NAMM 2018, סקירת כלי נגינה וציוד אולפן

מדי שנה מתקיימת תערוכת NAMM, הידועה בתור התערוכה הפופולארית ביותר לציוד מוזיקה, בה מתכנסות ענקיות כלי הנגינה, הציוד האולפני וההקלטות בכדי להציג את הפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים שלהן, ולתת לנו טעימה מהציוד החדש שצפוי להיות גולת הכותרת של השנה הקרובה. במאמר נספר לכם קצת על כמה מהחידושים המרגשים שנחשפו במסגרת התערוכה האחרונה, שהתקיימה ב-25-28.1.18.

 

תערוכת NAMM 2018, כלי נגינה וציוד אולפני חדש

 

 

Universal Audio

 

Arrow, כרטיס קול קומפקטי אך עוצמתי

Arrow מבית UAD הוא שחקן החיזוק החדש לקטלוג הרחב והפופולארי של כרטיסי הקול שמציעה החברה. עם חיבוריות Thunderbolt 3 המבטיחה לייטנסי נמוך, פרה-אמפים איכותיים ופלאגינים מובנים מבוססי טכנולוגיית DSP, נראה שה-Arrow מספק פיתרון זול יחסית למי שמחפש כרטיס איכותי ונייד באותה מידה.

ברשימת הפלאגינים הכלולים בבאנדל תמצאו שחזורים של קומפרסורים ו-EQים קלאסים כדוגמת הפולטק וה-LA2A, לצד מדמים של מגברי גיטרה חשמלית של Marshall, ריוורבים ועוד, שהודות לפלטפורמת ה-UAD שהזכרנו כי היא מבוססת DSP, צריכת המשאבים של הפלאגינים האיכותיים הללו צפויים להיות קלילים על משאבי המערכת שלכם.

 

MWM

הכרזה מרגשת במיוחד לדיג’ייז מבינינו, הוא ה-Phase מחברת MWM. מדובר בתחליף חדשני ואלחוטי ל-Timecode שכולנו מכירים דרך המחטים השונות. ההתקן בא לתת אינדיקציית זמן בדיוק כפי שהמחט הייתה עושה עד היום, ודרך טכנולוגיה חדשנית מהווה תחליף מוחלט לה!

 

סיכום חידושים נוספים בתחום ה-DJ

 

Moog

 

DFAM, סינת’ תופים

חברת הסינת’יסייזרים המפורסמת מוג משחררת חבר נוסף ומיוחל לנבחרת הסינת’ים החצי-מודולאריים, Mother. ה-DFAM, קיצור ל-Drummer From Another Mother, הוא סינת’ ריתמי עשיר ודחוס הרמונית, אשר נותן לכם חלון להרפתקה לא שגרתית בעולם הריתמיקה המסונטזת. עם סיקוונסר דינמי ב-8 שלבים, פילטרים אנלוגיים ומוכנות מלאה להשתלבות במערכת Eurorack מודולארית, מדובר בסינת’ משוכלל במיוחד.

 

Teenage Engineering

החברה המפורסמת העומדת מאחורי ה-OP-1, יחידת ההפקה הניידת שכבשה את עולם היצירה הקומפקטית, הכריזו ושיחררו 2 יחידות קטנות ומגניבות במיוחד בגודל של כף יד. ה-PO-33, סאמפלר לתכנות ביטים ויצירה באמצעות סאמפלים, וה-PO-35, סינת’-סאמפלר המשמש להקלטה, עריכה וסיקוונסינג של קטעי ווקאל, יחד עם ביטים המובנים בו. טיינאייג’ אנג’ינירינג ממשיכים בקו של יצירה קלילה וכיפית דרך מכשירים קטנטנים אשר יכולים לעשות המון.

 

Audient

חברת אודיינט מוסיפה חבר חדש וגדול למשפחת ה-iD של כרטיסי הקול המוצלחים במיוחד לאולפנים ביתיים, ה-iD44 שמציע המון שיפורים מעבר למה שאחיו הקטנים הציעו עד כה, עם שדרוג תוכנת הבקרה שמגיעה איתו לשיפור ביצועים ולייטנסי נמוך במיוחד, יחד עם 4 פרה-אמפים איכותיים במיוחד, תוספת של 16 כניסות ויציאות דיגיטליות, אפשרות טוקבק מובנית ועוד מספר פונקציות שעלולות להפוך את ה-iD44 לאחד מהמתחרים החזקים בתחום הכרטיסים האולפניים.

