החברים של ברווז – בוגר BPM חגי קאפח משתף פעולה עם אמנים בינ”ל

מוזיקאי צעיר ולא ממש מוכר מגייס את אחד הנגנים של ג’נסיס, הגיטריסט של ג’ון מאייר הידוע, פסנתרן ידוע מ- LA, ואמנים ישראליים מוכרים לסינגל הבכורה שלו. נשמע לכם מופרך?
תכירו את פרויקט “החברים של ברווז” של בוגר BPM חגי קאפח, שמוציא בימים אלה את סינגל הבכורה “שי”.

חגי, זה נשמע כמו חלום. אתה חייב לנו הסברים, איך כל הסיפור התגלגל?
“הפרויקט החל לפני כשנה. החלטתי שאני רוצה להפיק את השיר הזה בצורה שונה ומעניינת, יצרתי קשר עם ניר צדקיהו מנאשוויל, הוא ניגן בשמונה מהשירים באלבום של להקת ג’נסיס, Calling All Stations, והשתתף בסיבוב ההופעות של הלהקה לאחר עזיבתו של פיל קולינס. ב-2001 ניגן באלבומו של ג’ון מאייר, Room for Squares ובין השאר מנגן לאמנים שונים ובהם יהודה פוליקר. ניר אהב את השיר מיד, ולמעשה ההפקה התחילה בפנקלין, נאשוויל – טנסי.

עם תחילת ההפקה חבר ניר צדקיהו לבסיסט דיויד לאב-רויאר ולגיטריסט רוב מקנאלי (ג’ון מאייר) והם הקליטו בס תופים וגיטרה ב- live record משם עבר הפרויקט ללוס אנג’לס לאחד מגדולי הפסנתרנים והמפיקים המוזיקליים המוסיקלי Gemini music שהקליט ערוץ פסנתר לשיר.
לאחר שהבסיס היה מוכן חזרה ההפקה לישראל וקיבלתי טלפון מהגיטריסט אבי סינגולדה איתו אני עובד בפרויקטים שאני עושה עבור הלקוחות שלי, שהודיע שהוא הולך להיות שותף בנגינת השיר וללא כל תשלום.
לכשסימנו להקליט את הגיטרות הנוספות, רציתי כלי מיתר “חיים” בשיר, יצרתי קשר עם נגנית הצ’לו המוכשרת מאיה בלזיצמן ושלחתי לה עיבוד בסיסי ב-MIDI שכתבתי לכלי מיתר. מאיה לקחה את הנקודות שכתבתי והפכה אותן לתזמור מושלם לרביעייה תוך שהביאה המון רעיונות מיוחדים ומדהימים.

לאחר כתיבת העיבוד לכלי מיתר נכנסנו להקלטות והיה מדהים, כינור ראשון – חן שנהר, כינור שני – ניצן קאנטי, ויולה – גליה חי, צ’לו – מאיה בלזיצמן. הרמוניות מדהימות לצד תפקידי סטקאטו – פשוט חבורה מדהימה ומוכשרת בטירוף. בשלב הזה עברנו להפקת השירה. דיברתי עם חבר ותיק ומוכשר העונה לשם עמוס בן דוד, המעבד המוזיקלי של “כוכב נולד” לדורותיו, שמיד נרתם לפרויקט ונתן לי את על הטיפים לשירה נכונה, ליוה אותי בכל טייק והיה כמו אח גדול ומרגיע. לשלב המיקס נבחר אייל לאון קצב, אישיות מדהימה ומקצועית ברמות.

למאסטרינג לקחתי את מורי ורבי לשעבר – יורם ואזן מרצה ב- BPM, שהוא גם חבר יקר וגם ליווה את התהליך בעצות מקצועיות והמון פרגון ותמיכה. וכך בעצם יצרנו את “החברים של ברווז” השיר עבר תהליך ארוך בשלוש מדינות שונות עד שהגיע לסיומו בישראל וממש עכשיו נשלח לתחנות הרדיו ומצולם לקליפ מקצועי.

ספר קצת על החווייה שלך כסטודנט ב- BPM, איך הלימודים השפיעו עלייך?
“ביום שהגעתי לבי פי אם וראיתי את התכנים, המסלולים והאוירה ששררה במקום, הרגשתי שהגעתי הביתה, הרגשתי שמצאתי את המקום שיודע להיות ממוקד מטרה לפי מטרת הסטודנט. אין ספק שלימודיי במכללה עשו הרבה ממי שאני היום, הן ברמה המקצועית והן בגישה לגופים ולהפקות גדולות, דיבור בשפת ה”מוסיקה” (משהו שמפיקים בשנייה מזהים אם אתה שם או לא). למדתי שחשוב ליצור ולעשות את ה”אני” שלך, לא משנה כמה מכשולים ועיכובים יש בדרך… תאמין, תתמיד, תילחם ותצליח.

להאזנה לסינגל של “החברים של ברווז” הקלקו כאן.

רוצים להכנס לתעשיית המוזיקה? לחצו כאן לכל הפרטים על לימודים במכללת BPM.