10 סיבות למה לבחור בקיובייס פרו (Cubase)

קיובייס, של חברת Steinberg, היא אחת מתוכנות ההפקה והסאונד הותיקות במשחק, ומציעה ליוצר המתחיל והמתקדם אפשרויות רבות ליצירה והפקה של מוזיקה. קיובייס כיום נמצאת בשימוש ע”י כמה מהשמות החמים בתעשיית המוזיקה העולמית והארצית – עם אמנים ומפיקים כמו CHVRCES, אינפקטד מאשרום, Meshuggah ועוד רבים מכלל הקשת המוזיקלית. אחת השאלות הראשונות שעולות למפיק המתחיל בראש היא באיזה פלטפורמה כדאי להתחיל ליצור ולהפיק? קיים היום מגוון עשיר של תוכנות סאונד והפקה (DAWs), כאשר לכל תוכנה יש מספר תכונות מאפיינות הייחודיות לה. אז מה מייחד את קיובייס?

 

למידע ופרטים על קורס קיובייס עם הסמכה בינ”ל מסטיינברג במכללת BPM

 

הכירו את כל היתרונות הבולטים של קיובייס Cubase

הקלטות בקיובייס – אינטואיטיביות ללא תחרות

קיובייס ידועה כתוכנה מאוד ידידותית להקלטה. קיובייס היא אחת התוכנות המציעות את המספר הרב ביותר של מצבי הקלטה, עם פרמטרים ומאפיינים שנבנו ע”ב ניסיון של שנים שצברה סטיינברג דרך עבודה צמודה עם מפיקים ויוצרים – מה שמאפשר לכם לתעד בקלות רגעים מוזיקליים או אפילו לאלתר בכיף בזמן שהתוכנה מקליטה ברקע.

 

עריכת קלה ומתקדמת בCubase Pro

עריכות בקיובייס הופכות מהר מאוד לטבע שני. המגוון העצום של סרגלי הכלים, קיצורי המקלדת והבנת התוכנה את תהליך ההפקה והיצירה מאפשרים עבודה חלקלקה בלי המון מקום לבלבול, בצורה שמבטיחה לא להתנגש לכם עם החלק היצירתי של התהליך.

 

סאונד מתקדם

קיובייס היא התוכנה בעלת אחד ממנועי הסאונד המתקדמים ביותר בתעשייה המאפשרת רזולוציות הקלטה ועריכה עם ערכי איכות עצומים ונושאי פרסים. קיובייס מאפשרת גמישות רבה לכל המשתמשים בה, לא משנה לאיזה תחום אתם פונים.

 

התמקצעות בעריכת סאונד

אחת התכונות הייחודיות והמפורסמות של קיובייס היא המיקסר הדיגיטלי לשליטה ואיזון בערוצים. מרגע שמתחילים לעבוד על קיובייס, מתחיל גם תהליך למידה על הסאונד עצמו, ועל חשיבה נכונה בעת יצירת מיקס ומאסטרינג לקטעים שלכם.

 

ממשקים מובנים בתוכנת קיובייס

קיובייס מגיעה עם מגוון עצום של תוכנות וכלי נגינה ווירטואליים אשר מובנים בתוכה ומתממשקים איתה באופן מושלם. אותם פלאג-אינים שמגיעים אוטומטית עם רכישה של התוכנה הינם ברמה גבוהה, ומאפשרים ורסטיליות רבה בכל סוגי העבודה כבר מהרגע בה פותחים אותה בפעם הראשונה. בין אם מדובר ביצירה, הקלטה או מיקס ומאסטרינג.

 

יכולות MIDI בקיובייס – תכנות מוזיקה ממוחשבת (MIDI)

במציאות העכשווית של עולם המוזיקה, המון מהמוזיקה שאנו נשמע (בין אם בעולם הקולנוע, עולם הפרסום ברדיו ובטלוויזיה או אפילו מוזיקה בצורתה הטהורה ביותר)  תתבסס בצורות שונות על עבודה עם כלים ממוחשבים. קיובייס היא אחת מהתוכנות המומלצות ביותר לעבודה עם כלי MIDI (Musical Instrument Digital Interface – או במילים אחרות, כלים ממוחשבים), עם המון אפשרויות לעריכה, הקלטה ושיוף מדוקדק לפרטי פרטים אשר מאפשר להוציא תוצאות ריאליות ומדויקות ביותר. הרבה מזה מתאפשר ע”י מנוע ה-VST Expression, אשר מאפשר נגינה בכל סוגי הכלים בצורה אשר מדמה נגינה ריאלית עם הטאץ’ האנושי. כל זאת מבלי לשכור נגנים ואולפנים באלפי שקלים – ממש מהנוחות של האולפן הביתי שלכם!

 

עריכת אודיו מתקדמת בקיובייס

קיובייס תוכנה אידיאלית לעריכה של מידע מוקלט. עם מנועי הדגל שלה VariAudio ו-AudioWarp, מתאפשרת לכם עריכה נוחה ואינטואיטיבית לכל מידע אודיו שברצונכם להשתמש. בין אם מדובר בתיקון זיופים בשירה, מניפולציה לדגימות במוזיקה אלקטרונית, יישור ודיוק קטעים ריתמיים ע”פ קצב ואפשרויות רבות נוספות – קיובייס תהיה החברה הכי טובה שלכם.

 

מוזיקליות

למידת תאוריה מוזיקלית ושימוש נכון בכלי נגינה היא כלי חשוב בארסנל של כל יוצר ומפיק, וקיובייס בהרבה מובנים מוכוונת לכך חשיבתית. עם כלי עזר כמו ה-Chord Track וה-Chord Assistant – תוכלו ללמוד מוזיקה תוך כדי תנועה, ואפילו להשתמש בקיובייס כעזר לסיום קטעים אשר נכתבו באופן חלקי בלבד!

 

תמיכה בציוד חיצוני

קיובייס היא אחת מתוכנות ההפקה והסאונד הידידותיות ביותר לציוד וממשקים חיצוניים. רוב התעשייה מבינה את מקומה המרכזי של קיובייס, לכן הרוב המוחלט של פיסות ציוד האודיו שתוכלו להעלות על דעתכם יעבדו באופן חלק ופשוט עם התוכנה.

 

ותק

קיובייס בגרסתה הראשונה יצאה לאור בשנת 1989! סטיינברג הם מחלוצי עולם הסאונד הדיגיטלי ואי אפשר להתעלם מזה. קיובייס היא פרי עמל של שנים של ניסוי, טעייה, הפקת לקחים והאזנה לקהל הצרכנים ועתירה לבקשתו. בכל עדכון גרסה שיוצא, סטיינברג מוכיחה שוב כי היא מאזינה למשתמשים ותמיד עושה את הכל כדי להישאר רלוונטית, ומשלבת בתוכה טכנולוגיות הפקה ויצירה מודרניות אשר מתאימות לכל סוגי המוזיקה והז’אנרים בגמישות יוצאת דופן.

 

למידע ופרטים על קורס קיובייס עם הסמכה בינ”ל מסטיינברג במכללת BPM

 

למאמרים נוספים בסדרת בחירת תוכנת הסאונד וההפקה המתאימה

10 סיבות לבחור בקיובייס

10 סיבות לבחור באייבלטון לייב

קיובייס או אייבלטון לייב, מה מתאים לכם?

אייבלטון לייב, תוכנה אידיאלית לזמרים יוצרים