אור וקסמן (vaXman באנגלית) החל ליצור מוזיקה אלקטרונית בגיל 14 ובשנת 2009 הוא הגיע למסלול הפקת המוזיקה האלקטרונית (EMP) של BPM. כעת, אחרי רמיקסים וסטים שנוגנו בתחנות הרדיו המובילות, הוא משיק רמיקס ל- Forever, של שני זמיר אשר התחרה בקדם אירוויזיון ומביט קדימה לקראת קריירה מצליחה.

מהן ה”תחנות” המשמעותיות שעברת עד היום בתחום המוזיקה?

“ב 2009 הוצאתי את Infected”” שנוגן בתחנות האיזוריות. שנה לאחר מכן הצטרפתי לצוות של תחנת האינטרנט Click2Dance בתור איש תוכן ועורך מוזיקלי. בין היתר ניגנתי בתחנה סט שבועי (בתוכנית שענתה לשם “וקססס”) וערכתי את המצעד השבועי. כמו כן ערכתי עבור התחנה את אריזת האותות (הג’ינגלים) לעונת 2012. בשנים האחרונות יצרתי מספר רמיקסים בניהם לסינגל המשותף של עברי לידר ומוקי ולזמרת Hodaya, לצד קטעים מקוריים וגרסאות לא רישמיות ללהיטים שונים. במקביל שודרו מספר סטים שלי ב- 88FM במסגרת רצועת סטים ליילית ששודרה מידי שישי בחצות. בימים אלה אני עסוק בכתיבה ובאיסוף חומרים לקראת פרויקט חדש.”

מה החוויות במרכזיות שלך מהלימודים ב- BPM?

“הדבר הראשון שזכור לי מ- BPM היא הפרופורציה. אחרי שנים שיצרתי מוזיקה במשבצת שלי, פתאום ראיתי איך אחרים עושים מוזיקה, קיבלתי תמונה על העולם הטכני שמחוץ לחדר שלי. זכורים לי הניסיונות המוזיקליים: פעם קיבלנו שיעורי בית בהפקה, והחלטתי בפעם הראשונה להתנסות ביצירת טראנס. חבריי לכיתה שהגיעו רובם מהעולם הזה, הופתעו מהאומץ שלי לעשות פול-און ואף החמיאו לי על הקטע. זכורים לי שיעורי סינתזה עם יחזקאל רז שפתחו לי את הראש ולימדו אותי שהכל אפשרי באלקטרוניקה. וגם השיעורים עם חגי דוידוף שבאמצעות הקפאת הכיתה השאיר אותנו ערניים ובזכותו אני בקיא היום בקיובייס. והיו רגעים מיוחדים גם מחוץ לכיתות: כמו הפעם הראשונה שבה הקלטתי שיר באולפן באופן מקצועי.”

ועכשיו אתה מוציא רמיקס ל- Forever, שיר שעמד במרכז מחלוקת לא קטנה

“שני זמיר הקליטה במקור את Forever עבור תחרות הקדם אירוויזיון האחרונה. ביקורת רבה הושמעה השנה על השופטים בתחרות, וזמיר הוזכרה בהקשר זה רבות- בעוד השופטים לא נתנו לה ולו נקודה אחת, הקהל הציב אותה בראש הדירוג שלו. מיד בתום התחרות פניתי לשני בבקשה לערוך גרסה משלי לשיר. קיבלתי ממנה את האקפלה ועבדתי על הרמיקס שלי. בימים הקרובים תשוחרר גרסת הרדיו המלאה לתחנות השונות. זמיר, שאהבה את הרמיקס שלי החליטה לצרף גם אותו להפצה הרישמית.”

ומה היעד הבא מבחינתך?

“בעתיד אני רוצה להביא את המוזיקה שלי לקהל הישראלי שמאוד חסר לו מהצבע שלי. אני עובד כרגע על חומרים ומקווה שתוכלו להיחשף אליהם בקרוב!”