לא דורך במקום – תמיר סטפר מפתיע עם הרכב חדש

בעבר כבר סיפרנו לכם על תמיר “סטפר” קהתי, בוגר מסלול BSP 2008 כאן ב- BPM.
תמיר, אמן היפ הופ ורקדן ברייקדאנס מתחזק קריירה מצליחה בתחומו כבר מספר שנים שכוללת מיקסטייפ מדובר, אירועי ברייקדאנס ענקיים, שיתופי פעולה עם אמנים שונים ועוד.
בנוסף, חלקכם אולי ראה אותו על הבמה כמנחה ערבי השקת האוספים של BPM. כעת הוא חוזר עם “אלף האיים”, הרכב חדש ומיוחד בו הוא משתף פעולה עם הסולן והגיטריסט יואב חוזה שעלה ארצה מקליפורניה לפני 7 שנים, והפרקשניסט איתמר כהן, אותו פגש תמיר במקרה במהלך ג’אם בשדרות רוטשילד בימי המחאה החברתית.

תמיר, ספר לנו קצת על ההרכב –
“אלף האיים” הוא הרכב של היפ הופ וסול המשלב המון אלמנטים וטעמים מסגנונות שונים של מוזיקה – בעיקר שחורה. אנחנו שמים המון דגש על הקצב, הגרוב וכמובן – המילים. חוזה מביא איתו השפעות חזקות של סול ואר אנ’ בי, אפילו קצת רוק. ההשפעות שלי מתחילות בבלוז, ממשיכות בג’אז, סווינג, מוזיקה ישראלית ישנה, פופ עכשווי וכמובן רגאיי והיפ הופ… בקיצור, המון טעמים נכנסים לסלט הזה”

השילוב האורבני בין השלושה יוצר הופעה אקוסטית מגוונת, שונה, אפילו הומוריסטית בחלקה, עם קו מקשר ברור של גרוב ונשמה. סיבוב ההופעות האקוסטי שמתכנן ההרכב יחל במאי 2012, מיד לאחר חזרתו של חוזה מסיבוב הופעות בארצות הברית, עם הרכב נוסף בו הוא חבר.
“אלף האיים” טרם שחררו סינגל רשמי, אבל אחד הקטעים שיצאו לרשת היכה גלים בתעשייה ואף נוגן בכמה תחנות רדיו. מדובר בגרסת כיסוי ללהיט הקיץ הגדול של ני יו, פיטבול ואפרוג’ק – Give Me Everything, לחצו כאן להשמעת השיר! ההרכב לקח את הקטע המוכר – שינה, הזיז, שיפץ והכניס את הטאצ’ מלא הנשמה שלו, עד ליצירת קטע אר אנ’ בי מרגש המדבר על ההרגשה הזו של אחרי המסיבה.

בקצה השני של הסקאלה, באי קצת יותר רחוק, ניתן למצוא את הקטע הראשון ששוחרר – “שלוש אותיות”.  השיר צולם בחדר החזרות של ההרכב ומלא בכיף, הרגשה טובה ומשחקי מילים שאת חלקם ניתן להבין רק בשמיעה השלישית והרביעית.

הצטרפו אליהם בפייסבוק לשירים נוספים ומידע על ההופעות הקרובות, כאן

לפרטים על מסלול BSP