היוונייה שמחה – ברכה כהן עושה רדיו ביוונית

עולם הרדיו האינטרנטי מאפשר בימינו ביטוי ומקום לשלל סגנונות, תרבויות וז’אנרים שלאו דווקא היו מוצאים דרכם לקהל דרך תחנות הרדיו ה”מסורתיות”.
כזה הוא רדיו “נינה”, שכל כולו מוזיקה ותרבות יוונית, וגם ל BPM יש שם שגרירה מכובדת – בוגרת מחזור קורס הרדיו הראשון של BPM ברכה כהן.
כהן שידרה 3 שנים ברדיו “יאסו” (גם הוא רדיו יווני) לפני שעברה עם הלייפסטייל היוונית שלה לרדיו “נינה”, המבוססת במיאמי, ואותה החליטה לשדר מאולפני BPM: “התוכנית נקראת ‘גריקאהוליק’ והיא מסקרת את כל האירועים היוונים בארץ וגם המלצות ביוון לבילויים והופעות, ואני כמובן משמיעה מוסיקה יוונית מכל הזמנים. בתוכנית הזו מוזמן בכל פעם שדרן אורח שיוכל איתי להשמיע שירים שהוא אוהב ולקדם את מה שהוא מנסה לקדם בתחום של היוונית”.

האהבה ליוון לא נשארת רק על גלי האתר, ברכה הפכה את קידום התרבות היוונית למשימה של ממש: “בנוסף לרדיו אני עוסקת בהפקות והבאת אמנים יווניים מתחומים שונים – זמרים ורקדנים לארץ, בכדי לקדם את תרבות יוון כאן בישראל. ההפקה האחרונה של טאנוס צאניס (יוצא כוכב נולד היווני) הייתה הצלחה אדירה וב 2.11 אני מביאה את הסולנים המיתולוגיים של להקת “זיג זאג”, להקה יוונית, להופעה בשבלול”.

כפי שודאי כבר ניחשתם, הקשר של ברכה ליוון רחוק מלהיות מקרי: “יוון היא מולדת שנייה שלי ושל משפחתי בעקבות סיפור מתקופת מלחמת העולם השנייה, במהלכה בא אבי וניצל על ידי משפחה יוונית מאמצת שהסתירה אותו, ומגיל אפס אנחנו מבלים כל קיץ אצלם ביוון”.

התכנית משודרת מדי יום ג’ בשעה 21:00.
ואם אתם רוצים לשמוע עוד – כנסו לפייסבוק של ברכה כהן:

אתר הרדיו:
http://www.radio-nina.com

לפרטים על קורס רדיו וקריינות