לציין את המאורע, ביקשנו מכמה מהמרצים ואנשי הצוות במכללה לספר לנו – מה התקליט אהוב עליהם?

 

יום חנויות התקליטים 2020 במכללת BPM

שמחים להציג בפניכם את התקליטים האהובים על חברי הצוות שלנו:

אייל גולדמן, מרצה לתקלוט

אייל גולדמן, מרצה לתקלוט - מכללת BPM

התקליט: Beastie Boys – Check Your Head

למה בחרת בתקליט הזה?

“הכרתי את האלבום דרך קוטנר ב’זהו זה’. יום אחרי רצתי לקנות אותו בקסטה בלב המפרץ, שנתיים אחרי השגתי אותו בתקליט. בזכות האלבום הזה הפכתי ממתופף למוזיקאי, מילד שקונה מוזיקה לאספן תקליטים, והספקטרום המוזיקלי שלי נפתח לכל הצבעים והגוונים שישנם. יש בו הכל – מפ’אנק לפאנק, גרוב לטיני, סימפולים הזויים וסופר מוכרים, ובעיקר Spirit מאוד פתוח לכל הטוב שיש למוזיקה להציע.”

 

עמית מגן, ראש מגמת סאונד

עמית מגן, ראש מגמת סאונד - מכללת BPM

התקליט: Maximum 5 (בעריכת אילן בן שחר)

למה בחרת בתקליט הזה?

“זה התקליט הראשון שאני זוכר ששמתי על הפטיפון והפעלתי בעצמי באזור גיל 5, רגע לפני שאח שלי פתח אותי לעולם הביטלס – ומשם, הדרך לאן שאני היום כבר הייתה סלולה. אני זוכר את שעות הצהריים באותם ימים, כשאמא שלי הייתה הולכת לישון, ואני פשוט הייתי מניח את המחט על התקליט, שם אוזניות ומאזין. בדיעבד, גיליתי כמה מעולים היו השירים שם, כמו The Riddle של Nik Kershaw, ושירים נוספים של אמנים כמו U2, The Cars וגם Ghostbusters, שכולם נאספו ע”י אילן בן שחר, דיג’יי מופלא משנות ה-80 שהיה שם דבר בהכרת מוזיקה מחו”ל. תקליט שתמיד יהיה זכור לי כשרוט, אהוב, קופצני, מפכפך ובעיקר מאוד קרוב לליבי”.

 

עומר רן, מרצה לתקלוט

עומר רן, מרצה לתקלוט - מכללת BPM

התקליט: Klaus Stockhausen & Boris Dlugosch – Running Back Mastermix: Front

למה בחרת בתקליט הזה?

“אוסף של קטעי האוס לרחבות משנות ה-80 וה-90 שנערך ע”י דיג’יי שאני מאוד אוהב – גרד יאנסן. מצאתי את התקליט הזה בחנות “ראש האוור” באמסטרדם, ולא הייתה לי שום התלבטות לגביו. הוא זורק אותי תמיד לאיזו אווירה שמרגישה לי נוסטלגית ומוכרת, ובעיניי, כל הקטעים בו הן פנינות מיוחדות ורלוונטיות גם להיום. אני תמיד שואף לנגן ממנו משהו בסטים שלי.”

 

אודי מנחם, מנהל מחלקת תפעול

אודי מנחם, מנהל מחלקת תפעול - מכללת BPM

התקליט: Queen – Jazz

למה בחרת בתקליט הזה?

“כשהייתי ילד, קניתי את התקליט בחנות קטנה בירושלים אחרי ששמעתי על הלהקה מדוד שלי. אחרי ששמעתי את התקליט בפעם הראשונה, כל הראייה שלי על עולם הרוקנרול השתנה לחלוטין, זה היה פשוט Mind-Blowing. מאז, נפתחה לי דרך חדשה בחיים שכללה המון מוזיקה, ותמיד יישאר לי חסד נעורים לרביעייה המופלאה.”

 

הדר עמר, מנהל טכנולוגי

הדר עמר, מנהל טכנולוגי - מכללת BPM

התקליט: Deep Purple – Concerto for Group and Orchestra

למה בחרת בתקליט הזה?

“זהו אחד ממופעי הרוק הראשונים (1969) אשר מלווה במוזיקה קלאסית חיה שכתב הקלידן של הלהקה, ג’ון לורד. מעבר ליצירה המדהימה, התקליט יקר לליבי מכיוון שקיבלתי אותו מדוד שלי שקנה אותו בשנות ה-70. כשהם הופיעו בארץ לפני כמה שנים, הצלחתי להחתים את הלהקה על התקליט ולהראות לדוד שלי – שמאוד התרגש :)”

 

עומר אסרף, מחלקת שיווק

עומר אסרף, מחלקת שיווק - מכללת BPM

התקליט: Buttering Trio – Threesome

למה בחרת בתקליט הזה?

“האלבום הנהדר הזה של באטרינג טריו, מההרכבים האהובים עלי בארץ, תופס מקום מיוחד בלב שלי. האלבום יצא בסמוך לתחילת תקופת הלימודים שלי ב-BPM – תקופה שפתחה את הראש שלי מוזיקלית, חשפה אותי לעולמות חדשים, והפכה אותי ליותר סקרן וחוקר כלפי מוזיקה מאי פעם. הריגוש שליווה את התקופה הזאת צרוב לי בזיכרון יחד עם כמה מהשירים באלבום הזה, עם דגש על Unexperienced, שהפך למין סמל אישי שלי להוויה התמימה דרכה הקשבתי למוזיקה עד תקופת הלימודים, והרצון לחוות אותה ממקום מנוסה יותר שמצליח להכיל אותה.”