בוגר קורס Logic צביקה פורס כובש את עולם האינדי הישראלי

צביקה לורבר, המוכר בתור צביקה פורס, הוא  אחד הקולות המיוחדים והמבטיחים של סצנת המוזיקה המקומית. בשנת 2013 השיק לורבר את EP הבכורה שלו “Petite Nature”, שזכה לביקורות נלהבות והופק בין השאר בעקבות לימודיו בקורס ה- Logic במכללה.

לורבר, 27, באר שבעי במקור, פסנתרן, הוא יוצר רגיש וחריף. בשנת 2011, לאחר סיבוב הופעות עם הרכב של שמונה נגנים וביניהם פיטר רוט (מוניקה סקס), חזר להופיע לבד עם הפסנתר. הוא התחיל בתהליך של כתיבה וחיפוש אחר כיוונים וסגנונות חדשים עבור אלבום הבכורה וכך פגש את המפיק הידוע בן ספקטור.

לאחר תהליך עבודה ממושך של כשנה וחצי עם ספקטור יצא באפריל 2013 אי.פי הבכורה “Petite Nature“, מתוכו התקבלו בברכה שני סינגלים ווידאו קליפים “Accident” ו-“For Breaking My Heart” על ידי תחנות הרדיו השונות ועל ידי הקהל.

במהלך ההקלטות החל לורבר את לימודי קורס ה-Logic במכללה. תקופה זו הייתה משמעותית מאד ליצירתו, כפי שהוא מספר: “בשנת 2011 למדתי קורס לוג’יק במכללת BPM עם המרצה בנקו מנדיל. בזכות הקורס הצלחתי לכתוב ולהקליט 5 דמואים של שירים חדשים שיותר מאוחר התחברו להם למיני אלבום הבכורה שלי Petite Nature. סאונדים וחלקים שלמים מהדמואים עשו את דרכם גם אל הגרסאות הסופיות של השירים. שלושה סינגלים וקליפים מרשימים יצאו מתוך האלבום והוא הצליח לעורר המון סקרנות ועניין גם מצד הקהל וגם מצד תחנות הרדיו והמדיה. לאחרונה התחלתי גם לכתוב מוזיקה מקורית לסרטים ביניהם TIGER TAIL – של עמית עייני – הוקרן בפסטיבל סרטים בערבה, “אריזות” – סרטו הדוקומנטרי של ברק רותם שהולך להיות מוקרן בערוץ YES דוקו ממש בקרוב ועוד כמה סרטי סטודנטים שכמובן כולם נכתבו, הופקו והוקלטו על ידי ב- LOGIC על בסיס מה שלמדתי במכללה”.

המוזיקה של צביקה פורס משלבת בין לחני הפסנתר שלו לבין ההפקה האלקטרונית של בן ספקטור ויוצרת מוזיקת אלט פופ/רוק קברט עכשווית. קולו העמוק והחודר מושווה פעמים רבות לרופוס וויינרייט ולטום ווייטס. ייחודיות המוזיקה בנוף הישראלי וההופעות המרגשות זכו לחשיפה תקשורתית רבה וביקורות מהללות במדורי המוזיקה בעיתונים ובאינטרנט בארץ ובחו”ל ולורבר אף זכה לתואר הבטחת השנה במוזיקה של מגזין פנאי פלוס.

מאז הושק ה-EP, הספיק לורבר להופיע בפסטיבלים רבים ולשתף פעולה עם כמה מהאמנים המעניינים בסביבה – רות דולורס וייס, דניאלה ספקטור, סאן טיילור ואחרים. בספטמבר 2013 מיני -האלבום זכה במקום 3 מבין אלבומי השנה הישראליים לשנת 2013 של מעריב-NRG, נכנס לעשיריית אלבומי השנה של אתר המוזיקה מוסיקה נטו. באוקטובר הופיע עם ההרכב החדש על הבמה המרכזית בפסטיבל אינדינגב 2013 ובנובמבר זכה למופע משלו בפסטיבל הפסנתר 2013.

רגע לפני השקה של סינגל חדש, צביקה פורס מגיע להופעה חגיגית בפסאז’ (אלנבי 94 ת”א), ביום ראשון 27.7 בשעה 22:00 וכולכם מוזמנים להגיע ולחגוג איתו!
לשמיעת אי פי הבכורה Petite Nature בהפקתו של בן ספקטור לחצו כאן.

לצפייה בקליפים וקטעים מהופעות כנסו לעמוד היוטיוב.

 מעוניינים לדעת יותר על קורס לוגיק במכללה המובילה למוזיקה? לחצו כאן.