לימודי מוסיקה במכללת BPM

לימודי מוזיקה הוא תחום פופולארי ומדובר, וקיימים המון מוסדות המציעים לימודים ברמות שונות של מוסיקה. אך מה זה אומר בדיוק לימודי מוסיקה? מה לומדים במוסיקה וכיצד לומדים מוסיקה? כל זאת ועוד במאמר הבא.

 

מה הם לימודי מוסיקה?

לימודי מוסיקה, סאונד והפקה, איפה כדאי ללמוד? - מכללת BPM

מוסיקה היא תחום ענק המורכב מעולמות תוכן שונים. מעבר לריבוי הז’אנרים המוסיקליים, אשר כל אחד מהם הינו עולם ומלואו, מדובר גם בתורות השונות של נגינה על כלים, גישות שונות ליצירה והפקת מוסיקה, מוסיקה אלקטרונית מול מוסיקה חיה ועוד. עם זאת, לימודי מוסיקה בבתי ספר למוסיקה מתפלגים לכמה תחומים ראשיים, מהם נובעים שאר הנושאים:

 

לימודי תיאוריה מוסיקלית

לימודי מוסיקה, לימודי תיאוריה מוזיקלית - מכללת BPM

תיאוריה מוסיקלית היא השפה האוניברסלית של המוסיקה – שפת התווים והמשקלים. על מנת להפוך למוסיקאי מקצועי, שמבין את שפת המוסיקה, מומלץ שהמוסיקאי ילמד את התיאוריה המוסיקלית – תווים, סולמות, קצבים, דינמיקה, אקורדים, מודוסים ועוד.

 

לימודי הרמוניה

לימודי מוסיקה, לימודי הרמוניה - מכללת BPM

תחום ראשי נוסף בלימודי מוסיקה הוא לימודי הרמוניה. הרמוניה היא תוצר של נגינה של כמה צלילים בו זמנית (אקורדים), כאשר בין כל צליל ומשנהו נוצרים יחסים מסויימים. יחסים אלו (הנקראים מרווחים) הם ההגדרה של מה שאנו שומעים, מאחר שמוסיקה קיימת ביחס בין התווים, ולא בתווים עצמם. היחס בין התווים יגדיר לנו את אופי המנגינה, אם זה עצוב (מינור), שמח (מז’ור) ועוד.

 

לימודי כתיבה והלחנה

לימודי מוסיקה, לימודי כתיבה והלחנה (קומפוזיציה) - מכללת BPM

מוסיקאי הינו מוסיקאי לא בזכות זה שהוא שומע מוסיקה, או יודע לנגן, או מבין תיאוריה, מוסיקאי הוא מוסיקאי בזכות העובדה שהוא יכול ליצור מוסיקה. לימודי כתיבה והלחנה קיימים לפתח את היצירתיות של המוסיקאי, ולעצב את כישורי היצירה שלו. לימודים אלו מרחיבים את אופקי המוסיקאי על ידי הבנה של מרכיבי היצירה המוסיקלית השונים וכיצד לשלוט בהם לפי רצונו וראייתו.

 

ביצוע

לימודי מוסיקה, לימודי ביצוע - מכללת BPM

לימודי ביצוע מטרתם לפתח יכולות נגינה על כלי. ביצוע, לרוב, הינו המקום הראשון בו המוסיקאי נפגש עם המוסיקה – בפעם הראשונה בה ניגן על פסנתר או גיטרה, או שזימזם כמה תווים. לימודי ביצוע מקנים למוסיקאי שליטה על הכלי או הכלים בהם בחר, ובכך פותחים בפניו עולם מלא של אפשרויות כתיבה, יצירה ונגינה אשר מהווים את אבן הפינה בעיסוק במוסיקה. הלימודים בדרך כלל מורכבים מלימודים אינטנסיביים על הכלי, או פיתוח קול וסולפז’ לזמרים.

 

לימודי הפקה מוסיקלית וסאונד

לימודי מוסיקה, לימודי הפקה מוזיקלית - מכללת BPM

הפקת מוסיקה וסאונד הינם חלק בלתי נפרד מתהליך יצירת יצירה מוסיקלית מוגמרת ומוקלטת. בשלב ההקלטה עולמות שלמים יכולים להשתנות, ואופי היצירה יכול לקבל איכויות אחרות. הבנה בהפקה ובסאונד הם מה שמביא את היצירה למלו מימוש הפוטנציאל שלה. במהלך לימודי הפקה וסאונד ילמד המוסיקאי את רזי אולפן ההקלטות, חומרות ותוכנות שונות (ביניהם קיובייס, אבלטון ועוד), אקוסטיקה, ועוד נושאים רבים.

 

לימודי DJ

לימודי מוסיקה, לימודי DJ - מכללת BPM

אנשי התקלוט מהווים חלק נכבד מפועלה של תעשיית המוסיקה המודרנית. היום מוסיקה היא חלק בלתי נפרד מהחוויה של הרבה מהמקומות שנהיה בהם, וחשוב שיש מתקלט שנמצא על ההגה של זה. בלימודי דיג’יי לומדים את הבסיס ליצירת אוסף מוסיקה רחב, פרטים טכניים לתקלוט ומעברים ביצירת דיג’יי סט, היכרות עם ציוד הדיג’יי ויצירת דינמיקה עם קהל המאזינים.

 

בתי ספר למוסיקה בישראל

קיימים בישראל מספר רב של מוסדות לימודיים למוסיקה על תחומיה השונים, בטווח של מוסדות אקדמיים עם מסלולי תואר עד מכללות מקצועיות שמציעות מסלולי תעודה וקורסים מקצועיים לתחומים שונים של יצירה והפקה של מוסויקה.

 

מדוע ללמוד מוסיקה במכללת BPM?

מכללת BPM ללימודי מוסיקה וסאונד היא בין בתי הספר המובילים ללימודי מוזיקה בארץ, מהסיבות הבאות:

• תמיכה וליווי אישי
קידום סטודנטים ובוגרים בתעשייה
אולפנים מקצועיים הפתוחים לתרגול עד השעות הקטנות
• חיבור לתעשיית המוסיקה ושיתופי פעולה עם גופים מובילים
רשת הטבות רחבה ברכישת ציוד ותוכנה
הרצאות וסדנאות של אומנים מובילים
צוות מרצים מקצועי הכולל מוזיקאים/ות מובילים/ות בארץ
מוסד לימודים מוסמך ע”י Steinberg, Ableton, Image-Line ו-Native Instruments

 

נשמע לכם מעניין? מזמינים אתכם לראות את הקורסים והמסלולים במכללת BPM ולקבוע פגישת ייעוץ חינמית אצלנו להתאמה אישית של תוכנית הלימודים