גל זווילי מבצעת את ‘בא לי לישון’ ב-BPM @ Night

צפו בגל, בוגרת המסלול המקיף לזמרים יוצרים, מבצעת את שירה המקורי ‘בא לי לישון’. בנוסף, ביצענו ראיון בו סיפרה על עצמה, על העשייה והרקע המוזיקלי שלה:

 

צפו: גל – בא לי לישון

 

מילים, לחן, שירה: גל זוילי
קלידים: נועה לוי
חצוצרה: ניב כהן
הפקה מוזיקלית ומיקס: דורון פלסקוב
הקלטה: ליאור אביגדור
צילום ועריכה: ליאור אלון
איפור: איילת שילוני
סטיילינג: ליאור הורוביץ

 

ספרי לנו על עצמך

“שמי גל, בת 26, גרה בתל אביב, במקור מבאר שבע. תמיד עסקתי במוזיקה. מהרגע שאני זוכרת את עצמי הייתי שרה, ממציאה שירים, כשלמדתי לכתוב גם כתבתי אותם. תמיד התנגנה לי מנגינה בראש ועד היום. בגיל 12 למדתי לנגן בגיטרה והתחלתי להקים הרכבים, להופיע איפה שאפשר. כמובן שזה הלך והתעצב מבמות קטנות של משפחה וחברים לברים שכונתיים, מופעי חימום. זה תמיד בער בי ותמיד ידעתי שזה מי שאני. אני חושבת שזה הדבר הכי יציב בחיי.”

 

על מה השיר מדבר?

“השיר נכתב מתוך תקופה מאוד קשה שעברה עליי, דיכאון שחוויתי. הוא מדבר בעיקר על הצורך להיעלם ואיך ראיתי את עצמי במקום שהייתי בו נפשית ופיזית, על הקושי לבקש עזרה. הוא שחור על גבי לבן החוסר חשק שהיה לי להיות.”

 

מתי הבנת שמוזיקה זה מה שאת רוצה לעסוק בו?

“מאז ומתמיד. לפעמים מרוב שידעתי ועד היום יודעת חשבתי שאולי אני משוגעת. שאלתי את עצמי הרבה למה ואיך אני כל כך מאמינה בעצמי, בטוחה.. והתשובה שלי היא – ככה. כי זה פשוט זה ואין לי דרך הגיונית להסביר.”

 

איך הייתה חווית הלימודים שלך ב-BPM?

“לפני שהגעתי ללימודים תמיד אמרתי שאני רוצה להיות מוזיקאית, אבל לא הבנתי מה בתוך העולם הכל כך רחב הזה. הלימודים נתנו לי את היכולת לשלוט ולהבין מה אני עושה והרבה יותר כלים לשחק איתם. הרבה ביטחון במה שאני עושה ובדרך שלי. קיבלתי ואני מקבלת עד היום תמיכה מטורפת. למדתי לדבר את השפה. אני חושבת שהלימודים בעיקר מיקדו אותי ובאמת הפכו אותי למקצועית – ליכולה יותר.”

 

על מה את עובדת בתקופה האחרונה?

“אני עובדת על פרויקט שלי, אוסף שירים שכתבתי והלחנתי וגם שותפה מלאה בהפקה. במקביל ממשיכה לייצר תוכן מוזיקלי. השיר “בא לי לישון” הוא בעצם חלק מהפרויקט, ומחכה בקוצר רוח לשתף את העולם שלי.”

 

מה התכנונים שלך לעתיד?

“שהעולם שלי יהיה בעיקרו מוזיקה. אני רוצה לחיות אותה, להתפתח להופיע בבמות, לייצר תוכן שאיתו אני מרגישה בנוח. להיות אני בעצם, יותר ויותר. בעיקר לתת , לחלוק ולעשות משהו טוב.”

 

רוצה ללמוד כתיבת טקסטים, פיתוח קול ופרפורמנס בצורה מקצועית? לפרטים על המסלול המקיף לזמרים יוצרים במכללת BPM