בוגרי BPM מאחדים כוחות ומשיקים יחד עם להקת הדמעות אלבום חדש

אחרי שצברו תאוצה בבמות השונות של העיר ומחוצה לה, להקת הדמעות משיקה את אלבום הבכורה שלה. ההרכב שהתחיל כ”טריו” הלך והתפתח עם הזמן וכיום הוא מורכב מאפיק פלג, יונתן מילר, דורון רפאלי, אלעד מוסקטל ולאחרונה הצטרפו לשורותיהם שני בוגרי מכללת BPM – תומר סאלם, שאחראי על נגינת האקורדיון, ופלורינה מנדל שהייתה טכנאית ההקלטה של ההרכב. למרות שהם לא הכירו זה את זו טרם ההצטרפות ללהקה, הם מצאו את עצמם משתפים פעולה בהרכב. תפסנו אותם לשיחה קצרה על המוזיקה ועשייה:

תומר, איך הגעת אל הלהקה?

במהלך הלימודים במסלול הEMP, הלכנו יחד עם עמית מגן המרצה לסאונד לסיור אקוסטיקה באולפנים של ז’אן ז’אק, והשארתי שם מודעה ללימודי אקורדיון. אפיק ראה את המודעה ושאל אותי אם אני רוצה להצטרף ללהקה בתור נגן אקורדיון, והחלטתי שאני הולך על זה”.

סיימת אצלנו קורס EMP, הפקת מוזיקה אלקטרונית. איך זה מתקשר לאקורדיון?

יש לי פרויקט שנקרא What If, אותו הקמתי יחד עם אלון הרשקו שגם הוא בוגר המכללה. בפרויקט אנו משלבים אקורדיון יחד עם מוזיקה אלקטרונית. בנוסף אנו מתכננים גם לבצע מופע לייב של החומרים שצברנו.

בוגרת נוספת שנמצאת מאחורי הקלעים של האלבום היא פלורינה מנדל. מנדל נחשבת לאחת מהבוגרות המצליחות שיצאו ממסלול הBSP. אחרי ששיתפה פעולה במספר פרויקטים מוצלחים (אינדי סיטי, מצעד הגאווה בראשל”צ, Balcony TV ועוד) היא החלה לעבוד כעוזרת טכנאי ראשי באולפן הנחשב “קיצ’ה”

פלורינה, איך הגעת לפרויקט?

הכל התחיל מזה שבסיום לימודיי במכללה עשיתי סטאז’ בז’אן ז’אק אצל אפיק פלג. בדיוק באותה תקופה אפיק, יחד עם ההרכב שלו “הדמעות” הקליטו את אלבום הבכורה שלהם באולפני קיצ’ה. אפיק הציע לי להצטרף בתור עוזרת משנית, והשאר היסטוריה. באולפנים הכרתי את אורי ברק ומרקו גורקן, מבכירי אנשי הסאונד בתעשייה, ואחראים על אלבומים רבים (ברי סחרוף, ארקדי דוכין, עברי לידר, אבישי כהן, אביתר בנאי, ועוד רבים אחרים). פגשתי גם את יורם ואזן, מורי לשעבר ב BPM בקורס מיקס ומאסטרינג, שאולפן הפיירהאוס שלו נמצא גם כן במתחם.

עם איזה אמנים נוספים כבר יצא לך לעבוד?

הבלקן ביט בוקס, גבע אלון, שי צברי, אבישי כהן, האנג’לסי, דנה איבגי, אביה פרחי, ראש גרוב, שעלת נפוצה, ועוד רבים ומוכשרים אחרים. הייתה לי גם הזכות להיות נוכחת בכמה הפקות בינלאומיות, עם מפיק העל דנטון סאפל שהגיע מלונדון, שהגיע גם לסדנת אומן ב-BPM (לצפייה בסדנא), והמפיק ביל לזוול שהגיע עם צמד הטכנאים שלו מארה”ב. שניהם הפיקו הרכבים ישראלים, וההקלטות נעשו באולפני קיצ’ה.

האלבום החדש של הדמעות, שהופק ע”י אבי בללי (נקמת הטרקטור), מציג שאנסון ישראלי המורכב מלירקיה כנה ומעניינת היושבת על מקצבים אקלקטים המגיעים ממחוזות רחוקים אך עדיין נשמעים קרובים. לכבוד הוצאת האלבום באופן פיזי, הדמעות יופיעו ב25.9 במועדון “פאפאיטו בר” דרך שלמה המלך ת”א. במופע ההשקה יתארחו אבי בללי, אבי עדאקי וסיבי אלייב.

האזינו לאלבום המלא: