לימודי מוסיקה במכללת BPM

לימודי מוזיקה הוא תחום פופולארי ומדובר, וקיימים המון מוסדות המציעים לימודים ברמות שונות של מוסיקה.
אך מה זה אומר בדיוק לימודי מוסיקה? מה לומדים במוסיקה וכיצד לומדים מוסיקה? כל זאת ועוד במאמר הבא.

מה הם לימודי מוסיקה?
מוסיקה היא תחום ענק ומורכב מעולמות שונים. מעבר לריבוי הז’אנרים המוסיקליים, אשר כל אחד מהם הינו עולם ומלואו, מדובר גם בתורות השונות של נגינה על כלים, גישות שונות ליצירה והפקת מוסיקה, מוסיקה אלקטרונית מול מוסיקה חיה ועוד. עם זאת, לימודי מוסיקה בבתי ספר למוסיקה מתפלגים לכמה תחומים ראשיים, מהם נובעים שאר הנושאים:

לימודי תיאוריה מוסיקלית תיאוריה מוסיקאלית היא השפה האוניברסלית של המוסיקה – שפת התווים והמשקלים. על מנת להפוך למוסיקאי מקצועי, שמבין את שפת המוסיקה, חייב המוסיקאי ללמוד את התיאוריה המוסיקלית – תווים, סולמות, קצבים, דינמיקה, אקורדים, מודוסים ועוד.

לימודי הרמוניה – תחום ראשי נוסף בלימודי מוסיקה הוא לימודי הרמוניה. הרמוניה היא תוצר של ניגון של כמה צלילים בו זמנית, כאשר בין כל צליל ומשנהו נוצרים יחסים מסויימים. יחסים אלו (הנקראים מרווחים) הם בבסיסו של עיניין ההגדרה של מה שאנו שומעים, מאחר שמוסיקה קיימת ביחס בין התווים, ולא בתווים עצמם. היחס בין התווים יגדיר לנו את אופי המנגינה, אם זה עצוב (מינור), שמח (מז’ור) ועוד.

לימודי כתיבה והלחנה – מוסיקאי הינו מוסיקאי לא בזכות זה שהוא שומע מוסיקה, או יודע לנגן, או מבין תיאוריה.
מוסיקאי הוא מוסיקאי בזכות העובדה שהוא יכול ליצור מוסיקה. ולימודי כתיבה והלחנה קיימים לפתח את היצירתיות של המוסיקאי, ולעצב את כישורי היצירה שלו. לימודים אלו מרחיבים את אופקי המוסיקאי על ידי הבנה של מרכיבי היצירה המוסיקלית השונים וכיצד לשלוט בהם לפי רצונו וראייתו.

ביצוע – לימודי ביצוע הינם יצירת יכולות נגינה על כלי. ביצוע, לרוב, הינו המקום הראשון בו המוסיקאי נפגש עם המוסיקה – בפעם הראשונה בה ניגן על פסנתר או גיטרה, או שזימזם כמה תווים. לימודי ביצוע מקנים למוסיקאי שליטה על הכלי או הכלים בהם בחר, ובכך פותחים בפניו עולם מלא של אפשרויות כתיבה, יצירה ונגינה , אשר מהווים את אבן הפינה בעיסוק במוסיקה. הלימודים בדרך כלל מורכבים מלימודים אינטנסיביים על הכלי, או פיתוח קול וסולפז’ לזמרים.

לימודי הפקה מוסיקאלית וסאונד – הפקת מוסיקה וסאונד הינם חלק בלתי נפרד מתהליך יצירת יצירה מוסיקלית מוגמרת ומוקלטת. בשלב ההקלטה עולמות שלמים יכולים להשתנות, ואופי היצירה יכול לקבל איכויות אחרות. הבנה בהפקה ובסאונד הם מה שמביא את היצירה למלו מימוש הפוטנציאל שלה. במהלך לימודי הפקה וסאונד ילמד המוסיקאי את רזי אולפן ההקלטות, חומרות ותוכנות שונות (ביניהם קיובייס, אבלטון ועוד), אקוסטיקה, ועוד נושאים רבים.

אם כן, לימודי מוסיקה הינם תחום ענק ומורכב, וכל נושא הינו עולם שלם של חוקים, תפיסות, ותרגולים הקשורים זה לזה.

בתי ספר למוסיקה בישראל
בישראל ישנם כחמישה בתי ספר גדולים למוסיקה, ועשרות בתי ספר קטנים למוסיקה ברחבי הארץ.
בין בתי הספר למוזיקה המובילים ניתן למצוא את בית הספר רימון, בית הספר מיוזיק (Muzik), האקדמיה למוסיקה, מכללת הד וכמובן מכללת BPM.

מדוע ללמוד מוסיקה במכללת BPM?
מכללת BPM ללימודי מוסיקה וסאונד היא בין בתי הספר המובילים ללימודי מוזיקה בארץ, מהסיבות הבאות:
• תמיכה וליווי אישי
• קידום אומנים
• מחלקת השמה
• אולפנים לתרגול עד השעות הקטנות
• חיבור לתעשיית המוסיקה
• פורומים לשאלות ותשובות בכל שעה
• הנחות בחנויות המובחרות
• הרצאות וסדנאות של אומנים מובילים
• מורים מהמוסיקאים הטובים בארץ
• מוסד לימודים מוסמך ע”י SteinBerg, Ableton, ו Apple

המוסיקה זורמת לכם בדם ואתם רוצים להוציא את זה החוצה? מעוניינים להפוך את המוסיקאי הפנימי שבכם למקצוע? הרשמו עכשיו ללימודי מוסיקה במכללת BPM!