“הלמידה במכללה היא כמו התרנגולת הדוגרת על ביציה עד שהאפרוחים יהיו מוכנים ליציאה שלהם לעולם הגדול”
עם קטע שהקליט במכללה והפך ללהיט ברדיו ירושלים, ועוד מספר לא מבוטל של קטעים חדשים בקנה, אור וקסמן, בוגר מסלול EMP במכללת BPM, יוצא לכבוש את העולם.

הקלישאה הידועה של מוזיקאי העולם- “מאז שאני זוכר את עצמי אני עם מוזיקה באוזניים”- נכונה גם עבור אור וקסמן. כבר מילדות הוא הפגין חיבה תחום, ולאחר שהתבגר ופיתח טעם מוסיקלי אישי, הוא עבר ליצירה: “בתחילת העשור הנוכחי עשיית מוזיקה באופן עצמאי, בבית, הפכה לעניין זול יחסית ונגיש”, הוא מספר, “התחלתי ליצור מוזיקה במחשב שכוונה לסאונד של מועדונים. בעיקר קטעי האוס עם השפעות של קלאב
ודיפ האוס. כשההשתלטות על התוכנות התבהרה לי יותר הצלחתי ליצור קטעים יותר מלודיים ומשם נפתחה לי הדרך ליצירה של ממש. בשלב מסויים החלטתי להעלות את הקטעים לאתרי אינטרנט.
כמו MySpace ו- YouTube”.

והתגובות לא איחרו לבוא. וקסמן הבין שהגיע הזמן להפוך את התחום למקצועי יותר, ערך סקר שווקים, והגיע למכללת bpm: “הוקסמתי”, הוא נזכר, “מעבר לכך שאי אפשר היה להתעלם מהשקעה לוגיסטית בציוד, אולפנים וכיתות לימוד, גם התקבל אצלי הרושם שהדרישות במכללה מהסטודנטים הלמדים בה הן גבוהות. הוצגו לי התכנים וההישגים הנדרשים ואלו נתנו לי את התחושה שאצטרך לעבוד קשה במכללה. וכידוע, בשביל להצליח צריך לעבוד קשה. בנוסף, לפי התוכן הלימודי שהוצג לי קיבלתי את הרושם ש- BPM היא המכללה היחידה שמבינה את צרכיו של היוצר האלקטרוני, שילוב בין לימודי תוכנה וטכניקה, ללימודי תיאוריה, מוזיקה והפקה”.

וקסמן נרשם למסלול EMP – המסלול ליצירת והפקת מוסיקה אלקטרונית, ולמד משך שנה את כל מה שהוא היה צריך לדעת, כדי להפוך למוסיקאי מקצועי: “הלמידה במכללה היא כמו התרנגולת הדוגרת על ביציה עד שהאפרוחים יהיו מוכנים ליציאה שלהם לעולם הגדול”, הוא מסביר, “כסטודנט במכללה קיבלתי ידע רב בתחומים הטכניים. למדתי את הקיובייס לעומק בעזרת חגי שהיה נחוש לגרום לנו להבין את התוכנה ואף ליווה אותי בקשיים של תחילת הדרך (ועוד מלווה אותי בקשיים טכניים גם היום). למדתי על סאונד, וכיצד לשפר את הסאונד שלי- שהיה מרכז הבעיה ביצירה שלי עד כה. מעבר לכך שיעורי המוזיקה ושיעורי הסינטזה עם יחזקאל גירו את המחשבה והיצירתיות שלי ופתחו את הראש שלי לרעיונות חדשים”.

כשהתחיל להבשיל הידע המקצועי של וקסמן במכללה, הוא חזר לקטע ישן שכתב והקליט אותו שוב. שם הקטע: “Infected”: “זו היצירה האמיתית הראויה הראשונה שלי”, הוא אומר, “מאחר ולראשונה נעשתה מלאכת סאונד שמבוססת על ידע. הקלטתי את השיר באופן מקצועי באולפן של המכללה. למשימה התנדבה חברה טובה- שירן עמור- בעלת גוון קול עמוק, שזאת כמובן לא הפעם הראשונה שהיא מקליטה שיר ומופיעה מול קהל”.
לאחר עבודה קשה של שלושה חודשים הוא העלה את השיר לרשת והתגובות האוהדות לא איחרו לבוא. החברים פירגנו, בפורומים שונים גילו עניין רב סביב השיר, וכמות ההורדות שלו היתה משביעת רצון. עד שיום אחד הוא קיבל פניה מחבר באחד הפורומים שמתפקד כעורך מוזיקלי ברדיו ירושלים וביקש להשמיע את השיר בתוכנית למוזיקה חדשה שבעריכתו. וקסמן הסכים, השיר הושמע כמה פעמים, והפך להיט.
בקרוב מתכנן ווקסמן להקליט עוד מספר שירים עם שירן ולהתחיל להופיע עם החומרים המקוריים ברחבי הארץ. הכיוון אליו הוא מכוון הוא פופ אלקטרוני עם השפעות של פופ אירופאי ואמריקאי וגם קצת מזרחי. “אני נשאר עם יד על הדופק ואוזניים פתוחות תמיד לכל מה שחדש ומעניין”, הוא מסכם.

לפרטים אודות מסלול ה-emp לחץ כאן