קיובייס 12 Cubase, סקירה ראשונה בעברית

קיובייס 12 רשמית רואה אור היום, שזו בשורה מרגשת ללא ספק. קיובייס ממשיכה להשתדרג ע”י היצרנית סטיינברג ומביאה מגוון רחב של פיצ’רים ושדרוגים שהולכים לקחת את היצירה, העריכה והמיקס בתוכנה שלב אחד למעלה, ובמאמר זה נסקור את הפיצ’רים החדשים הללו.

 

קיובייס 12, מה חדש בגרסה?

קיובייס 12 ממשיכה לשפר את התכונות הטובות והמוכרות בתוכנה, ומוסיפה לא מעט כלים יצירתיים ומקצועיים לארסנל ההולך ומתרחב שלה.

רכשתם את קיובייס לאחרונה? כל רישיון של קיובייס 11 שהופעל החל מהתאריך ה-10 לנובמבר 2021 זכאי לשדרוג חינם לגרסה 12!

 

רוצים ללמוד ליצור ולהפיק בצורה מקצועית עם תוכנת קיובייס? לפרטים על קורס קיובייס לחצו כאן

 

קיובייס 12 מתחדשת עם ממשק אינטגרציה חדש לשלטי מידי

שלטי ה-MIDI הם חלק בלתי נפרד מהוורקפלואו של המפיק המודרני, וסטיינברג דואגים לספק אינטגרציה עמוקה של שלטי MIDI עם ממשק חדש. הממשק מזהה מיידית את שלט המידי שתחברו למחשב ולתוכנה, ומציג לכם את כל הקונטרולרים האפשריים בתוכו למיפוי ועריכה קלה שלו לשליטה קלילה יותר בתוכנה, בין אם בתהליך היצירתי, העריכתי או בשלב המיקס והמאסטרינג.

 

Cubase 12 מפגישה את עזר הסולמות עם תיקוני הזיופים

ממשק ה-VariAudio לתיקון זיופים הוא ללא ספק אחד הפיצ’רים החזקים ביותר של התוכנה. בגרסה 12 של התוכנה, הממשק מקבל עדכון שימושי במיוחד עם השילוב של עזר הסולמות (Scale Assistant) בתוכו, מה שיאפשר לכם לתקן זיופים בצורה מדויקת וקלילה למסגרת של סולם מוזיקלי שתגדירו מראש.

 

המרת אקורדים מאודיו ל-MIDI בקיובייס 12

סטיינברג קורצים לאבלטון עם פיצ’ר חדש וחשוב לתוכנה – המרת אקורדים מאודיו ל-MIDI. הכוונה היא שבאפשרותכם לקחת קטע אודיו אשר כולל אקורדים בתוכו, ובאפשרותכם לגרור את האודיו אל תוך ערוץ אקורדים (Chord Track), שם מאחורי הקלעים יבצע האלגוריתם של התוכנה תרגום ישיר ל-MIDI, שיאפשר לכם לזהות את האקורדים המנוגנים, וכמובן להשתמש בהם באיזה כלי או צורה תבחרו. במידה והתוכנה לא זיהתה באופן מדויק את האקורד, תוכלו לקבל הצעות לאקורדים נוספים שהתוכנה זיהתה כדי למצוא את התוצאה המדויקת ביותר.

 

מולטי-אפקט חדש בקיובייס 12, FX Modulator

קיובייס 12 מביאה כלי יצירתי חדש שמטרתו להפיח חיים חדשים בסאונדים הקיימים שלכם עם FX Modulator, מולטי-אפקט הכולל בתוכו מספר מודולציות אודיו שונות שיהפכו את הסאונדים שלכם לסוחפים עוד יותר. בתוכו תוכלו לבצע מודולציות ריתמיות של אפקטים כמו פלנג’ר, קורוס, צידוד, ווליום, ריוורב ועוד!

 

שיפורים למנוע הוורפינג בקיובייס 12

כלי הוורפינג, המשמש ליישור ותיקון תזמון של קטעי אודיו בהתאם לשאר הפרויקט שלנו (או בכל דרך אחרת שנרצה), מקבל שדרוג משמעותי עם כלי ה-Free Warp. כלי זה הולך להפוך את הוורקפלואו בעת וורפינג לקליל ואינטואיטיבי במיוחד, דרך האפשרות לבצע וורפינג בתוך חלונית הפרויקט, במקום החלון הקופץ שנאלצנו לפתוח עד היום כדי שנוכל לבצע את מלאכת היישור. בנוסף, כלי הוורפ החופשי מאפשר עריכה של מספר ערוצים במקביל, במידה ואנחנו מיישרים הקלטה שבוצעה במספר מיקרופונים בו-זמנית.

