בוגר BPM שגיא גורלי ונטורה מגשים את חלום הרדיו

תמונה : רדיו TLV1

כל מי שעבד אי פעם ברדיו יאמר לכם שלרדיו יש קסם שאין באף מדיום אחר, ולא בכדי קורס הרדיו שלנו במכללת BPM הוא מהמבוקשים והפופולאריים ביותר. אחד מאותם אנשים שהתאהבו ברדיו והחליטו להגשים את החלום הואשגיא גורלי ונטורה, טכנאי שידור ברדיו TLV1.

שגיא, מה משך אותך ללימודי הרדיו?
“עד לפני כמה שנים הייתי עובד בכל קיץ כנהג סמי-טריילר בארה”ב, כך מימנתי את לימודי האומנות שלי בבצלאל. המסעות ברחבי היבשת הם חוויה די בודדה, הנופים מתחלפים ללא הרף ואפילו הדיינרים מתמזגים לאיזה מבנה מונוכרומי מנומנם. אז הרדיו דלק כל הזמן ותחנות נכנסו וייצאו מקליטה, ואני התאהבתי ברדיו. ובארץ הייתי ממשיך להאזין. בהתחלה הייתי מוריד תוכניות ואח”כ זה נהיה פשוט יותר דרך הפודקאסטים.
תוך כדי הלימודים התפתח אצלי איזשהו חסך. באומנות, לדעתי, בשונה מהקלישאה שמאדירה אותה כ”כ, יש פחות ופחות רגש. הטקסט והתיאוריה הפכו לסד אליו יוצקים את עבודת האומנות, שנשארת קרה, ללא דופק. כך הרגשתי. בו בזמן, ברדיו שמעתי יותר ויותר דברים מעולים ואינטליגנטיים ומרגשים ומציצניים וחריפים. בעזרת קול, דיבור, סיפור, סאונד של רחוב – אפשר לעשות הקסמה מחודשת (re-enchantment) לעולם. וזה מה שעשינו כשישבנו סביב המדורה. הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות”.

מה גרם לך לבחור בלימודי הרדיו ב- BPM ולאן זה הוביל אותך?
“ל- BPM יש זיקה חזקה ופעילה לתחום תוך הסתכלות קדימה,רדיו הקצה שפועל מהמכללה למשל מתייחס למדיום הזה מתוך הבנה שהרדיו מזמן לא מוגבל ל- FM ושאנשים צורכים את התכנים האלה במיליון צורות ובזמנים שונים (כל אחד שומע מה ומתי שבא לו)”.

ושגיא אכן פנה לתחום הרדיו האינטרנטי שתופס תאוצה בשנים האחרונות: “לאחר סיום הקורס, הגשתי מועמדות לרדיו TLV1, רדיו אינטרנטי שמשדר בשפה האנגלית, ושם אני עובד היום כטכנאי שידור”.

למידע נוסף על קורס רדיו לחצו כאן.