קיובייס 12 Cubase בדרך אלינו, ההכרזה הרשמית של Steinberg

חברים, זה רשמי – סטיינברג, יצרנית התוכנה, מכריזה על יציאתה הקרבה של קיובייס 12! עדכון התוכנה הקרוב יביא איתו כמה עדכונים משמעותיים עליהם נשמע בקרוב, לצד עדכון מאוד חשוב שהוכרז ועליו נספר לכם במאמר הקרוב.

 

Cubase 12, כל הפרטים

עדכון התוכנה הקרוב, קיובייס 12, צפוי לצאת במהלך שנת 2022, וסטיינברג מבטיחים שמדובר בעדכון מרגש ומשמעותי לתוכנה, בדומה לעדכוניה הקודמים (קראו את הסקירה שלנו לגרסה הקודמת, קיובייס 11). אך למרות שעל רוב ה”בשר” של העדכון שמרו החבר’ה בסטיינברג בעצמם, הם כן הוציאו פרט חשוב במיוחד שהולך להיות חלק משמעותי מהעדכון הקרוב ועתיד תחום הרשיונות הדיגיטליים של קיובייס.

 

קיובייס 12, עדכון הרישיון הדיגיטלי

קיובייס 12 Cubase בדרך, תיפרדו מהדונגל שלכם - מכללת BPM

משתמשי קיובייס לאורך השנים מכירים היטב את שיטת הרישיון הדיגיטלית הרווחת עד היום – הדונגל, דיסק-און-קי USB קטן אשר חייב להיות מחובר פיזית למחשב בו משתמשים בתוכנת קיובייס. למרות האפקטיביות הרבה שלו במניעת גניבות ושימוש לא הולם בתוכנה, הדונגל היה שנים רבות מושא לביקורת קהל המשתמשים בתוכנה, בשל התלות הבלתי מתפשרת שהיא יוצרת אצל משתמשי התוכנה בו. נראה כי הצטברה אסופה לא קטנה של משתמשי התוכנה שביקשה מהיצרנית חופש וגמישות רבה יותר למשתמשי התוכנה.

אז לאחר שנים של מורכבות סביב הנושא השנוי במחלוקת הזה, סטיינברג החליטה להרים את הכפפה ולהציג בפנינו את מערכת Steinberg Licensing, ממשק הרישוי הדיגיטלי החדש של סטיינברג. לפי שיטת רישוי זו, בעלי התוכנות השונות של חברת Steinberg (לרבות קיובייס, דוריקו, ניואנדו וכו’) יוכלו להזדהות בפני התוכנה באמצעות מזהה משתמש סטיינברג (Steinberg ID) אשר באמצעות חיבור לאינטרנט בלבד יוכלו לאמת את זהותם אל מול מאגר סטיינברג ולקבל אישור להיכנס לתוכנה.

 

קיובייס 12 והרישוי החדש, מה אם אני רוצה לכבות את האינטרנט?

הרבה ממאגר המשתמשים של קיובייס מעדיפים/ות לכבות את חיבור האינטרנט במהלך העבודה על התוכנה, ובצדק – החיבור לאינטרנט (לצד חיבורים נוספים כמו Bluetooth) יוצר עכבה (Latency) אשר יכולה לפגוע במהירות בה נוכל להקליט למחשב בתזמון הנכון, ומעבר לכך, האינטרנט הוא הסחת דעת שהרבה פעמים נעדיף להיפטר ממנה בזמן העבודה המרוכזת שלנו בתוכנה.

מתוך ההבנה הזאת, סטיינברג הודיעו כי תיקוף הרישיון דרך האינטרנט הוא בעל תוקף של 30 ימים. הכוונה היא כי לאחר תיקוף, תוכלו להשתמש בתוכנה ללא הפרעה למשך 30 יום עד שתתבקשו להזדהות בפניה שוב. במידה והמחשב שלכם מחובר לאינטרנט במהלך העבודה על קיובייס, התוכנה תבדוק מדי פעם ברקע את החיבור למשתמש סטיינברג שלכם ובכך תאריך את התוקף בלי שום פעולה מהצד שלנו.

 

Cubase 12, איך מתקינים את הרישיון הדיגיטלי החדש?

הרישיון הדיגיטלי ייכנס לתוקף עם התקנה של התוכנות החדשות שצפויות לצאת וכוללות בתוכן את מנגנון האימות של Steinberg Licensing, שכרגע בצפי של שנת 2022 הן קיובייס 12 ודוריקו 4.

 

קיובייס 12, עדכון הרישוי החדש

לאחר פידבק מקהל המשתמשים של קיובייס, סטיינברג החליטה לשנות את הקונספט הראשוני עם הכרזה שהוציאה ב-15.12.21, והחליטה כי לא יהיה צורך בהתחברות מחודשת לאחר ההפעלה הראשונית של התוכנה אל מול שרתי Steinberg Licensing, וכמו כן, העלתה סטיינברג את כמות המשתמשים פר-רישיון מ-2 מחשבים ל-3.

 

רוצים ללמוד יצירה והפקה עם תוכנת קיובייס בגרסתה העדכנית ביותר? לפרטים על קורס קיובייס במכללת BPM