 

שיפורי עריכה ווורקפלואו בקיובייס 12

קיובייס 12 מאפשרת עבודת עריכה ומזרזת את זרימת העבודה בתוכנה עם פיצ’רים חדשים בצורה של קיצורי מקלדת (Key Commands) המאפשרים חיתוך זריז של חלקים שאנחנו לא צריכים באיוונט מסוים, הזזת איוונטים אל הקרסור, ברירה ומעבר קל בין ערוצים ועוד רבים שצפויים לחסוך זמן רב בעבודה בתוכנה.

 

Cubase 12, לימיטר/מקסימייזר חדש

קיובייס 12 מביאה איתה כלי לימיטר חדש בשם Raiser, שסטיינברג מהמרים שיגיע מהר מאוד לסוף שרשרת הסיגנל שלכם. ה-Raiser ישמש אתכם לצמצום הטווח הדינמי של הסיגנל שתעבירו דרכו, במטרה להעלות את העוצמה השמיעה שלו (Perceived Loudness) ככל הניתן, עם מצבי עבודה שונים בהתאם לחומרים מוזיקליים שונים שתעבירו דרכו.

 

אוטומציות ווליום מדויקות ברמת הדגימה

קיובייס 12, אוטומציות ווליום מדויקות ברמת הדגימה

אם עוד לא היה ברור לנו שבקיובייס דיוק הוא שם המשחק, סטיינברג מוסיפים לגרסה החדשה של קיובייס אפשרות לאוטומציית ווליום מדויקת ברמת הדגימה הבודדה! אגב – הפיצ’ר אינו תלוי בבאפר סייז בו אתם עובדים.

 

הפסנתר החדש של קיובייס 12


אם גם אתם חלק מהטרנד שכבש בסערה את תעשיית המוזיקה בשנים האחרונות של פסנתרים סינמטיים ואינטימיים (Felt Piano), ודאי תשמחו לשמוע שקיובייס 12 מציגה איתה כלי חדש. Verve הוא פסנתר שסטיינברג מתארים כחמים, חולמני ואף מלנכולי, ונראה שהוא הולך להיות בשימוש נרחב ע”י אוהבי המוזיקה לסרטים.

 

קיובייס 12 מאפשרת לכם ליצור מוזיקה לדולבי אטמוס

קיובייס 12 מאפשרת לכם ליצור מוזיקה לדולבי אטמוס

Dolby Atmos, תצורת השמע הסינמטית שכובשת את התעשייה, מגיעה לקיובייס 12! החל מעדכון הגרסה הקטנטן הבא שיגיע זמן קצר לאחר צאת גרסה 12 של התוכנה, תוכלו ליצור מוזיקה בתצורת Dolby Atmos לחלוטין בתוך המחשב שלכם.

 

Cubase 12 נפרדת מהדונגל

Cubase 12 נפרדת מהדונגל

קיובייס 12 מסמלת עידן חדש ומשמעותי למשתמשי קיובייס, עם הפרידה מרישיון הדיסק-און-קי הידוע לשמצה, המוכר גם בשם הדונגל. מעכשיו, אימות הרישיון לתוכנה יעשה בצורה אינטרנטית, מוזמנים לקרוא עוד על כך במאמר שלנו.

 

עדכונים נוספים בקיובייס 12

עדכונים נוספים בקיובייס 12

בנוסף לעדכונים שציינו, קיובייס 12 מביאה איתה עוד מספר עדכונים קטנים יותר אך לא פחות משמעותיים:

  • תמיכה ב-Apple Silicon – מגרסה 12, קיובייס תומכת באופן מלא ונייטיבי במעבדי הסיליקון החדשים של אפל, המוכרים כסדרת ה-M1
  • שיפור ממשק ה-ARA – ממשק ה-ARA המשודרג מאפשר לכם להשתמש בהרחבות כמו ספקטרה-ליירס ברמת הערוץ הבודד בקלות
  • שיפור שליפה מפרויקטים אחרים – ממשק שליפת הערוצים מפרויקטים אחרים קיבל שדרוג, עם האפשרות לייבא ערוצי טמפו ומשקל
  • שיפור ציורי צורות גל – קיובייס משתדרגת עם ממשק חדש ליצור גרפים לפי צורות גל, כך שנוכל לבצע אוטומציות מתוכנתות גרפית בקלות
  • תמיכה ב-MIDI Bluetooth ב-Windows – קיובייס 12 מביאה איתה תמיכה מלאה להעברה וקבלת מידע MIDI דרך בלוטות’
  • אפשרות לאקספורט עם סיידצ’יין – החל מגרסה 12, קיובייס תאפשר ביצוע ייצוא לקובץ אודיו של ערוצים המושפעים מסיידצ’יין ללא הפרעה
  • שיפור ממשק הקרוספייד – החל מהגרסה החדשה, תוכלו לבצע קרוספייד בין איוונטים שונים בקלות ודיוק רבים יותר