אור וקסמן בוגר מסלול EMP:

מה הביא אותך ללמוד ב- BPM?

על BPM קראתי בפירסומים שונים באינטרנט עוד לפני הצבא. אחרי הצבא החלטתי לעשות סקר שוק והלכתי למספר מכללות וכשהגעתי ל- BPM ידעתי שזה זה. האתר עצמו שכנע אותי. המכללה תמיד היתה מזמינה ונעימה, עם כיתות נוחות ללמוד בהן ועם פינות נעימות. זה מאוד חשוב שהסביבה תהיה נעימה כשלומדים, במיוחד לעפיפונים כמוני שקשה להם להתפקס.

מדוע בחרת מסלול EMP?

לא הייתי מהילדים האלה שמתיישבים עם גיטרה ונגנים טאבים של מוניקה סקס. בינינו, הרבה מהמוזיקה ששמעתי ואני עוד שומע לא ממש אפשרי לנגן על גיטרה. מגיל צעיר אני על המחשב והקיובייס. זאת היתה השפה שלי. מסלול EMP היה המסלול היחיד שכיוון בדיוק למה שרציתי, למוזיקה שרציתי לעשות. ה- EMP מותאם לנו, ילדי המוזיקה האלקטרונית.

מהם הכלים שקיבלת במסלול EMP?

המסלול הזה פתח לי את הראש לאופקים נרחבים. למדתי את העקרונות של התאוריה המוזיקלית וגם איך ליצור את הסאונד היחודי שלי בסינתזה. הכרתי את הפינות הכי נידחמות של הקיובייס. למדתי על אקוסטיקה והקלטות וגם איך בונים קטע חדש מאפס- וכל הזמן דיברנו על המוזיקה שקורת עכשיו, המרצים תמיד היו מעודכנים באופנות הכי חדשות, שזה מאוד חשוב במוזיקה שאנחנו עושים. חוץ מזה שהמכללה כל הזמן בקשר עם הבוגרים, גם לאחר סיום הלימודים. אני עדיין מקבל עדכונים, בעיקר בפייסבוק, על עדכונים של תוכנות, על סדנאות עם אמנים וכו’.

תאר את חווית הלמידה שלך ב- BPM:

היה מדהים מבחינתי לפגוש חבורה של אנשים שעושים את מה שאני עושה. אנשים שמבינים ומתלהבים כמוני מאלקטרוניקה, מקיק רצחני, מדרופ עצבני וכאלה. והכי מעולה שגם המרצים היו כאלה. הייתי מביא מידי פעם איזה קטע חדש שעבדתי עליו והייתי מקבל טיפים מהמרצים, מחברים וזה מפרה ומחזק את היצירה.

מהן כוונותייך להמשך?

לאחרונה שחררתי את האלבום הראשון שלי. אז עכשיו יש הרבה עבודת יח”צ ובמקביל אני כמובן עובד על החומרים הבאים שאני כבר מת לשחרר!