קשה לברור מה הפרויקט המעניין ביותר של חגי קאפח, בוגר מסלול אולפן ביתי וקורס המיקס ומאסטרינג של המכללה – נראה שהאיש יודע לעשות ה-כ-ל. הוא בדרך  להוציא שני שירים חדשים ומפתיעים, כותב פסי קול לסרטים, מפיק ומנהל מוסיקלי של מספר אמנים אחרים חבר בלהקת רוק ואפילו מרצה בכנסי מוסיקה בנושא “הפקת שיר לרדיו”.

אוקי, בוא נעבור אחד אחד. על מה אתה עובד כרגע?
“כרגע אני עובד על שני פרויקטים במקביל הראשון הוא שיר שלי שנקרא “שי” שהוא שיר אהבה פופ-רוק עם נגיעות של רביעיית כלי מיתר וסקסופון לצד חשמליות ועיבוד מעניין במיוחד אותו כתבתי. בנוסף אני עובד על שיר משעשע במיוחד “חצי מרוקאי – חצי תימני” שהוא שיר קוריוזי לגמרי המתאר את מצבו של בחור צעיר בין לשתי העדות מבולבל, שלבסוף נושא אישה רוסיה.. השיר במקצב עממי ים תיכוני מצוי ומשלב בתוכו 4 פראזות משירים מוכרים כמו: תגידי שטוב, בא לשכונה בחור חדש, נעימת חתונה חסידית ואבא שמעון.. לפרויקט זה חבר גם הזמר התימני ציון גולן שגם שר חלק ממנו.”

ויש גם להקה.
“כן, אני חבר בלהקת “ארובות”- להקת רוק ישראלי. וממש בימים אלה אנו מוציאים את אלבום הבכורה וכבר עובדים על חומרים לאלבום השני. אחד מהשירים של האלבום הראשון שלנו שהוא קטע אינסטרומנטאלי – נמכר לסרט הוליוודי.”

ספר קצת על עניין פסי הקול, הבנתי שגם כאן פרצת כבר לחו”ל
“זכיתי בתחרות של יוטיוב ואתר לייב פרסון במקום ראשון בעולם למוסיקה לסרט בתשעים שניות, הסרטון נבחר כיצירתי ביותר. בנוסף כתבתי מוסיקה לקטעים ברמזור של אדיר מילר ולסרט בהפקה ישראלית של אלון נוימן שנקרא “כאב”, הסרט נמכר לחו”ל.”

מה אתה מרגיש שלמדת מהתקופה שלך במכללה?
1. קיימות אין סוף אפשרויות מבחינה טכנולוגית – אל תתבלבל בין הכלים העומדים לרשותך לבין היצירה הפשוטה והתמימה שבאה מבפנים,כי הכלים הם רק אמצעי לבטא זאת החוצה וחוכמה היא לא לשכוח זאת ולהתרכז בליצור,ולא בפלאג כזה או אחר.
2. סורס טוב – הכל טוב.
.kiss – keep it simple stupid 3. משפט המפיקים הגדולים מהעולם.
להאזנה לסקיצה של השיר “שי”: http://www.youtube.com/watch?v=08EV1nUdMMw