בוגרי BPM פתחו לייבל ומחפשים אתכם!

כמכללה המובילה בישראל למוסיקה, סאונד והפקה, BPM תמיד מחפשים דרכים לתת במה לכשרונות חדשים ולקדם את הבוגרים שלנו. אבל אין דבר משמח יותר מבוגרים של המכללה שמתפתחים עד לרמה בה הם פותחים לייבל עצמאי ומקדמים בעצמם יוצרים ומפיקים מבטיחים.

דויד גרינשטיין וירון קצב (KG Project) בשיתוף עם מיכה מנדל (Men-D) בוגרי מסלול ה-EMP ליצירה והפקת מוזיקה אלקטרונית יצאו משערי המכללה והקימו את הלייבל OPUM Records שכבר הולך וצובר מוניטין ותאוצה.

החברים מספרים על הפרויקט:
“המוטו שלנו הוא לקדם “מוזיקה טהורה” ואיכותית ללא תכתיבי האופנה והמסחריות. החזון הוא לקדם, לתמוך, לגלות ולהפיץ ברבים יוצרי מוזיקה אלקטרונית ישראלית איכותית “בעלי חותם סאונד מקורי”.
“במהלך השנים שאנחנו עוסקים במוזיקה, הכרנו המון אמנים ויצא לנו לעשות הרבה שיתופי פעולה. הגענו למסקנה שיש יותר מידי אומנים ישראלים טובים וטובים מאוד שמתבזבזים כי קשה מאוד לפרוץ לתעשייה הזאת. אז החלטנו להרים את הכפפה ולהיות החלוצים בתחום”.

ואכן לפני חודשיים הוקם הלייבל – OPUMRecords. יש לנו 10 ריליסים ועוד 3 בדרך ואנחנו מחפשים אומנים חדשים כישרוניים ללייבל בעלי חותמות סאונד מגוונות.
כל אומן ישראלי שיתאים לסגנון המוזיקלי שלנו יקבל מאיתנו את מיטב התמיכה ונעזור לו לדחוף את המוזיקה שלו קדימה”.

מה הרקע האישי שלכם כיוצרים?
“כל אחד מאיתנו עסק במוזיקה בצורה כזאת או אחרת כבר מגיל צעיר. זה לא עיסוק חדש בשבילנו ומאז ומעולם היה לכולנו דחף בלתי נשלט ליצירה ולהפקה. התחלנו את דרכינו המשותפת ב-2007 בהפקת רמיקסים לצד קטעים מקוריים שלנו במחשב.
ב-2011 החתמנו 4 קטעים בלייבל PUREFUNK ובמקביל התחלנו (דוד וירון) את לימודינו במכללת BPM על מנת לשפר ולהתמקצע בתחום ושם פגשנו את מיכה מנדל. באותה תקופה גם התחלנו לתקלט בתל אביב ואף יצא לנו לנגן במועדון האומן 17 תל אביב במסגרת חגיגות ה 3 שנים לטראנס ישראל – פורטל הטראנס של ישראל.”

הגעתם למכללה כאמנים פעילים, איך הלימודים ב BPM תרמו לכם?
“הגענו בינואר 2011 ל BPM למסלול EMP שערך כשנה ובו הספקנו לגעת ברשימת “מיומנויות” ארוכה שתרמו ותורמות לנו רבות עד היום.
אנחנו מאוד מרוצים שעשינו את זה מכיוון שהשיעורים במכללה שיפרו באופן משמעותי את ההפקות שלנו ומה שלא פחות חשוב יצא לנו להכיר במהלך הלימודים– ומזל כי אחרת לא היינו כאן היום לספר לכם על המפעל החדש שלנו. כבר אז החלטנו להעביר הילוך ולחפש דרכים להתקדם בתחום, אך עם הזמן הבנו שבארץ אין שום גוף, שיכול לקדם אומני טראנס/פרוגרסיב ישראלים. בסופו של דבר החלטנו להרים את הכפפה ולהקים לייבל כחול לבן שיתמקד בסגנון המוסיקאלי האהוב עלינו – טראנס ופרוגרסיב מלודיים”

מה מייחד את הלייבל שלכם?

“מבחינתנו הקמת הלייבל מעידה על הצורך של הקהל הישראלי והעולמי ללייבל שכזה. אנו חושבים שמבחינת התעשייה העולמית נוכל להחדיר חומרים “אקזוטים” מכיוון שאנחנו עושים הכל בארץ ומגייסים אמנים ישראליים.
יש לנו קווים מנחים להמשך הפעילות אבל לא יודעים בדיוק לאן זה יוביל, בכל אופן זאת הרפתקה שנולדנו לה. יש לנו שלוש מזוודות מלאות במוטיבציה לעסוק בתחום, לקדם את הלייבל, לקדם אמנים ישראלים וליצור כמה שיותר שיתופי פעולה. בשורה התחתונה המון מוזיקה.
בדיוק בגלל זה הקמנו את OPUM, לייבל שאפתני ואנרגטי שלא מונע מאינטרסים של מכירה אלא נטו מוזיקה שעושה פרפרים ואלו בדיוק ראשי התיבות של OPUM- only pure music.

אנחנו כאן כדי לתת במה לעשייה של האמן. וכל אמן שייגויס לשורותינו יצמח ביחד עם OPUM.
חשוב להבין שהדרך למטרה לא פשוטה ויש המון מכשולים ואנו נילחם עבור כל אמן שמגיע לו ונמצא כל דרך אפשרית לקדם אותו ולהשיג כמה שיותר חשיפה הן בארץ ובחו”ל. זאת אחת הנקודות החשובות לנו ביותר בדיוק מהסיבה שאנחנו היינו הרבה שנים במקום הזה.
אמן אמיתי בטוח יכיר את ההרגשה, אתה יוצר מוזיקה כי אתה פשוט לא יכול לא ליצור ואז כשאתה מנסה להפיץ אותה אתה נתקל בחומה. וזה לאו דווקא אומר שהמוזיקה שלך לא מספיק טובה. פשוט בתעשיית המוזיקה כמו בכל תעשייה אחרת יש הרבה מעבר לאומנות”

לאן שולחים חומרים?
אפשר לשלוח פרומואים ודמואים למייל – [email protected]

תיבה ליצירת קשר – [email protected]

הדף של OPUM בפייסבוק

הדף של Kg Project

הדף של Men-D

בואו להשתלב בעולם הפקת המוזיקה האלקטרונית, לחצו כאן לכל הפרטים על מסלול EMP במכללת BPM.