למי מתאים ללמוד קורס DJ?

ה-DJ הוא אחד מהמקצועות הפופולאריים ביותר כיום בתעשיית המוזיקה בארץ ובעולם, אך לא תמיד ברור למי הקורס מתאים, ומה המקצוע כולל. במהלך מאמר זה נענה על השאלה הזאת, ונסביר מדוע קורס DJ במכללת BPM יכול להתאים למעוניינים להיכנס למקצוע הזה.

 

לפרטים נוספים על קורס DJ במכללת BPM לחצו כאן!

 

מהו דיג’יי?

הדיג’יי (DJ), ראשי תיבות Disc-Jokey, הוא במובן הכי פשוט של המילה מתקלט. בכל מקום בו תהיה מוזיקה שלא מנוגנת על ידי נגנים חיים (ולפעמים גם שם), יהיה DJ שאחראי על המוזיקה המתנגנת באותו מקום. המקומות בהם DJ יכול לתקלט תופסים מגוון רחב מאוד של אפשרויות: ממסיבות במועדונים, דרך בארים קטנים בעיר, ועד חתונות ושאר אירועים.

 

למי מתאים קורס דיג’יי במכללת BPM?

אם יש לכם אהבה למוזיקה, המקצוע של DJ מתאים לכל מי שמעוניין לשתף את האהבה שלו למוזיקה עם שאר העולם. מצאתם את עצמכם אי פעם אוגרים ערמות של מוזיקה בזמנכם הפנוי? המעבר מחובב מוזיקה בלבד ל-DJ יכול להיות צעד מאוד טבעי בשבילכם, ועל הדרך כמובן גם יכול לפרנס אתכם!

התחום גם מתאים למי שיש לו תשוקה לרחבות ריקודים ומועדונים. בכל מסיבה תראו את ה-DJ מנצח על התזמורת שגורמת לאנשים לזוז, וגם אתם יכולים להתחיל לעשות זאת ברגע שיהיו לכם את הכלים שיש ל-DJ מקצועי.

גם אם אתם כבר דיג’יים פעילים, הקורס יעזור לכם להגיע לרמה מקצועית, אומנותית,טכנית ושיווקית גבוהה, ותשלים לכם כל פער שיכול להיות כי מונע מכם להתחיל את הקריירה המוצלחת שלכם כ-DJs עצמאיים, כפי שיכולים להעיד הרבה מהבוגרים שלנו שבאו עם ניסיון מוקדם.

חשוב גם לציין כי ה-DJ הוא מבין המקצועות הפופולאריים ביותר בתעשיית המוזיקה, וזאת עקב היצע העבודה הגבוה בתחום. הביקוש לאנשים בעלי היכרות עם מוזיקה טובה מצד אחד, ועם היכולת הטכנית לנגן אותה ברבים תוך כדי הבנת קהל היעד הוא מהגבוהים בשוק המוזיקה, ויכול להפוך תוך תקופה קצרה של השקעה מירבית מצדכם למקצוע ואף להכנסה העיקרית שלכם!

 

האם לימודי די ג’יי מתאימים רק לקריירה או תחביב?

התשובה לשאלה היא בהחלט לא חד-משמעית. תחום ה-DJ יכול להיות קריירה רצינית במשרה מלאה, באותה מידה בה היא יכולה להישאר כתחביב אשר משמש לכם ככיף שממלא אתכם בזמנכם החופשי או להשלמת הכנסה מהצד. הבחירה באיזה דרך תלכו היא לחלוטין שלכם!

 

ה-DJ המקצועי

אין ספק כי הקורס ייתן לכם את כל מה שתצטרכו לכך. המון אנשים שהתחילו עם התקלוט כתחביב בלבד, גילו במהלך הקורס או העבודה כדיג’יי כי ברצונם לעשות את זה במשרה מלאה.

במידה ואתם מתלבטים לגבי זה, אנחנו ממליצים לקרוא את המדריך שלנו לכמה DJ מרוויח בכל שלב קריירה.

 

DJ כתחביב (ה-“Bedroom DJ”)

הרבה מהסטודנטים שמגיעים ללמוד אצלנו כבר מנהלים חיי קריירה ומשפחה, וגם הם יוצאים מרוצים מהקורס באותה מידה!

