בוגר EMP- סלבה פוגורלסקי בפרויקט עצמאי Kulten Yeuk
תרגיל מושלם – בוגר EMP סלבה פוגורלסקי בפרויקט עצמאי Kulten Yeuk

מגיל קטן אהב סלבה פוגורלסקי להאזין למוזיקה, במיוחד אלקטרונית. בערך בגיל 15 גילה את התוכנה פרוטי לופס והבין שהוא יכול לעשות מוזיקה בעצמו: “הרעיון היה מגניב אבל לקח לי הרבה זמן עד ששלטתי בתוכנה ואחרי הרבה ניסיונות הבנתי פחות או יותר את העיקרון של בניית טראק. אחרי כמה שנים של התנסות במגוון סגנונות, עברתי לקיובייס. הכל היה חדש ויותר מסובך, אבל אחרי זמן קצר שלטתי גם בתוכנה הזו.” הוא מספר. לסלבה היה הרבה רצון, אבל היה חסר כיוון וידע. לכן החליט ללמוד במכללת BPM במסלול ה- EMP להפקה ויצירה של מוזיקה אלקטרונית.

טראק המינימל הראשון שעשה היה במסגרת תרגיל לסינתזה עם יחזקאל רז והפקה עם יריב עציון, שקיבל תגובות חיוביות. “זה היה הרגע שקיבלתי רעיון לפרויקט חדש, מינימליסטי ומיוחד – Kulten Yeuk.
הכיוון המרכזי של הפרויקט עוד לא היה ממש ברור, אבל כמה ימים אחרי כבר סיימתי לעבוד על טראק שני ו – EP ראשון “The Sound Of Thought” שיצא בלייבל ישראלי – ”Magic Powder Records.”
אחרי הריליס הראשון לקח סלבה את הזמן כדי ללמוד יותר על סגנונות מינימל וטכנו. “צריך לדעת את החוקים כדי לשבור אותם וככה ליצור משהו חדש ומיוחד” הוא אומר, ומציין גם השפעות מאמנים כגון Stephan Bodzin, Boris Brejcha, Richie Hawtin.

ארבעה חודשים לאחר מכן הוא כבר עשה צעדים ראשונים בחו”ל כאשר הלייבל האיטלקי Divided Recordings שחרר את האי.פי השני: “I Lost My Face” עם באסים כבדים, קצב רוצח וסאונד שמן במיוחד. הEP הגיע למקום 38 בטכנו צ’ארט בחנות דיגיטאלית DJshop לצד האי.פי של אומן Sasha Carassi מהלייבל הגרמני Harthouse.
באותו חודש יצא אי.פי שלישי “Flying Teapot”, בלייבל הרוסי – FreeSound Records, שהופיע בעמוד הראשי בחנות הדיגיטאלית הענקית Beatport וניכנס לטופ 100 ריליסים. ” Flying Teapot” הגיע למקום 15 בDJ Tunes ולטופ 50 בחנות Tunes4DJ.

“לאחר שלושת הריליסים נפתחו בפניי דלתות נוספות בתעשייה והפרויקט חתום על ריליסים נוספים בחו”ל עד סוף השנה אשר כוללים עבודות משותפות שלי עם אמנים מחו”ל ורמיקסים. אחד הריליסים המרגשים שיצאו בתחילת אוקטובר זה פרויקט גמר שעשיתי במכללת בי פי אם וביקשתי מחברים לכיתה לעשות רמיקסים על מנת לקדם אותם. היה לי גם העונג לפתוח את התוכנית רדיו החדשה בסרביה עם סט מינימל שהכנתי במיוחד”.

אז כמו שאתם רואים, תרגיל קטן באחד השיעורים במכללה יכול להביא אתכם למחוזות עליהם מעולם לא חלמתם. בימים אלה סלבה גם עובד על סט מיוחד עבור תכנית חדשה בארגנטינה, והעתיד נראה אופטימי במיוחד: “המטרה של הפרויקט זה כל הזמן להביא משהו טרי, מיוחד, מינימליסטי ויחד עם זאת מפציץ רחבות. כל פעם אני מנסה להוסיף משהו להפקה שלי ולהסתכל על כל טראק מזווית שונה” הוא מסכם.

לעמוד הסאונדקלאוד, הביטפורט והמיקסקלאוד של הפרוייקט לחצו על שמות האתרים.
לעמוד היוטיוב, לחצו כאן, וכאן עבור עמוד הפייסבוק!