אסף הרמן בוגר מסלול BSP:

מה הביא אותך ללמוד ב- BPM?

הגעתי ל-BPM לראשונה כדי ללמוד קורס Cubase 5 בסניף חיפה. מגיל צעיר אני מנגן על גיטרה ותופים, אך אחרי הצבא החלטתי לעשות צעד קצת שונה לכיוון היצירה המוזיקלית. הקורס רק פתח את התיאבון ובשלב מאוחר יותר נרשמתי למסלול BSP בתל אביב.

מדוע בחרת במסלול BSP?

בחרתי ללמוד במסלול ה-BSP בעקבות המנעד הרחב של התחומים בו המסלול נוגע. כמו הרבה מוזיקאים שנמשכים להפקה מעבר לנגינה על גיטרה בחצר, הרגשתי שמסלול רחב ומגוון כמו BSP ייתן מענה לשגעון האקלקטי שבי ויכניס עניין בתחומים מוזיקלים חדשים שיכולים להיות הקריירה שלי.

ספר על חווית הלימוד שלך במכללה:

המסלול הפגיש אותי עם מורים מעולים שהביאו לי את הכלים להתחיל ליצור קריירה מוזיקלית, בין אם אלו כלים טכניים, אינפורמציה תיאורתית ועד ליצירה והפקה שממירה את הרעיונות שלי לתדרים. החוויה בתרגול באולפנים הייתה מלמדת ביותר. זה השלב הפרקטי, המקום לעשות בו טעויות. אי אפשר להשוות בין המרחב הביתי שלי לסטודיו במכללה. באולפני המכללה אפשר לעשות עולם ומלואו, אך הפקה בשימוש מגוון מיקרופונים, העברת סיגנל דרך מכשירים, חדר הקלטה מרווח וכו. כל אלה משנים ומשפיעים על היצירה ועל ההחלטות ההפקתיות עוד בשלב הpre production שכמובן משפיעים באופן ישיר על הסאונד ועל הקונספט שעומד מאחורי ההפקה. על חווית הלימוד שלי עם המרצים יש לי רק שבחים למכללה שהצליחה לגבש צוות מעולים, יש בי שפע הערכה ותודה למרצים שליוו אותי בצניעות, באמביציה ומקצועיות.

במה תרם לך מסלול ה- BSP?:

המסלול חשף אותי להמון תחומי עניין שנמצאים תחת הכותרת ״מוזיקה״, העניק לי אינפורמציה, ליווי, ניסיון ותוך כדי עשייה והתנסות במספר ״כובעים״ הבנתי באיזה תחום אני רוצה להעמיק ולהתעסק.

מהן כוונותיך להמשך?

כוונותי להמשך הדרך הם להתמקד בשני תחומים עיקריים (מאתגר מאוד להתמקד אך ורק בהם, אך גם בתוכם קיים אוקיינוס של אפשרויות) הכיוון הראשון הוא הפקה של מוזיקה אלקטרונית שמיועדת להזיז ישבנים שנקראת בלקסיקון הפרוץ של הז׳אנרים Techno-Minimal תחת שם הבמה שלי ModestCrow
ותחום נוסף שהוא גם אלקטרוני אך לא בהכרח זה קומפוזיציה לסרטים/משחקי מחשב ותיאטרון.