 

Korg

 

Prologue, סינת’ אנלוגי חדש


כהמשך לסינת’ים האנלוגיים המודרניים שמזמן נחשבים סטנדרט בשוק, הלא הם ה-Minilogue וה-Monologue, קורג הגיעו השנה עם סינת’יסייזר שנענה להמון מדרישות הקהל הרחב, ה-Prologue. מדובר בסינת’יסייזר אשר מגיע ב-2 דגמים / גדלים (49 קלידים ופוליפוניה של 8 קולות, מול 61 קלידים ופוליפוניה של 16 קולות), ומציע מספר פיצ’רים מבוקשים כדוגמת קלידים בגודל מלא, פילטר עם דרייב, תצוגת אוסילוסקופ מרהיבה, אפקטים מובנים ועוד.

מעבר לפוליפוניה המדהימה שמציע הפרולוג, הוא מאובזר במבחר אוסילטורים, כאשר היותו קוד-פתוח (Open Source) מאפשרת את הרחבת מגוון האוסילטורים של קהל המשתמשים, ואפשר לצפות להמון הרחבות וסאונדים חדשים שיהפכו את הסינת’ הזה לשופע ככל שהזמן יעבור.

 

Volca Mix, מיני-מיקסר אנלוגי


בנוסף לפרולוג, קורג מוסיפה חבר חדש לסדרת מודולי ה-Volca הקומפקטית, עם ה-Volca Mix, מיקסר אנלוגי קטן עם 4 אינפוטים (2 מונו, 1 סטריאו, 1 AUX), שלושה ערוצים, רמקול מובנה, EQ ואפקטים מובנים (קומפרסור והרחבת סטריאו).

 

Arturia

מעבר לפוליפוניה המדהימה שמציע הפרולוג, הוא מאובזר במבחר אוסילטורים, כאשר היותו קוד-פתוח (Open Source) מאפשרת את הרחבת מגוון האוסילטורים של קהל המשתמשים, ואפשר לצפות להמון הרחבות וסאונדים חדשים שיהפכו את הסינת’ הזה לשופע ככל שהזמן יעבור.

 

Volca Mix, מיני-מיקסר אנלוגי


בנוסף לפרולוג, קורג מוסיפה חבר חדש לסדרת מודולי ה-Volca הקומפקטית, עם ה-Volca Mix, מיקסר אנלוגי קטן עם 4 אינפוטים (2 מונו, 1 סטריאו, 1 AUX), שלושה ערוצים, רמקול מובנה, EQ ואפקטים מובנים (קומפרסור והרחבת סטריאו).

 

Arturia


ארטוריה יוצאת במספר הכרזות גדולות במיוחד, במסגרתן השיקה 4 מוצרים חדשים והצטרפות לשיגעון ה-Eurorack! אחד ממוצרי הדגל שלה, סינת’יסייזר ה-Minibrute, זוכה לשדרוג לגרסה 2, המוסיף לה אוסילטור, וחיווט חצי-מודולארי כמובטח, המאפשר התממשקות עם מערכות Eurorack. בנוסף לגרסה 2, מכריזים ארטוריה על גרסה 2S של ה-Minibrute, גרסת סיקוונסר ללא קלידים אשר מציעה את אותה חיבוריות כמו אחיה עם הקלידים.

ואם זה לא הספיק לכם, ארטוריה מציעים 2 משטחים ל-Eurorack אשר מתאימים במיוחד ל-2 מוצריה החדשים, ומאפשרות לכם להפוך את מערכת ה-Eurorack שלכם לניידת וקומפקטית למוזיקאי שנמצא בדרכים.

 

Roland

רולנד, היצרנית של מכונות תופים אגדיות וסינת’יסייזרים ששינו את העולם, מכריזה על גרסאות פלאגינים רשמיות של מכונות התופים המפורסמות שלהם, ה-TR-808 וה-TR-909. הפלאגינים יהיו זמינים דרך שירות הענן של Roland, אשר נרשמים אליו דרך מנוי חודשי אשר מספק כיום שחזורים בצורת פלאגין של כמה מהסינת’יסייזרים האהובים שלהם, כדוגמת ה-Juno-106 וה-SH-101.

 

Adam

NAMM 2018, סקירה - מכללת BPM

אדם, אחת מחברות המוניטורים הגדולות בשוק, מציגים את סדרת ה-T החדשה של מוניטורים אולפניים במחיר שווה לכל נפש, בגרסאות 5″ ו-7″.