שני מפיקים יצאו לדרך – יאיר שפרלינג ונתנאל שבין בהפקת אלבום

בסתיו הקרוב תוציא המוסיקאית-היוצרת והזמרת תמר אלמכיאס את אלבומה הראשון,”FIGURES” (דמויות), שכולו חומרים מקוריים באנגלית שכתבה והלחינה.

תמר (22, ירושלים), בוגרת תיכון האקדמיה למוסיקה בירושלים, מנגנת בגיטרה ובכינור, וכתבה את כל החומרים שבאלבום, שאותו הפיקה יחד עם נתנאל שבין (Nate Shavin) ויאיר שפרלינג, שניהם בוגרי מסלול BSP במכללת BPM, שאחראים גם על עבודת המיקס.

כבר לאחר השירות הצבאי כעיתונאית בגלי צה”ל החלה לעבוד על האלבום, שכולל השפעות מעולם הפולק, הג’אז והרוק – מאומנים כמו ג’וני מיטשל, הקרפנטרס, נורה ג’ונס, ג’ון מאייר, קורין ביילי-ריי ועוד.

מה שמאפיין את האלבום הוא האווירה הביתית והאינטימית שבה הוא נוצר, והעבודה עליו עם חברים קרובים ובני משפחה, וכן עירוב כל המשתתפים ביצירתו – בעיבודים וברעיונות; נתנאל שבין הוא חבר קרוב של תמר, כמו גם הנגנים המצוינים שאותם הכירה באקדמיה ובפעילותה המוסיקאלית בעבר; אחיה של תמר, משה – בן 15 בלבד – מנגן באלבום פסנתר, קלידים ומלודיקה, וכן שותף לכמה עיבודים.

יאיר, שמיקסס שניים מתוך שלושת השירים שכבר יצאו, מספר על חוויית הלימודים ב BPM: “למדתי המון מקורס מיקס ומאסטרינג– עם המרצה המעולה יורם וזאן, יישמתי הרבה מהתובנות שלמדתי מיורם בכל פרוייקט שעבדתי עליו מאז סיום הלימודים. משיחות עם המרצים במהלך הלימודים ומשיעורי ההפקה שעברנו, למדנו עד כמה חשוב לעבוד בצמוד עם האומן/מבצע”

תמר מוסיפה מצידה על תהליך העבודה עם נתנאל ויאיר: “נשארתי מאוד מעורבת לא רק בתהליך היצירה, אלא גם בהחלטות הנוגעות לסאונד, ככה שהרגשתי רצינות והשקעה מצדם של נתנאל ויאיר. לא היה פה עניין של אומן שפשוט הולך למפיק וטכנאי סאונד וזורק אצלם את הכסף. מדובר ביצירה משותפת לאורך כל הדרך”

מספר שירים כבר שוחררו לרשת, וכעת גם לתחנות רדיו וחברות הפצה ברחבי הארץ.
לתמר אלמכיאס עמוד פייסבוק וערוץ יוטיוב, בהם מתפרסמים מעת לעת עדכונים על הופעות, שירים חדשים ותמונות, וכן מילות השירים.

לעמוד הsoundcloud, לחצו כאן

הופעה קרובה בירושלים:
בלייז בר, מוצ”ש 15/9/12

רוצים גם ללמוד במכללה המובילה למוזיקה, סאונד והפקה? לחצו כאן למידע על מסלולים וקורסים במכללת BPM.