Komplete 12, סקירת החדשים של Native Instruments

נייטיב אינסטרומנטס, אחת מחברות הענק בעולם הציוד והתוכנה המקצועיים לכל סוגי המוזיקאים – יוצאים בהכרזה עצומה של מוצרים חדשים ושדרוגים למוצרים קיימים שצפויה להכות גלים בשוק. החל מגרסה חדשה ל-Massive הסינת’ המפורסם, ליין חדש של מקלדות שליטה ולבסוף עדכון משמעותי ל-Kontakt. במאמר נסקור את כל מה שחדש ונעשה קצת סדר בבלאגן ההכרזות המטורף שהנחיתו עלינו החבר’ה מנייטיב.

 

סאמפלר לנגינה ויצירה, Kontakt 6 החדש

קונטקט, הסמאפלר המוכר והאהוב של החברה, מקבל עדכון לגרסה 6 ומציג איתו מספר עדכונים מעניינים במיוחד.

 

קונטקט 6, כלי נגינה חדשים

העדכון הראשון הוא תוספת של 3 כלי נגינה חדשים: Analog Dreams, ספרייה של סינת’יסייזרים אנלוגיים ודיגיטליים באווירת שנות ה-70 עד ה-90, Ethereal Earth, ספרייה המשלבת כלי נגינה ייחודיים מכל העולם ומשלבת אותם בסינתזה דיגיטלית ולבסוף, Hybrid Keys, אשר מציג דגימות קלאסיות של פסנתרים וסינת’יסייזרים מכל הסוגים ומשלב אותם בטוויסט יצירתי לקבלת סאונד עכשיווי.

 

Kontakt 6, כלים חדשים למפתחים

מעבר לכלים החדשים, נייטיב השקיעו המון בפיתוח הסקשן למתכנתים ויוצרים של כלים בתוך קונטקט עם מספר רב של אפקטים חדשים כדוגמת דיליים, ריוורבים ואפילו ווא-ווא. בנוסף, מציעה נייטיב גם מודול חדש של וויבטייבל (סינתזת שולחן-גל, בדומה ל-Serum) אשר מוטמע גם בשלושת הכלים החדשים שהזכרנו בפסקה הקודמת.

אם זה לא הספיק למפתחים מביניכם, נוסף לארסנל הכלים גם אפליקציית Standalone בשם Creative Tools שמאפשרת את שיפור הוורקפלואו ליוצרים והמפתחים דרך קונטקט. עם זיהוי שגיאות קוד אוטומטי וכלים הממפים אוטומטית דגימות דרך טעינה והרצה של סקריפטים – עולם הפיתוח דרך קונטקט הופך לנגיש יותר ופותח את עצמו בפני קהל רחב יותר ומאפשר תוצרים איכותיים יותר.

 

פלאגינים לסאונד והפקה, Komplete 12 החדש


מעבר לקונטקט 6 החדש הנכלל בקומפליט 12, גולת הכותרת של הגרסה החדשה היא ללא ספק Massive X. מאסיב אקס מהווה דור המשך לאחד הסינת’יסייזרים הפופולאריים בעולם, ומיועד לשחרור בפברואר 2019, שעד אז הפיצ’רים החדשים שלו נשארים בגדר דיסקרטיים לקהל הרחב.

במגוון הכלים החדשים תוכלו גם למצוא גיטרות אקוסטיות וחשמליות אשר דגומות לטובת חוויה נגינה כיפית וריאלית, לצד אפקטי מודולציה חדשים (הכוללים גם את Phasis, הפייזר החינמי שהוציאה החברה מוקדם יותר השנה), כלי הקשה ים-תיכוניים ומגוון מטורף למדי של ספריות סאונדים כהרחבה לכלים הקיימים. כל זאת מגיע עם כל הכלים האייקוניים שנמצאים כבר שנים כחלק מהארסנל של קומפליט, דוגמת FM8, סינת’יסייזר ה-FM המפורסם, Form הסינת’יסייזר הגרנולארי שמשך לא מעט תשומת לב בעדכון הקודם של קומפליט וכמובן הפסנתרים הדגומים דוגמת Alicia’s Keys שמזמן מהווים סטנדרט בעולם הכלים הווירטואליים.

 

מכונות תופים ומקלדות שליטה חדשות, Kontrol A/S88 & Maschine Mikro

שום עדכון של נייטיב אינסטרומנט לא ירגיש שלם בלי כמה צעצועים חדשים. בסדרת העדכונים החדשה מכריזים אנשי נייטיב על לא מעט כלים חדשים לאולפן:

הראשון שבהם הוא ה-Maschine Mikro, גרסה קטנה, זולה וקומפקטית יותר של מכונת התופים המודרנית. מצוידת כרגיל בתוכנה ובהתממשקות קלילה במיוחד עם תוכנות ה-DAW השונות, נראה שהמאשין נהיית יותר ויותר נגישה לקהל הרחב.

ההכרזה השנייה היא מקלדת ה-Kontrol S88, שבאה להשלים את סדרת ה-S הכבר מוצלחת של נייטיב של מקלדות שליטה. כיאה למקלדת 88 קלידים, מדובר בהדמייה של פסנתר מבחינת התחושה, עם הבונוס של התממשקות לכל הפלאגינים של נייטיב וכוללת איתה גם פלאגינים מובילים של החברה, דוגמת הפסנתר הווירטואלי The Gentleman.

בנוסף, נייטיב יוצאים עם ליין חדש של מקלדות שליטה בשם ה-A-Series, הכוללת גרסאות זולות ופשוטות יותר של ה-S-Series בגדלים של 25, 49 ו-61 קלידים. גם סדרה זו תשתייך ל-NKS, שורת הפלאגינים שמתממשקים ישירות עם המקלדות ומאפשרים לכם מיפוי אוטומטי לפרמטרים וברירה של פריסטים בקלות. מבין הפלאגינים ברשימה תמצאו יצרנים כמו ArturiaSpitfire Audio ועוד רבות.

 

Komplete 12, סיכום

עושה רושם שהעדכון הקרוב נותן מענה להמון בעיות שהועלו מקהל הצרכנים, בין אם מקלדות MIDI ומכונות תופים נגישות מבחינת המחיר, לצד פתיחה של המון הזדמנויות חדשות מצד קהל המפתחים אשר מקבלים ארסנל כלים מרשים כדי לדחוף את הטכנולוגיה של נייטיב אינסטרומנטס לקצוות חדשים.

 

רוצים ללמוד את מקצועות המוזיקה, הסאונד וההפקה בצורה מקצועית? לפרטים על קורסים ומסלולים במכללת BPM