תחום ה-DJ הוא בסופו של יום תחום מוזיקלי, וגם הוא מתאים לאנשים שמעוניינים לעסוק בו בתדירות נמוכה יחסית בתור תחביב נוסף, ועל הדרך להשלים הכנסה שבמצטבר יכולה להיות מאוד מכובדת, אז אל חשש.

 

 

האם מתאים לי קורס DJ?

קיימת מחשבה רווחת כי אם אתם בגיל מסוים, נמצאים במקום מסוים בארץ, משתייכים למגזר מסוים או אוהבים ז’אנרים מאוד ספציפיים אין לכם מקום בתעשייה.

אז פה אנחנו בהחלט יכולים להרגיע אתכם. אנשים מכל קשת הגילאים, האזורים והמגזרים בארץ שעברו אצלנו קורס DJ מעידים כי השוני שלעיתים נוטים להסתכל עליו כחולשה, התברר בסופו של יום כייחוד שגם בא לידי ביטוי במוזיקה ועזר להם להתבלט בשטח!

מוזמנים שוב לקחת את הבוגרים שלנו כדוגמה : אמל והבי (Avalanche), מתיאס אלארקון או אליס ארוש.

נציין בהזדמנות זו כי הקורס מיועד לגילאי 18 ומעלה, אך גם לצעירים מביניכם שמעוניינים ללמוד בצורה מקצועית את התחום ניתן להירשם לקורס DJ לנוער.

אבל נקדים ונאמר כי הקורס והתחום בכללי מתאים רק לאנשים אשר מוכנים לקחת אותו ברצינות, ובאים בכדי ללמוד ולא בכדי לחפש את הדרך הקלה. השקעה של זמן ומחשבה בתחום היא מה שיעזור לכם להתבלט בשטח וכמובן גם לפתח קריירה עצמאית.

 

צפו במתיאס אלארקון, בוגר קורס DJ של המכללה, שכבר מזמן קורע את הרחבות עם רגאטון!

 

יתרונות הקורס, למה דווקא במכללת BPM?

מכללת BPM הינה מכללה עם ניסיון של 14 שנים בתחום המוזיקה, ובוגריה כבר מזמן אנשי מפתח בתעשיית המוזיקה הארצית והעולמית.

בקורס תקבלו את כל הכלים הדרושים בכדי להתחיל את הקריירה העצמאית שלכם בתחום:

  • שיעורים בתיאוריה מוזיקלית
  • היכרות עם הציוד החדיש והיוקרתי ביותר הקיים בשוק הנדרש לתקלוט ברמת מועדון
  • עבודה על בסיס תוכנות דיגיטליות מתקדמות עם טראקים, לופים ואפקטים
  • למידה ממוקדת בקבוצות קטנות ויחס אישי
  • כל סטודנט זכאי ל-3 שיעורים פרטיים עם מתרגל בפורמט 1 על 1 בחינם במסגרת הקורס
  • ניתן לתאם אולפנים במערכת אוטומטית ולתרגל שעות ארוכות על הציוד החדיש שלנו עד השעות הקטנות של הלילה.
  • הקורס שם דגש על פן השיווק העצמי, ויעזור לכם להבין מה נדרש מכם בכדי לנהל את עצמכם לאורך כל הדרך.
  • קבלת ניסיון פרקטי דרך עבודת הגמר שלכם : DJ Set מלא ותקלוט בערב הסיום של הלימודים.
  • מצטייני הקורס יקבלו את האפשרות להשתלב במגוון רחב של פרויקטים ושיתופי פעולה של המכללה

 

מעוניינים לשמוע עוד על קורס ה-DJ שלנו? לפרטים נוספים על הקורס במכללת BPM לחצו כאן!

 

לקריאת מאמרים נוספים בסדרת מדריכים ל-DJ:

כמה כסף DJ מרוויח?

למי מתאים ללמוד קורס DJ?

איך מתנהגים ליד DJ? חוקי התנהגות לעולים על העמדה

למה אתם לא מצליחים להשיג הופעות? חלק א’ חלק ב’

איך מתנהגים כדי ג’יי? האתיקה של המתקלטים