ראיון עם ראש מגמת הרדיו יניב מורוזובסקי על התחנה החדשה שהקים

לראש מגמת הרדיו במכללת BPM יניב מורוזובסקי יש בייבי חדש, והוא נקרא 109FM. מדובר בתחנת רדיו חדשה (וחדשנית) שמשודרת ברשת, בוגרת מקורס הרדיו של BPM כבר הצליחה להשתלב בשידורים. אחרי איחולי ה”מזל טוב” התפנינו לשאול את יניב כמה שאלות על התחנה החדשה.

מהיכן אתם משדרים?

התחנה משדרת מה”מיידל’ה”, בר מסעדה בפלורנטין 40 בתל אביב. היא תשדר לאורך שעות העבודה מגוון להיטים משנות השישים ועד היום. בשעות הערב הרדיו ישדר תכניות מוזיקה ומלל בסגנון חופשי, תוך שיתוף פעולה עם הבר, ויתן דגש ליצירה המוזיקלית המקורית התל אביבית – בכל זאת האזור הזה שופע באנשים עם כישרון שיגיעו לאולפן וירגישו בו בית חם.

להקים תחנה חדשה זה לא פשוט. מה היה האתגר הגדול ביותר?

תקופת ההקמה וההרצה נמשכת, אבל יש בה משהו שונה מאוד ממה שעשינו עד היום. מדובר בתחנה אינטרנטית ששמה לעצמה כמטרה לעמוד בסטנדרט מקצועי שלא נופל מתחנות ה-FM, ואף עולה עליהן. המטרה היא מצד אחד לייבא את הפורמטים המוצלחים של תחנות ה-Adult contemporary הבינלאומיות, ועדיין להיות מעניין, ישראלי, לחדש למאזינים, להראות נוכחות פיזית ווירטואלית. לראשונה גם בתולדות הרדיו האינטרנטי הישראלי מוקמת תחנה שמתיימרת להיות מסחרית מיומה הראשון. השדרנים שלנו כבר עכשיו מתאמנים על ה”ונעבור לדקה של פרסומות”, ובתקווה הרדיו הזה יהיה הראשון להיות יותר ממיזם פילנטרופי של קבוצת אנשים שאוהבים לשדר, אלא מקום עבודה ומפגש לכל חולי הרדיו שהמיקרופון צובע להם ולנו את החיים.

במה שונה בעצם תחנה אינטרנטית מתחנה “רגילה”?

הדבר הכי מיוחד במדיום הזה בכלל שאנחנו מתכוונים כמובן למנף הוא היכולת לשמור על רמת אינטראקציה גבוהה עם המאזינים דרך האתר והרשתות החברתיות, הקונספט שלנו הוא “רדיו שמקשיב לכם” וזו אולי הבשורה הכי גדולה שהרדיו האינטרנטי הביא לעולם התקשורת.

כפי שציינו, בוגרת אחת מקורס הרדיו ב BPM כבר השתלבה בשידורים – אריאל גושן-לוי, עורכת ומגישה מדי שבוע שעתיים של מוזיקה. מורוזובסקי מפרגן:
“אריאל נולדה לרדיו, יש לה את הקול המושלם, טעם מוזיקלי משובח והרבה דברים להגיד. עם נתוני פתיחה כאלה, אין לי ספק שהיא תגדל להיות אשת רדיו מעולה”.

אז אחרי שהכרתם לעומק, הגיע הזמן שתאזינו.