אלבום חדש של ירונה כספי בהפקתו של עמית מגן סטודנט BPM

שנה אחרי אלבומה השלישי “אגו” הבועט והתזזיתי שזכה לביקורות נלהבות ואף לתואר “אלבום השנה” בקרב מספר מבקרים, ירונה כספי חוזרת עם אלבום חדש ומפתיע בשם “מאפיה של אישה אחת” בו הלחינה כספי שירי משוררים. האלבום הופק כאן במכללת BPM למוסיקה על ידי אנשי המכללה יריב עציון ועמית מגן בשיתוף פעולה ראשון מסוגו בין מוסד ללימודי מוסיקה ואמנית עצמאית.

קידום בוגרים במכללת BPM:

עמית מגן, סטודנט מסלול BSP המסלול המקיף לסאונד, מוסיקה והפקה אמון על ההפקה המוסיקלית המדהימה והמיקס וכמו כן אחראי יחד עם כספי על העיבודים והנגינה. יריב עציון, המנהל הפדגוגי של המכללה, מלווה את הפרויקט מקרוב ואחראי על המאסטרינג.  החיבור עם המכללה הוביל את ירונה למחוזות מוסיקליים חדשים: “מאפיה של אישה אחת” הוא לפני הכל אלבום דינמי וצבעוני שמעמיד את כספי במקום חדש כהגדרתה, ושהכריח אותה שוב לצאת מעורה, עם שילובים אקספרימנטלים ואלקטרונים ונגינה בשלל כלים המעטרים מילים אדירות.

נגנים המשתתפים באלבום: בגיטרות ויוני פוליקר – בוזוקי. אחד עשר משוררים מהארץ ומהעולם נוכחים באלבום; רחל חלפי, יהודה עמיחי, רפי וייכרט, ויסלבה שימבורסקה, אווה ליפסקה, ברטולד ברכט, ילנה שוורץ, רוני סומק, מירון איזקסון, דוד אבידן ועזיזה אחדיה עומרי שקוארי. שיריהם שהולחנו ע”י ירונה משקפים אותה ואת הווייתה לא פחות מאשר בשירים שכתבה בעצמה.

את הסינגל הראשון שיצא ממש היום לתחנות הרדיו – “אל תבקש ממני רשות”, כתבה המשוררת הערבייה עזיזה אחדיה עומר שקוארי, ואתם מוזמנים להאזין לו כאן:

בקרוב נעלה לאתר BPM סרטונים ממאחורי הקלעים של היצירה, ראיונות עם היוצרת והמפיקים ועוד.
האזנה נעימה!