דן סלע ורועי כהן, בוגרי מכללת BPM הם 2Drops: הרכב מינימל אלקטרוני

דן סלע ורועי כהן, בוגרי מכללת BPM הם 2Drops: הרכב מינימל אלקטרוני שפרץ בשנה האחרונה והתחיל ליצור הד בסצינת המינימל טק-האוס העולמית. לאחרונה, ההרכב שיחרר מס’ אי.פי ואוספים שמתנגנים בסטים של רבים מה די ג’ייז המוערכים בסצינה, כדוגמאת לורנט גרנייר, ריצ’י הוטין, דיינו, ועוד רבים וטובים מהארץ ומחו”ל.
2Drops מביאים איתם את בשורת הסאונד הייחודי והחדשני שלהם שמבוסס על מספר סגנונות כמו: טק-האוס, מינימל, פאנקי.
לדבריו של חבר ההרכב רועי כהן, אחד מהעקרונות הבולטים של ההרכב בהפקת המוזיקה שלהם הוא תהליך הסינתזה ויצירת סאונדים חדשים לגמרי. הם מתנגדים לשימוש בסמפלים קיימים ומוכנים. כמו כן הם מנסים באופן בלתי פוסק לנסות ולהרחיב את גבולות הז’אנר הקיימים בסגנונות בהם הם נוגעים ואוהבים. כל זאת באמצעות סינתיסייזרים וסמפלרים שחלקם נחשבים לוינטג’ וחלקם מהחדשניים ביותר שקיימים בשוק.מהיכן מגיעה הגישה החדשני? “גם אני וגם דן קיבלנו המון מהלימודים במכללה”, הוא אומר.

השילוב בין הצמד החל עוד לפני מספר שנים, כשהם עוד יצרו מוזיקת מטאל ורוק ביחד בתחילת שנות האלפיים, ואף נשכרו על ידי חברת הסטארט -אפ Majorem בשנת 2005 כדי להלחין ולהפיק את פסקול המוזיקה למשחק המחשב שנקרא Ballerium- אחד ממשחקי האסטרטגיה-פנטזיה החדשניים והיומרניים בזמנו. באותה תקופה הם פעלו תחת השם Uranium והם בעצם היו המוזיקאים שמילאו את מקומם של צמד ישראלי אחר שנקרא Infected Mushroom, שאף שיחררו טראק שיצא על שם המשחק באחד מהאלבומים שלהם.
Drops2 מגיעים לחלק נרחב מהקהל שלהם דרך האינטרנט והם פעילים מאוד ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, סאונדקלאוד ויוטיוב. אולי זו בעצם סוג של הוכחה לכך שגם בלי תקציבי ענק של פרסום ושיווק מאסיבי, הקהל האינטיליגנטי והביקורתי מאוד של הסצנה יודע להבחין היטב באיכויות ובייחודיות של ההרכב. בסופו של דבר, שני האי פי האחרונים ששוחררו השיגו כמות יפה מאוד של מכירות והגיעו לטופ 10 בחנויות אלקטרוניות נחשבות כמו ביטפורט ודי ג’יי טיונס.

אם אתם רוצים הוכחה שההצלחה כבר לא רק מעבר לפינה אלא ממש כאן אז כדאי שתדעו שהם כבר עובדים עם מספר חברות תקליטים מובילות מחו”ל, בן השמות אפשר למצוא את הלייבלים הגרמניים: BENNY ,VERTIKAL של PLUSQUAM ו 4CLUB, הלייבל האיטלקי RADIOACTIVA, והלייבל הספרדי INCENSE, וכן עוד מספר של לייבלים שמטביעים את חותמם בתעשיית המוזיקה האלקטרונית. את כל הרליסים אפשר למצוא בביטפורט,אייטיונס ושאר החנויות הגדולות.

בימים אלה אפשר למצוא את ההרכב מנגן במועדוני האנדרגראונד הנחשבים ביותר בתל אביב, ובקרוב יוצא גם לטור הופעות ראשוני באירופה.

ברחבי הרשת אפשר למצוא דיון עמוק ורחב יחסית על הרליסים ששוחררו עד כה,דיון שחוצה שפות וגבולות.

מצאו את DROPS2 ברשת:
http://www.facebook.com/2drops
http://soundcloud.com/2drops
http://www.youtube.com/user/psyfi3000
http://www.myspace.com/2dropspace

 

 

לפרטים נוספים אודות מסלול ליצירת מוסיקה אלקטרונית לחץ כאן