מלנכוליה אהובתו – תכירו את תום בלקינד ממסלול האולפן הביתי

בהאזנה לסינגל הבכורה של תום בלקינד ממסלול האולפן הביתימלנכוליה כדרך חיים” קשה להאמין שלא מדובר ביוצר מנוסה, אלא ביוצר צעיר שזה הוא שיר הבכורה שלו.

תכירו את תום בלקינד, כותב ומלחין מבטיח:
“אני שר ומנגן כמעט כל חיי הקצרים ואוהב מוזיקה מאז שאני זוכר את עצמי” הוא מספר. “כבר במסגרת התיכון יצא לי לטעום ממקורות מוזיקליים שונים ולכתוב קטעים שמשלבים כלי נשיפה וקשת עם גיטרות חשמליות ואף נגיעות אלקטרוניות. הלימודים בתיכון עיצבו אותי והשפיעו על הדברים שאני אוהב, יוצר היום ורוצה ליצור”

מה הביא אותך ללימודים ב- BPM?
“לאחר הצבא החלטתי למסד את המוזיקה, לא רק בתור אהבה, תשוקה ורצון להביע את עצמי, אלא כמקצוע שאני אתעסק בו כל חיי יום יום. הסיבה שהצטרפתי ל BPM היא קודם כל ההבנה שלי שבשביל להיות מוזיקאי מקצועי, כמו בכל מקצוע, אתה צריך ללמוד ולהתמקצע. יש הבדל מאוד גדול בעיסוק במוזיקה בתור תחביב או תשוקה לבין לרצות שזה יהיה הלחם והמים שלך. בתור מלחין ומפיק מוזיקלי לעתיד רציתי לקבל את הכלים להוציא בצורה מדויקת וטובה יותר את הרעיונות במוחי הקודח. מעבר לזה אני חושב שבעולם המוזיקה היום אדם צריך ללמוד כיצד להפיק את התוצר שלו בעצמו במינימום עלות ומקסימום יצירתיות ותועלת כי אם אתה לא תעשה את זה, יכול להיות שאף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילך. אני חושב שהיתרון המשמעותי של המכללה הוא האמונה שהם נותנים בתלמידים בחופש שהם נותנים להם ליצור ולהשתמש בכלים המקצועיים לחלוטין העומדים לרשות המכללה כמו האולפן, הציוד והמקרופונים”.

שיר אחר שהוצאת, “תני לי עוד” נוצר במסגרת תרגיל במכללה שקיבלו חברייך ממסלול ה-BSP, שתף אותנו קצת בתהליך העבודה עליו
“אותם חברים, מפיקים מוכשרים בתחילת דרכם, קיבלו עבודה במסגרת המכללה להקליט שיר. בשבילי, אמן מתחיל עם הרבה אמביציות אבל תקציב מוגבל זה היה מושלם. היה לי הכבוד שהם בחרו להקליט שירים שלי, אולם הייתה החלטה כבר מתחילת הפרויקט שאנחנו לא מתייחסים להקלטה הזאת כאל עבודה בית ספרית להגשה אלא כהפקה רצינית ומקצועית לכל דבר. במסגרת ההפקות הקלטנו את כל הכלים באולפני המכללה בעזרת הנגנים בהרכב הקבוע שלי, הבאנו נגנים שכירים שינגנו כלי נשיפה וכלי מיתר (גם הם הוקלטו באולפני המכללה) וכמובן שתהליך ההקלטה והמיקס נעשה במקצועיות רבה ע”י חברי המוכשרים, כאמור תלמידי המכללה. ככה, בחסות BPM הצלחנו להגיע לתוצרים מדהימים, שנשמעים טוב ומעבירים את האווירה של השיר״

איך היית מגדיר את המוזיקה שלך? היא מאוד מיוחדת.

“במוזיקה שאני עושה אני שואף לשלב בין העולמות והמצלולים המוזיקליים כשההשפעות שלי נעות בין מוזיקה ישראלית ישנה שאהובה עלי מאוד ואלמנטים של מוזיקה קלאסית ביחד עם רוק אלטרנטיבי וצלילים אלקטרוניים שמאפיינים את הכיוון המוזיקלי שהעולם הולך אליו בשנים האחרון. השילובים בין אקוסטי לאלקטרוני, כלי מיתר וביטים אלקטרוני, הוא מבחינתי הדרך שלי לנסות וליצור את האמירה המוזיקלית שלי ולהביא אותה לידי ביטוי. בגלל השילובים שאני עושה והאהבה שלי למוזיקה מכל מיני סוגים, השירים שונים אחד מהשני וכל אחד מהם מכניס את המאזין לעולם מוזיקלי טיפה אחר ולאווירה שונה”.

בימים אלה תום מופיע עם ההרכב ברחבי הארץ , ב 7.3 תמצאו אותם בבר גיורא, וב 6.4 הם יגיעו ללבונטין 7.

צפו בתום בביצוע לייב באולפני BPM כאן
לעמוד הפייסבוק הרשמי של תום, לחצו כאן

בואו לקבל את כל הכלים כדי ליצור, לחצו כאן לפרטים על קורסים ומסלולים במכללת BPM.