על קו הזינוק – יובל אקרמן, בוגרת BPM, בדרך ל-EP בכורה

תמונה: יח”צ

ליובל אקרמן, זמרת-יוצרת וסטודנטית לCUBASE ב-BPM, יש אנרגיה מתפרצת וטונות של כשרון. בדרך ל EP הבכורה, אקרמן מופיעה ללא הפסקה, בין השאר גם ב”ברברה” ביפו (18.10) עם חומרים מקוריים. לרגל ההופעה, לקחנו את יובל לשיחה קצרה על מוזיקה והשראה בה היא סיפרה לנו על תהליך ההפקה, ההשראות וגם על הלימודים במכללה.

יובל, מתי גילית את האהבה שלך ליצירה ולמוזיקה?
את השירים הראשונים כתבתי בכיתה ו’, התחלתי עם שירים טיפשיים בעברית. אני זוכרת שהשיר הראשון שנכתב והולחן היה במהלך תורנות משמרות הזה”ב. כשהגעתי לגיל 15 מצאתי את עצמי מתחילה לכתוב באנגלית, ומאז לא הצלחתי לכתוב בשום שפה אחרת.

מי הן ההשפעות הכי גדולות עליך? 
אני מקשיבה להמון דברים, מ- Patrick Watson,paramore ו-Ok Go, דרך Clean bandit ועד שופן. מבחינת ז’אנרים אני אוהבת ג’אז ובלוז, פופ מהניינטיז ולא מעט אינדי ישראלי.
גם מבחינת הכתיבה- מצאתי את עצמי בשנים האחרונות כותבת שירים בכל מיני סגנונות הנעים על הסקאלה בין אלקטרוני לשאנסונים ופולק.

מה הוביל אותך ללימודים ב-BPM?
בדרך כלל נורא קשה לי לסמוך על אנשים אחרים, בטח אם מדובר בנושא כל כך אישי כמו המוזיקה שלי. הגעתי למכללה כי רציתי לקבל באמת את הכלים הבסיסיים והראשוניים שקשורים לתהליך ההקלטה וההפקה ולסאונד בכלל, וגם לתרגם את הידע הזה למעשים בתוכנה, ולהתחיל ליצור בעצמי, בלי שיידרש בהכרח התיווך של המפיק. אחרי כמה שיחות עם יועצי הלימודים וכמה תלמידים במכללה, קיבלתי המלצות חמות על קורס CUBASE  בהנחייתחגי דוידוף. בפרויקט הסיום הרגשתי שאני צריכה להגיש משהו שתואם פחות או יותר את הקו המוזיקלי שיהיה ב-EP. בסופו של דבר הצלחתי לייצר בזמן מוגבל מאד מוצר שאמנם דורש עוד שיפורים, אבל בהחלט לא נופל מהסטנדרטים שלי.

את מפיקה את החומרים שלך לבד?
זו כבר תקופה שאני עובדת בשיתוף פעולה מלא עם אהוד שכטר, שהפך להיות ה- Work Husband שלי. עד לפני כחודשיים-שלושה היינו נפגשים והייתי משמיעה לו כל מיני דברים שכתבתי. תהליך העבודה עצמו החל לנוע קדימה רק אחרי שהתחלתי להופיע וצברתי קצת ביטחון. ההקלטות ל-EP התחילו כשלא הייתי בארץ, אבל ידעתי שאהוד מכיר את כל השירים כמעט כמוני ויודע מה צריך לעשות איתם. בנוסף הנגנים הגיבו בטבעיות לכל קטע, והספונטניות והחופש המחשבתי שלהם הוציאו רעיונות יפים. אני מאמינה שבסופו של דבר, הרבה מאד רעיונות כאלו ייכנסו גם למיקס.

צפו בביצוע ל-Nothing

מה את יכולה לספר לנו על ה-EP?
ה-EP יציג מפגש בין רוק אלטרנטיבי לפופ ניינטיז שגדלתי לתוכו. בנוסף יהיה ניתן לשמוע השפעות מכל העשור שבא אחרי וכל המוזיקה שספגתי בשנים האלו. המוזיקה תהיה מגוונת ותוכלו לשמוע לדוגמא שירים עם מלודיה שמחה ועליהן יושבות מילים קשות ועצובות, שזה דיסוננס מנצח מבחינתי. אומנם רוב השירים כבר הוקלטו, אך כרגע אין לו תאריך יציאה רשמי.

את יובל אקרמן תוכלו לראות ביום שבת (18.10) בערב, בשעה 21:00. על הבמה בברברה ביפו, שדרות ירושלים 3 (במתחם תיאטרון גשר). הכניסה חופשית, ויובל מבטיחה: “הבירה עליכם, ההפתעות עליי”.

רוצים גם אתם ללמוד להפיק את החומרים שלכם?: הרשמו עכשיו לקורס CUBASE.

לפרטים על האירוע לחצו כאן

לעמוד הפייסבוק של לחצו כאן

להאזנה לשירים של יובל לחצו כאן