מכללת BPM גאה להציג סקירה ראשונה בישראל על אבלטון 9

אבלטון נרגשים להכריז על שני מוצרים חדשניים: לייב 9, תוכנה ליצירת מוסיקה עם אפשרויות חדשות מעוררות השראה, ו-Push – כלי ללייב, החומרה הראשונה מבית אבלטון. השדרוג לגירסה 9 מרחיב משמעותית את האפשרויות היצירתיות של התוכנה הפופולרית מבית אבלטון. 

אבלטון לייב 9, פיצ’רים חדשים

הצצה לכמה מהפיצ’רים החשובים ביותר בגרסה החדשה של אבלטון לייב:

 

אוטומציות במסך הסשן:

אוטומציות (Automation), מדריך למתחילים - מכללת BPM

מעתה, אוטומציות ניתנות להקלטה בזמן אמת, ישירות לתוך קליפים, ועובדות יחדיו עם אוטומציות במסך האריינג’מנט.

 

חיפוש מהיר:

הבראוזר (הדפדפן) החדש של לייב מרכז את כל הכלים, האפקטים, הדגימות והפלאגינים במקום אחד לחיפוש והתמצאות קלה יותר ומהירה יותר.

 

סאונדים חדשים:

אבלטון לייב מגיעה עם כמות אדירה (3,500 בגרסה המלאה) של צלילים מוכנים להפקה, שנוצרו בעזרתם של למעלה מארבעים אמנים ומעצבי סאונד. כל הסאונדים מחווטים כבר לכונני כלים לשליטה מהירה בתכונות החשובות ובפרמטרים המוסיקליים שלהם.

 

אפקטים חדשים:

כל האפקטים של לייב עוצבו מחדש למטרת סאונד עוד יותר טוב. The Glue Compressor הוא אפקט חדש – הדמייה אותנטית של הקומפרסור האגדי מערוצי סיכום של מיקסרים משנות השמונים. EQ Eight מגיע עתה עם תצוגת ספקטרום מובנת, ועם פונקציית Audition לבידוד של תדרים ספציפיים. הגייט (Gate) והקומפרסור מאופיינים בתצוגת Gain Reduction חדשה שמראה את שינויי העצמה לאורך זמן.

 

המעבר מאודיו למידי:

Harmony, Melody ו Drums to MIDI – הכלים החדשים של לייב הופכים את תפקידי האודיו האהובים עליכם למידי. אתם יכולים לשיר, לתופף מקצב, לנגן בכלי סולו, ואז להשתמש ב”מלודיה/תופים למידי” כדי להפוך את ההקלטות שלכם לקליפים של מידי הניתנים לעריכה ולשימוש בכל סאונד.

 

Max for Live:

עכשיו בגירסת הסוויט: הגירסה המלאה והכוללת של לייב 9 מגיעה עם מקס ללייב והכלים והאפקטים היחודיים שלה. מקס ללייב בעצמה כוללת 24 מכשירים חדשים כמו ריוורב קונוולושן (Convolution Reverb), סינתיסייזר תופים חדש, דיליי מידי ובנוסף שידרוגים לכלים הקיימים והקלאסיים של מקס ללייב כולל ה Step Sequencer וה Buffer Shuffler 2.

 

אבלטון לייב 9, סיכום

לייב 9 תהיה זמינה לרכישה ושדרוג ברבע הראשון של 2013, לעוד מידע על מחירים וזמינות באתר הרשמי של אבלטון. החל מהיום, לייב 8 זמינה בהנחה של 25% מהמחיר הרגיל וכוללת שידרוג חינם ללייב 9 ברגע שתשוחרר.

 

Push, קונטרולר חדש לאבלטון לייב:

קורס אבלטון במכללת BPM

Push מאפשר שליטה מיידית וישירה על הכלים של לייב. עם פדים רגישים למגע, כפתורים, נובים ותצוגה, והכל באיכות גבוהה, בשילוב עם זרימה חדשנית, מאפשר לכם ליצור רעיונות מוסיקליים מבלי להצטרך להסתכל או לגעת במחשב שלכם, וחשוב יותר, מבלי לקטוע את הזרימה המוסיקלית. הצצה לפיצ’רים החשובים ביותר:

נגנו ביטים:

הפדים הרגישים למגע ולחיצה, ומוארים בשלל צבעים של Push ניתנים לנגינה, בניית תפקידים ריתמיים ולניווט – והכל בו זמנית. 11 נובים endless רגישים למגע שיכולים לשלוט על פרמטרים באפקטים ובכלים של לייב, לקבוע עצמות לחיצה (Velocity), לשנות את הטיפול בטיימיניג ועוד.

נגנו מלודיות ואקורדים בדרך חדשה:

64 הפדים של Push ״מקפלים״ לתוכם מקלדת גמישה ומתוחכמת, שמראה בצבעים שונים את טוניקת (השורש) הסולם. זה מאפשר לנגן בכל סולם באותו האצבוע, לעבור בין סולמות בלחיצת כפתור, ולחקור הרמונית ותבניות מוסיקליות חדשות.

 

אלתרו עם מבנה השיר:

Push מרחיב את היקף היצירה עם הזרימה היחודית שלו. באמצעות מספר כפתורים בלבד תוכלו לשגר קליפים, להוסיף תווים, לנווט בין החומרים והווריאציות השונים בשיר ואת אבלטון לייב לכלי נגינה אינטואיטיבי.

 

מעבר חלק מיצירה לאריינג’מנט:

Push הוא גם כלי מעורר השראה ליצירת מוזיקה חדשה, וגם תוכנה מלאה להשלמת טרק. כל מה שנוצר באמצעותו מוכן לטיפול אחרון באבלטון לייב, לאריינג’מנט ולאקספורט.

 

תוכנן על ידי אבלטון, נבנה ע”י Akai Professional:

שישים וארבעה (64) פדים צבעוניים (RGB) ורגישים למגע, וגם סרט מגע עם 24 לדים למניפולציות ומתיחות פיטצ’ ולהתמצאות בכונן התופים. 11 נובים אינסופיים רגישים למגע ותצוגת LCD בעלת ארבע שורות המציגה בכל פעםאת פרמטרים הכלי הנבחר.

 

מתאים לתיק צד של לפטופ:

37 ס”מ רוחב / 29.3 ס”מ עומק / 4.6 ס”מ גובה (כולל הנובים). Push שוקל 2.99 ק”ג, לא כולל כיסוי מתכת אופציונלי המשמש גם כסטנד. יציאת USB, כניסת חשמל ושתי כניסות לפדלים. Push יהיה זמין לרכישה ברבע הראשון של 2013 במחיר 599 דולר / 499 יורו.

מכללת BPM הינה מוסד מוסמך ABLETON היחיד בישראל והמקום ללמוד את התוכנה באופן המקצועי והמעמיק ביותר , בכל שנה מכשירה מכללת bpm יותר מ-900 בוגרים בתחום המוסיקה, סאונד, הגברה והקלטה. בוגריה מהווים כיום ‘גרעין מרכזי’ בתעשיית המוסיקה בישראל, וגם בעולם.

 

רוצים ללמוד איך לעבוד על אבלטון? הרשמו לקורס אבלטון הקרוב כאן!