קול קורא ל”זה השיר שלך”, אתם ויאיר רוזנבלום בפרויקט מיוחד

מכללת BPM, צאן ברזל מוסיקה מבית ארומה מיוזיק ומשפחת רוזנבלום נרגשים להזמין את כל היוצרים והיוצרות (זמרים/ות ומפיקים/ות) לקחת חלק בפרויקט “זה השיר שלך”, פרויקט מיוחד עם שיריו של המלחין והמעבד יאיר רוזנבלום ז”ל, שנחשב לאחד מחשובי היוצרים של הזמר העברי. לחניו בוצעו על ידי מיטב כוכבי הלהקות הצבאיות והמוזיקה בארץ, בפסטיבלי זמר, בתוכניות טלוויזיה, במופעים ובסרטים – וכיום מהווים חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית.

 

מזמינים אתכם להיות חלק מאלבום ייחודי

במסגרת הפרויקט, ייבחרו 8 זמרים/ות ו-8 מפיקים/ות אשר יחולקו לצוותים, כאשר כל צוות יבצע עיבוד מחודש לשיר מתוך קטלוג השירים המפואר של יאיר רוזנבלום. התוצאות הסופיות של הפרויקט ילוקטו יחד לכדי אלבום מחווה שיושק באירוע ציון 80 שנה להולדתו של יאיר. את הפרויקט ינהלו אומנותית המרצה והמנהל האומנותי בוגר מסלול BSP יונתן דניאל עם שותפו בוגר מגוון קורסים במכללה נתנאל עבו, יחד עם המנהל הפדגוגי של המכללה גיא בן צבי ומייסד המכללה ומנהל המחקר והפיתוח, יריב עציון.

שימו לב – ההרשמה פתוחה לציבור הרחב!

להכיר את יאיר

יאיר רוזנבלום היה מלחין ומעבד שנחשב מחשובי היוצרים בזמר העברי. גם היום, כמעט 30 שנה אחרי שנפטר, לחניו מושמעים ללא הפסקה ברדיו, בטלוויזיה, במופעים וברשת – בין אם בביצועיהם המקוריים או בין אם באחד מעשרות החידושים שנעשו להם. “מה אברך,” “שיר לשלום”, “שיר של יום חולין”, “ישנן בנות”, “גבעת התחמושת”, “קרנבל בנח”ל”, “הבלדה על חדווה ושלומיק”, “בשמלה אדומה,” “מסביב למדורה”, “בתוך”, “על כפיו יביא”, “ונתנה תוקף” ועוד יצירות רבות אחרות הן רק חלק קטן ממאות לחניו של יאיר המהווים כיום חלק מפס הקול של ישראל. יאיר מזוהה עם הלהקות הצבאיות איתן עבד כמלחין, כמעבד וכמנהל מוזיקלי, ולהן הכניס עיבודים בסגנונות רוק ופופ שנחשבו לחדשניים ביותר באותם זמנים. במשך שנים עברו תחת הדרכתו ושרו את לחניו מי שהיו לגדולי האומנים של המוזיקה הישראלית – ביניהם שלמה ארצי, שלום חנוך, חברי להקת כוורת, רבקה זוהר, דייוויד ברוזה ועוד רבים אחרים.

בהמשך דרכו עבד עם מיטב הפזמונאים בארץ, כמו יענקל’ה רוטבליט, ירון לונדון, חיים חפר, יוסי בנאי ואהוד מנור, הלחין שירים רבים של משוררים כמו נתן אלתרמן, אברהם שלונסקי, חיים גורי ועוד. בנוסף, עבד כמנהל מוזיקלי של תוכניות ומפעי בידור של אמנים והרכבים רבים כמו רבקה מיכאלי, יוסי בנאי, הגשש החיוור והלחין שירים לאמנים כמו שוקולד מנטה מסטיק, ירדנה ארזי, השלושרים, אפרים שמיר, בועז שרעבי ועוד רבים. יאיר גם הלחין מוזיקה לסרטים (“הלהקה,” “צ’רלי וחצי”, ועוד), לסדרות ולתוכניות טלוויזיה (“חדווה ושלומיק”, “קרוסלה”) והלחין שירי משוררים רבים. ב־1996 זכה יאיר בפרס אקו”ם על מפעל חיים בתחום הזמר העברי. לטקס עצמו לא זכה להגיע כיוון שהוכרע כמה שבועות קודם על ידי מחלת הסרטן עמה נאבק, והוא רק בן 52.

 

איך משתתפים בפרויקט?

על מנת להשתתף בפרויקט, יש להגיש מועמדות דרך טופס ההרשמה שייפתח בלחיצה על הכפתור “להגשת מועמדות” בהמשך העמוד, ולמלא את פרטיכם לצד קישור לתיקייה* ובה עד 3 יצירות מוזיקליות / ביצועים מוזיקליים שלכם בפלטפורמות Dropbox או Google Drive**.

*יש לרשום בשם התיקייה “מפיק/ה” או “זמר/ת” בהתאם לאיזה תפקיד אתם מגישים את עצמכם להשתתפות בפרויקט.

**יש לוודא כי הקישור הינו פתוח לשיתוף ציבורי (Shared with: Anyone with the link) על מנת שנוכל לקבל את הגשתכם.

מועד אחרון להגשה: 18.9.23 עד השעה 23:59 שעון ישראל.