השבוע התקיים שלב המוקדמות של אליפות הרוק “ז’אן ז’אק גולד סנר” בחסות מכללת BPM. עם זאת למכללה היה גם ייצוג מכובד על הבמה בדמותו של בוגר קורס אולפן ביתי (וכיום חלק מצוות המכללה), הבסיסט בן כהן.

להקת “מצבכפית”:

כהן וחבריו תומר רז (חשמלית), יוסי ארזי (קלידים) ושיר קרני (תופים) מרכיבים את להקת “מצבכפית”. בדומה להרכבי קומדי-רוק שקמו בשנים האחרונות (השובבים, שממל ועוד) הם מבטיחים לתת לכם בראש עם שילוב של מקצבי רוק, ג’אז, פאנק וגראנג’ ולגלגל אתכם על הרצפה מצחוק בו זמנית, או במילותיו של בן כהן: “מצבכפית לקחה על עצמה את האחריות לבעוט ללא הכר בבטן הרכה של החברה הישראלית, ללא שום היסוס, מיון, סנטימנט או פואנטה. בשילוב מספק בין אמת כואבת והומור (ממש) נמוך. לא עוד שירה נוגה על אהבה שנשכחה, לא עוד ייפוי המציאות ללהיט רדיו רגעי. הגיע הזמן לצעוק על העולם, לנפץ זכרונות ילדות מתוקים – והכל בשפת הקודש.”

“מצבכפית” בהופעה:

מי שמחפש הזדמנות לראות אותם על הבמה מוזמן להגיע להופעה הקרובה שלהם ב 19.8 בסאבליים (כניסה – 40 ₪). ומה מצפה לכם שם? ובכן, לדבריו של בן: “על הבמה, מצבכפית מתפרעת לקול ליריקה עצבנית / מטופשת בליווי דיסטורשן, כאשר הקהל לא נשאר אדיש לקטעי קישור וגחמות, כגון: מטרי קרמבואים פתאומיים, הקרבת חצילים במגוון דרכים, הגרלות בשקיות הפתעה והרבה נושאים כאובים המתובלים בהומור נונסנס. אנחנו מבטיחים לכם מופע שיכניס אתכם למצב, שבו לא תדעו אם לצחוק, לבכות או לצרוח.” לנו זו נשמעת כמו חוויה מבטיחה במיוחד.”