10 סיבות לבחור באייבלטון לייב (Ableton Live)

Ableton Live (אבלטון לייב) היא תכנת יצירה מהפופוליות ביותר בעולם כיום. היא זכתה בשלל פרסים על היותה התכנה האולטימטיבית ליצירה, הקלטה ונגינה בזמן אמת. התכנה נבחרה על ידי המפיקים הטובים ביותר בעולם, ובהם למשל סקרילקס, גספלשטיין, פליינג לוטוס דפש מוד, ניקולאס ג’אר ועוד. אבל מה בעצם הופך אותה לכל כך ייחודית? כל התשובות בהמשך.

 

מכללת BPM הינה מרכז מוסמך מטעם חברת אבלטון העולמית, בוגרי הקורס ראשיים לגשת למבחן שיזכה אותם בתעודת הסמכה רישמית מטעם החברה הבינ”ל. לכל הפרטים והמידע על קורס אבלטון.

 

לייב זה שם המשחק

אבלטון היא התכנה הפופולרית ביותר בשימוש במחשב להופעות, בין אם בנגינה של אלבומים שלמים, באלתור חי או בעבודה עם סינתיסייזרים. התכנה מאפשרת את העבודה עם מחשב על במה בצורה אולטימטיבית: בניגוד לתכנות אחרות,אבלטון מאפשרת עבודת אונליין בצורה אינטואיטיבית וגמישה וכן נגינה חיה.

 

שימוש לDJ באייבלטון לייב

אבלטון לייב מאפשרת לדיג’ייז יוצרים ולמפיקים לשלב בסטים חומרים מקוריים באופן מיידי ולהעשיר את הסטים שלהם באלמנטים נוספים.החל מרגע יצירת רעיון מוזיקלי חדש ניתן לשלב אותו בלייב סט קיים ולבדוק אותו מול קהל כבר באותו הערב.

 

לאלתר באבלטון לייב

קורס אבלטון במכללת BPM

בין אם במהלך נגינה, הופעה או יצירה, כשאתם מנגנים בלייב אתם תמיד מרגישים שאתם מנגנים בכלי נגינה. נגינה באבלטון אינה שונה מנגינה בפסנתר, במובן שאין הפרדה בין יצירה לנגינה. לייב מאפשרת הקלטה בזמן אמת של הקטע והשמעה חוזרת בלופים. האלתור הופך לוורקפלואו, כי אין הפרעות או מתווכים מיותרים. תכנת אבלטון עובדת כמו סמפלר ענק ואולטימטיבי של הרעיונות המויקליים שלנו און דה פליי – בזמן אמת.

 

קונטרולרים לאבלטון לייב

למה אייבלטון לייב (Ableton Live) - מכללת BPM
כמעט כל חברה שמייצרת קונטרולרים היום מאפשרת התממשקות אינהרנטית של המוצר של הקונטרולר לאבלטון. החל מNovation, AKAI ותכנות לאייפון ולאייפד. כמו כן כמובן שכל קונטרולר מידי יכול לשלוט על אבלטון ברצף של שתי לחיצות כפתור בלבד.

אבלטון לייב - באיזה תוכנת סאונד הכי כדאי להפיק מוסיקה?

אינטואיטיביות של תוכנת Ableton

לייב היא תכנה מאד ידידותית ונוחה לתפעול גם ברמה הויזואלית. היא משתמשת אך ורק במסך אחד, ללא חלונות קופצים או הסחות דעת. האינטרפייס נוח ואינו מצריך מעבר בין חלונות שונים. יתרון משמעותי זה הופך את תהליך העבודה לפשוט ומהיר יותר.

 

בתוך לייב יש הרגשה שחומר מוזיקלי הופך לפלסטלינה

ניתן לעצב אותו  מבלי להדרש לתתי תפריטים מסובכים ולהכרות מעמיקה עם התכנה. באבלטון לייב ניתן לסמפל, לפרוס ולייצר כלי נגינה חדשים בקלות רבה.

 

אבלטון פוש – Ableton Push

לייב היא התכנה היחידה שנוצר עבורה כלי נגינה ייעודי וייחודי, האבלטון PUSH, שמתקשר איתה בצורה אידיאלית. כלי הנגינה העצמאי הזה מאפשר לכם ליצור מבלי  לגעת במחשב: היצירה הופכת למהירה יותר וכן לאינטואיטיבית יותר, מפני שאינה דורשת התערבות של עכבר, מקלדת או מתווכים חיצוניים. אבלטון PUSH מאפשר ייבוא של אפקטים, ייצור ביטים, בנייה של רעיונות מוזיקליים ומיזוג שלהם והקלטה של רעיונות חדשים. בניגוד לכלי נגינה אחרים, ה PUSH קומפקטי וקטן ואפשר לקחת אותו להופעות בתוך תיק הלפטופ שלכם.

 

עדכוני תוכנה בAbleton Live

התכנה מתעדכנת אוטמטית החל מרגע ההתקנה ללא צורך בהורדות מחודשות או הורדות עדכונים. הגרסא המלאה מגיעה עם למעלה מ 50 ג’יגה של ספריות מוזיקה הכוללות מעל 4000 לופים, 390 ערכות תופים, ביטים, כלי נגינה, סמפולים וכו’.  כמו כן, באתר חברת אבלטון ניתן למצוא ספרית מוזיקליות רחבות ומגוונות להורדה, שמאפשרות שדרוג של פלטת הכלים.

 

מודולריות ושיתופיות

 לייב מגיעה עם כמות אדירה של כלים ואפקטים, כאשר ניתן לשרשר ולחבר ביניהם באיזו דרך שרוצים, לייצר מהם פריסט חדש וכך ליצור מגהטרון של סאונד שנשמר בלחיצת כפתור. יוצרים מרחבי העולם חולקים את הקומבינציות הייחודיות שלהם ובכך מעניקים השראה ליוצרים נוספים. העקרון המודולרי של אבלטון לייב מאפשר התנסות בדרכי יצירה שונות ומגוונות, ללא צורך להגביל את תהליך היצירה למודל עבודה אחד.  

 

מאקס פור לייב – Max For Live

התוסף שמגיע עם הגרסא המלאה של אייבלטון לייב מאפשר למשתמשים לבנות פלאגינים בעצמם, כגון סינתיסייזרים, אפקטי, וסינקוונסרים ועוד. כמו כן, ניתן להשתמש בפלאגינים שיוצרים אחרים יצרו ללא הגבלה. כלומר, המשתמשים באבלטון הינם חברים בקהילת מפתחים שיתופית, חברית ומפרגנת, באתר הרשמי maxforlive.com.

 

לכל הפרטים על קורס אייבלטון מקיף במכללת BPM – בואו ללמוד לעבוד עם התוכנה באופן מעמיק ומקצועי.

 

 

למאמרים נוספים בסדרת בחירת תוכנת הסאונד וההפקה המתאימה

10 סיבות לבחור בקיובייס 

10 סיבות לבחור באייבלטון לייב

קיובייס או אייבלטון לייב, מה מתאים לכם?

אייבלטון לייב, תוכנה אידיאלית לזמרים יוצרים