כאן כדי להישאר – בוגר BPM שניר ימין משיק EP בהפצה בינ”ל

תכירו את בוגר מסלול אולפן ביתי שניר ימין(24) שמחלק את זמנו בין תל אביב לבין ניו יורק ומשיק בימים אלה EP בכורה מסקרן בשם Urban Stories . הEP יוצא תחת הלייבל האמריקאי היוקרתי The Cutting Room, וייצא בקרוב בישראל בהפצת “נענע דיסק”. בהתחשב בכך שלקליפ שלו יש כבר מעל 50,000 צפיות, והביקורות מהללות, אפשר לומר בוודאות שמדובר באחד השמות שעוד תשמעו עליהם הרבה. אז רגע לפני הפריצה הגדולה, החלפנו איתו מספר מילים.

מה הסיפור של Urban Stories?

האי.פי הוקלט בחורף 2013 בניו יורק תחת חסות הלייבל האמריקאי היוקרתי The Cutting Room ויצא בספטמבר האחרון בהפצה בינלאומית. הוא כולל 3 רצועות אקוסטיות ורצועת בונוס אלקטרונית. כל שיר בו בא להעביר את התחושה של החיים בעיר הגדולה, כשם האלבום. ניו יורק מבחינתי זו האהבה הגדולה של החיים שלי, עיר שעברתי בה כל כך הרבה תהפוכות, שמחות גדולות ורגעי משבר. תחת גורדי השחקים והרחובות האינסופיים ניסיתי להכניס לאי.פי הקצר אך המאוד משמעותי הזה בקריירה שלי”.

איך היו התגובות אליו?

“אחרי שיצא, קיבל האלבום חשיפה בינלאומית נרחבת, ביקורות, דירוגים, מכירות, השמעות בתחנות רדיו בינלאומיות וכתבות במגזינים גדולים כמו Skope Magazine, Beats Per Minute ו Revolution 360.
על הפקת האלבום אחראי המוזיקאי האדיר, יועד ניר, שגם חי בניו יורק בימים האלה ומלווה מוזיקאים גדולים ברחבי העולם, כגון רג׳ינה ספקטור ופול בנקס (אינטרפול). בימים אלה אני נמצא לפני סיבוב הופעות קיץ ברחבי ארצות הברית שיתחיל באוגוסט ויסתיים לקראת אוקטובר”.

מה הוביל אותך ללמוד ב-BPM, ומה לקחת איתך מהלימודים במכללה?

“ההחלטה ללמוד בBPM נבעה מתוך הרצון להיות מוזיקאי עצמאי לחלוטין, להיות מסוגל לעשות את רוב הדברים בעצמי, להבין את כל המאחורי הקלעים בצורה הטובה ביותר, גם כשאני יושב באולפן של הלייבל שלי בניו יורק חשוב לי לדעת מה קורה, ומה מוביל להחלטה כזו או אחרת. לאחרונה התחלתי לפתח ז׳אנר שמשלב מוזיקת פופ/קאנרטי אקוסטית עם ביטים וסאונדים אלקטרוניים. הלימודים נתנו לי את הכלים ההתחלתיים להתחיל וליצור את הסימפולים האלו באולפן שלי בלי לצאת מהבית”

צפו בקליפ לסינגל Stay שקיבל כבר עשרות אלפי צפיות:

סאונדקלאוד:

 


אתר האינטרנט הרשמי