ניצן זיסק בוגרת מסלול אולפן ביתי:

מה הביא אותך ללמוד במכללת BPM?

עסקתי במוזיקה מגיל צעיר יחסית, ולאורך השנים כמעט תמיד איישתי את עמדת הגיטריסטית. עם הזמן, ותוך כדי תהליך בו התחלתי ליצור מוזיקה בעצמי, התחלתי לחפש זווית ראייה רחבה יותר על מוזיקה, מעבר לתפקידי הגיטרות. מעבר לזה, חיפשתי כלים שיאפשרו לי להתפתח כמוזיקאית וכיוצרת – באמצעות היכולת להקליט ולערוך את החומרים שלי באופן עצמאי, כמו גם ליצור חומרים חדשים דרך הכלי האדיר והמדהים שמהווה המחשב. הבנתי שאמצא את זה בלימודי הפקה מוזיקלית . שמעתי המלצות מחברים שניגנתי איתם באותה התקופה על לימודי ההפקה ב-BPM ולכן החלטתי להירשם למכללה.

מדוע בחרת במסלול אולפן ביתי?

בחרתי במסלול האולפן הביתי בגלל שחיפשתי לימודים שיחשפו אותי לעולם ההפקה והסאונד באופן המקיף והמעמיק ביותר מצד אחד, אבל גם יאפשרו לי להמשיך לעבוד וללמוד במקביל מצד שני.

מהם הכלים שקיבלת במסלול זה?

עד כה קיבלתי כלים להקליט, לערוך וליצור באולפן הביתי שלי – משליטה בתוכנת קיובייס ועד התאמת האקוסטיקה של חדר השינה שלי ו”צבעים” של מיקרופונים. מעבר לאספקטים הטכניים או הפרקטיים, זכיתי להיכרות ראשונית עם העולמות הרחבים של ההפקה והסאונד שנותנת לי המון השראה להמשך עבודתי כמוזיקאית. תקלתי במרצים מקצועיים ואכפתיים מאד, שברור כי הם חיים ונושמים את התחומים אותם הם מלמדים. אהבתי במיוחד את האופן בו הם משלבים את הפן המוזיקלי גם בשיעורים שנראים טכניים יותר במבט ראשון.

ספרי על חווית התרגול באולפני במכללת BPM:

האפשרות לתרגל באולפני המכללה מדהימה בעיניי, ועד כה נהניתי בכל פעם שניצלתי אותה (בחלק מהמקרים, בסשנים ארוכים לתוך הלילה). אין לי ספק שלא בכל מקום מקבלים הזדמנות לעבוד בחלל שכולו מוקדש ליצירה עם ציוד ברמה גבוהה כמו זה שמסופק במכללה.

במה תורם לי המסלול?

הרגשתי שהכלים שרכשתי עד כה קידמו אותי כמוזיקאית שעובדת בהרכב מבחינת היכולת להשפיע, יחד עם שאר חברי ההרכב שאני מנגנת בו כיום, על תהליך היצירה והעיצוב של הסאונד שלנו בהקלטות ובהופעות. בנוסף, כיום יש לי את האפשרות שייחלתי לה כיוצרת עצמאית – להקליט וליצור בבית.

מהן כוונותייך להמשך?

בשנה האחרונה אני מנגנת על גיטרה מובילה בהרכב Meat Eating Orchids, אותו הקמתי יחד עם אור בירון המדהימה שכותבת את החומרים, שרה ומנגנת על גיטרה. אחרי כמה גלגולים של ההרכב הצטרפו אלינו שני בחורים ומוזיקאים מקסימים – בעז בלום על התופים ורן בולדור על הבאס. אפשר לומר שאנחנו רביעייה שהתאספה סביב האהבה לרוקנ’רול בועט ולמוזיקה בכלל, וספציפית סביב המוזיקה האדירה שכותבת אור, בעיקר בהשפעת לג’נדס האלטרנטיב שגדלנו עליהם מהניינטיז. יחד יוצא לנו תמהיל אינדי/פאנק/גראנג’ פיות (אנחנו נוטים להסתבך מעט עם ההגדרות) שאנחנו מקווים שלוכד את מהות זעם הנעורים שהביא אותנו ליצור מוזיקה מלכתחילה. לאחרונה שחררנו את הסינגל הבכורה שלנו שנקרא Weapon of Choice ושאותו השקנו אותו בהופעה ברדיו EPGB, ובקרוב (27.6) נופיע בפסאז’ תל אביב במסגרת ערב ההשקה של הגיליון השני של המגזיןRiot! של רדיו הקצה. בעתיד הקרוב (והרחוק) אנחנו מתכננים להמשיך להופיע ולהקליט,