5 טיפים שיעזרו לכם להצליח כמו אינפקטד מאשרום

אינפקטד מאשרום (Infected Mushroom) הם ככל הנראה הרכב האלקטרוניקה הישראלי המצליח ביותר בארץ ובעולם. עם קריירה מפוארת של עשרות ריליסים מגוונים והופעות ברחבי העולם ומוניטין של מלכי הפסייטראנס הבלתי מעורערים, החלטנו לתת לגל כהן, בוגר מסלול BSP במכללה לתת לכם כמה טיפים מזווית מקצועית לשחזור ההצלחה.

אינפקטד מאשרום, 5 טיפים לשחזור ההצלחה

 

ידע בעולם התיאוריה המוזיקלית

אי אפשר לצפות לרמת הפקה אלקטרונית, סאונד וכתיבה נכונה כשאתם עדיין משחקים עם סנרים של vengeance בפרוטי. בשביל להיות גדול צריך לחשוב גדול. ארז אייזן, אחד מחברי ההרכב, החל את דרכו המוסיקלית כבר בגיל 4 בנגינה בקלידים. הוא מגיע מרקע קלאסי ובגיל 11 כבר החל לעסוק במוסיקה ממוחשבת. במקביל, חבר ההרכב עמית דובדובני החל את דרכו כפנסתרן קלאסי כבר מגיל 9 ולאחר מכן ניגן בקלידים בכמה הרכבים בצעירותו.אייזן ודובדבני בעלי ידע תיאורתי מאד גבוה וניתן לשמוע זאת ביצירות של ההרכב מהכתיבה עד לרמת ההפקה והסאונד. מהי היצירה האמיתית אם לא תיאוריה מוסיקלית? אז לפני הסינטים של נקסוס, תתחילו שם.

 

ידע בהפקה אלקטרונית

הפקה אלקטרונית זה הרבה יותר מלהרכיב פאזלים מ sample packs בקיובייס. הפקה זה תיכנון נכון, הבנה תיאורטית וכתיבה נכונה. אחד מהאלמנטים הכי חשובים בהפקה הוא סבלנות: תהליך ההפקה מורכב ולוקח זמן. מעבר להיותם גאונים מוסיקליים, אינפקטד מאשרום ניחנו ביכולת הפקה ברמה הגבוהה ביותר שניתן היה לצפות. משימה לא קלה לאור העובדה שהאלבומים הללו נוצרו בשנים שבהן “גינת ההפתעות” של מיכל ינאי הייתה שיא הרייטינג.

 

 

יצירה עם אומץ

אינפקטד מאשרום הוכיחו לי לא פעם ולא פעמיים כמה אומץ התעשייה הזאת דורשת מאיתנו. זה לא מסתכם במוסיקה יפה ומיקס של 10,000 $. צריך להיות מעניין, חדשן ו Game changer. הכי חשוב לזכור להיות מי שאתם – ולא לעקוב אחרי צעדי הבוץ שיוצרים אחרים הותירו אחריהם. אחד האלבומים של אינפקטד, “Vicious Delicious” מוכיח את הטענה הזו. האלבום כלל אלמנטים אתנים בצמוד למלודיות פופ קליטות ונגיעות פלמנקו, והכל תחת קורת הגג הרופפת של הטראנס שכבר הפכה למתישה בתקופה הזאת. זה מוכיח לנו שהאומץ להיות חדשני ולרצות לפרוץ גבולות משתלם.

https://www.youtube.com/watch?v=hgtDHqWmSnc

 

ידע בעולם הסאונד

אסור להקל ראש בסאונד. ולהסתפק בקומפרסור וHigh shelf זרוקים על ערוצים במיקס. אינפקטד מאשרום זה אחלה רפרנס לאיך מיקס צריך להישמע בכל מקום! כמובן שבחירת סורסים נכונים זה חלק מלמה המיקסים שלהם נשמעים גם כמו מליון דולר.בגדול החבר’ה האלה מציבים יופי של רף בתחום הסאונד וכל זה ללא קשר לז’אנר.

 

יצירה תוך חיבור לשורשים

זוהי הפרשנות האישית שלי לאחד מסודות ההצלחה של ההרכב הזה. אני מאמין שהאותנתיות והחיבור לשורשים של ההרכב , בין אם בשמות מצחיקים וישראליים לאלבומים ושירים או שיתופי הפעולה ורמיקסים לאומני הארץ, תרמו להצלחה שלהם. מה שבאמת הופך את אינפקטד מאשרום להרכב כל כך אהוד גם בקרב הישראלים וגם בקרב המוסיקאים והקהל הבין לאומי הוא הנאמנות למה שהם ומה שהם מייצגים מהמקום שממנו הם באו. ומרגישים את זה לא רק אצלנו בדוכני שווארמה בסלמה אלה גם בח”ול. בזכות אינפקטד מאשרום, הקהל אוהב ומחבק לא את רק אינפקטד, אלה אותנו -וזו באמת גדולתו של אומן.