לידור אמסלם בוגר מסלול EMP:

מה הביא אותך ללמוד במכללת BPM?

חיפשתי מקום שבו אוכל ללמוד את כל הנושא ההפקה האלקטרונית באופן הכי טוב שיש. מכללת BPM היא חלק בלתי נפרד מתעשיית המוסקה בישראל, זו מכללה
מוכרת מאוד ולהיות בוגר בי פי אמ אומר הרבה לאנשים שאני מגיע אליהם ועובד איתם. ידעתי שב-BPM אוכל להתקדם גם באופן אישי בז’אנר הספציפי שאני מפיק’ מכיוון שחלק מהמרצים הם מפיקים נחשבים ובעלי ניסיון בתחום.

מדוע בחרת ללמוד במסלול EMP?

מסלול EMP הוא הכל מהכל , וזה מה שחיפשתי. זה מסלול שלומדים בו תוכנות סיקוונס , תאוריה מוזיקלית , סאונד , הכוונה בהפקות עצמן , סדנאות אמן , קורס תעשיית המוסיקה ועוד. ידעתי שרק אם ארכוש את כל הידע הזה אוכל למנף את ההפקות שלי לכיוון שאני רוצה , מבחינה מוזיקלית ומבחינת קריירה מוזיקלית. זה כל הידע שדרוש בשביל הפקות מקצועיות, כל הצרור מפתחות נמצא במסלול EMP.

מהם הכלים שקיבלת עד כה במסלול?

במסלול Emp רכשתי קודם כל ידע שלא הייתי רוכש גם עוד 10 שנים ,עם מפיקים שמלמדים אותך הכל מאפס, פלוס המון טריקים וטכניקות ישירות מהאולפן שלהם עד אלייך ,שזה עצום מבחינתי להגיע לרזולוציה כזו של למידה. המסלול פיצץ אותי בהשראה ובחשק להצליח ולא רק פה בארץ מתוך הבנה שהכל אפשרי עם עבודה קשה ונכונה וגישה נכונה הידע שרכשתי לא נגמר בהפקת מוזיקה אלא גם בהתמצאות באולפן , התמצאות בתעשייה, הבנה בחוזים, יחסי ציבור , רשתות החברתיות ועוד כל מיני גישות כאלה ואחרות על הפקה מוזיקלית ופיתוח הקריירה.

ספר על חווית התרגול שלך באולפני המכללה:

הייתי מגיע למכללה בשעות הערב על מנת להיכנס לאחד האולפנים ולתרגל את מה שלמדתי ברוב המקרים פשוט ניצלתי את האפשרות שיש לך אולפנים מאובזרים ברמה גבוהה מאוד בשביל לעבוד על הפרוייקטים שלי למכללה והפרוייקטים האישיים שלי . עד היום אני מגיע למיקס ולמאסטרינג. באולפני המכללה אתה מקבל כל מה שאתה צריך, מציוד מקצועי ועד עזרה מהאנשי תפעול המדהימים שדואגים שיהיה לך הכל ושלא יהיה חסר לך שום דבר והכל תמיד בחיוך ובכיף ואפילו נותנים טיפים להפקה שעוזרים מאוד .

ספר על חווית הלימוד שלך עם מרצי מכללת BPM:

אם יש משהו שאני יודע בוודאות בקשר למרצים וזה מתוך תחושה בלבד , שאחד אחד נבחר בקפידה מתוך חשיבה לא כמה הוא מיומן אלא באיזו דרך הוא יוכל לתרום למכללה גם מבחינת ידע וגם מבחינת אופי ומה הוא יוכל להעביר לסטודנטים ואיך הוא גם משמש כהשראה. אדגיש ואציין את דניאל רווה , חן פלח , יחזקאל רז וכמובן את יריב עציון ואייל ריץ’ שפשוט הופכים כל קורס, כל שיעור לחוויה , ממלאים אותך בהשראה וברצון להתקדם ולטרוף את העולם. גם מחוץ לשעות הלימודים ואחרי שאתה מסיים תמיד יהיו שם שאתה צריך אני נדהם כל פעם מחדש עד כמה , המרצים במכללה לא חוסכים בכלום לא בפיסת מידע חשובה ולא בביקורת בונה, תמיד ממלאים אותך בהתלהבות בכל שיעור שאתה נכנס אליו ואתה יוצא עם תחושה מלאה שהיום עבר והתקדמת , שזה הכי חשוב .

במה תרם לך מסלול EMP:

המסלול תרם לי בכמה אופנים, האחד זה אמונה בעצמך , עם הידע שרכשתי והאנשים שהכרתי אני יודע היום יותר מאי פעם שאני אוכל להתקדם ולהגיע למטרות שאני שואף אליהן כמובן שהכל עם עבודה קשה והתמדה , זה גם משהו שמלמדים אותך במכללה ומדגישים בלי סוף. אני מגיע למקומות בידיעה שהולך לנגן הערב בוגר BPM ככה מציגים אותי בתור בוגר המכללה למוזיקה וזה המון. מבחינה מקצועית אני משתפר מיום ליום, מקטע לקטע, מסט לסט, כולם מסביבי מרגישים את זה ואין יותר שמח ממני והשאיפה היא להשתפר כל יום עד להשגת המטרה , וכמובן שגם אז לא להוריד דופק .

מהן כוונותיך להמשך?

בהמשך אני מתכוון להיות חלק משמעותי מסצנת האנדרגראונד בישראל , אם זה במוזיקה ואם זה ביחסי ציבור , לטפס במעלה הסולם כמה שיותר גבוה וגם להגיע לחו”ל , כבר התחלתי לאסוף מסביבי קהל והעתיד נראה מבטיח , וכמובן איך לא לקדם מוזיקאים צעירים ולהביא אותם לאן שהם רוצים להגיע , כמו שעדיין עושים בשבילי , אם יש משהו שאתה לומד במכללה , זה למקסם את כל היכולות המוזיקליות שלך , ולהביא אותם לעולם האמיתי , וככה לחיות בתור מוזיקאי , כל החיים!