בוגר BPM מפיק את אלבומה החדש של ירונה כספי

שנה אחרי אלבומה השלישי “אגו” הבועט והתזזיתי, שזכה לביקורות נלהבות ואף לתואר “אלבום השנה” בקרב מספר מבקרים, ירונה כספי חוזרת עם אלבום חדש ומפתיע בשם “מאפיה של אישה אחת” (מלשון “כנופיה”) בו הלחינה שירי משוררים.

הסינגל החדש – “מוות משחרר”:

בסינגל החדש – “מות המשורר”, לקחה כספי טקסט יפיפה אך מאתגר במיוחד של דוד אבידן והצליחה, באמצעות לחן מקסים והגשה מעניינת, להפוך אותו לשיר נגיש ואפילו קליל שתופס את המאזין כבר משמיעה ראשונה. העיבוד וההפקה המוזיקלית של עמית מגן (שכלל בשיר הזה גם סימפול מתוך Space Oddity של דייויד בואי) נותנים ל”מות המשורר” סאונד עדכני וסוחף.

האלבום “אגו” של ירונה כספי:

12 משוררים מהארץ ומהעולם נוכחים באלבום מלבד דוד אבידן; רחל חלפי, יהודה עמיחי, רפי וייכרט , ויסלבה שימבורסקה, אווה ליפסקה, ברטולד ברכט, ילנה שוורץ, רוני סומק, מירון איזקסון, עזיזה אחדיה ועומרי שקוארי. את האלבום הפיק מוסיקלית עמית מגן, בוגר  מסלול BSP לסאונד והפקה ומרצה במכללת BPM למקצועות הסאונד, יחד עם כספי שאחראית גם כן על העיבודים והנגינה. מפגש מקרי בין ירונה והמנהל הפדגוגי של המכללה יריב עציון, הוביל לעבודה משותפת. תהליך ההפקה כולו התבצע באולפני המכללה , שלקחה את הפרויקט תחת חסותה. נגנים נוספים המשתתפים באלבום הם אור בהיר – בגיטרות ויוני פוליקר – בוזוקי.