מלגה על שם אביחן ליבנה ז”ל (Cosma)

חדר ההנצחה לזכרו של “אביחן לבנה” Cosma 1979-2003

למוסיקה של אביחן לא היה זמן, היא מתאימה לעבר, להווה ולעתיד ולא משנה מתי ישמעו אותה היא תמיד תתאים וזה המסר שאני מנסה להעביר לאומנים שלי.” (שגדי bog בעליו של הלייבל COMPACT).

בתאריך 29/6 נערך כנס הנצחה לזכרו של האומן אביחן ליבנה “Cosma” במכללת bpm. בכנס השתתפו בני משפחתו של אביחן וחבריו הקרובים שבאו לתת את הכבוד הראוי לזכרו. במהלך האירוע הוקרן סרט לזכרו של Cosma שהופק במיוחד לכבוד האירוע המספר על חייו של אביחן ומכיל צילומים וקטעי וידאו מתוך ראיונות שנערכו עם אביחן ומתוך הופעותיו בארץ ובעולם. כמו כן נערך פאנל רב משתתפים שכלל את מיטב האומנים איתם עבד אביחן במהלך חייו ועסק בדיון על פועליו של אביחן כאומן שפרץ בזכות סגנונו הייחודי ואיכויותיו המוסיקאליות ועל תעשיית מוסיקת הטראנס המתפתחת בישראל.

בין משתתפי הפאנל שכיבדו את אביחן נכחו: אייל ינקוביץ בעלי הלייבל המצליח (HOMMEGA) שהיה שותף בהפקת האירוע, עמית DUVDEV (Infected mushroom), יולי (BLT), אלי (PIXEL), עידו (DOMESTIC), שחר (ISRATRANCE), בני ריישר שותפו של אביחן ז”ל להרכב DIABLO, נדי נחימוב בעלי הלייבל (DOMO), גדי BOG בעלי הלייבל (COMPACT) שי רביב מצוות המורים של מכללת bpm (VIOLET VISION), יוני אושרת (PSYSEX, ACE VENTURA) ועוד אומנים רבים.

מטרת האירוע הייתה להנציח את שמו של אביחן שהיווה נקודת ציון חשובה בהתפתחות הטראנס הישראלי בעולם, להשיק את קרן המלגות ע”ש אביחן ליבנה לתלמידים מצטיינים במכללה ולחנוך את מעבדת המחשבים האלקטרונית שהוקמה לזכרו בקמפוס BPM. האירוע הופק בשיתוף פעולה בין משפחתו של אביחן, מכללת bpm המכללה לסאונד ומוסיקה מתקדמת והלייבל Hommega בקמפוס המכללה בחיפה. אירוע זה מהווה נקודת ציון בתרבות המוסיקה האלקטרונית בישראל שמיום ליום נהפכת למעצמה בתחום ולאביחן (COSMA) שהיווה חלק נכבד בהתפתחות החשובה.