אלון שמלה, סטודנט ב- BPM, מסלול אולפן ביתי , הקים לאחרונה עם חברו ליצירה ניסאל מדינה את ההרכב Aplatonix. השניים החלו את דרכם המוזיקלית המשותפת עוד בתיכון, לאחרונה החלו לעבוד יחד בהרכב וכבר הספיקו להוציא סינגל ראשון לרדיו בשם “אהבה אפלטונית”.

הרכב Aplatonix:

בראיון למגזין הירושלמי ירושלים.נט, הסביר שמלה את בחירת שם ההרכב: “אפלטון היה פילוסוף מוכר שהאידיאולוגיה של חייו התבססה על כך שהעולם מתחלק לשניים: עולם השכל ועולם הדמיון. אהבה אפלטונית היא אהבה ללא מגע- טהורה והמוסיקה שלנו היא כזאת, טהורה- נטו מוסיקה. התחברנו למשמעות המילה ‘אפלטוני’ ומשם גם שם הסינגל החדש “אהבה אפלטונית”. באלבום המיועד 15 שירים והוא צפוי לצאת במהלך שנת 2013.

לימודי מוסיקה במכללת BPM:

שמלה החליט לעשות צעד ולהתמקצע בלימודי המוסיקה, כפי שהוא מספר: “הבנתי שאם אני רוצה להיות מוזיקאי, עם תעודה כמו שאומרים, ובעל אולפן הקלטות שאני אוכל להפיק גם יוצרים אחרים חוץ מאת עצמי, אני חייב לימודי תעודה, ומלבד התעודה ידעתי שאני אלמד המון ואכן כך זה קרה״.

מה אתה מרגיש שהלימודים ב BPM הוסיפו לך כמי שכבר הגיע עם ידע מהבית?

״מסתבר שבתחום הזה ניסיון עוזר אבל הוא לא הגורם העיקרי. במכללה למדתי כל כך הרבה דברים חדשים ומעניינים. המכללה עושה עבודה מצויינת ואני בהחלט ממליץ לאחרים ללמוד כאן, הצוות מאוד מקצועי ותומך, קשוב ועוזר אפשר לומר שמצאתי את המנטור שלי – חגי דוידוף, מרצה במכללה , שגם אחרי סיום הלימודים אני עדיין בקשר איתו ואני מקווה ובטוח שיצא לי לעבוד איתו בעתיד״ שמאלה מוסיף כי ״מעבר ללימודים פגשתי מוזיקאים רבים מעולמות שונים, דבר שגרם לי להתפתח יותר מבחינה מוזיקלית ולנסות דברים חדשים דברים שלא היה לי מושג עליהם או את האומץ לנסות אותם, בדיעבד זה ממש השתלם. אז נכון, למדתי קורס קיובייס מחדש למרות שזו תוכנה שעסקתי בה כבר כמה שנים, והבנתי שהיא עולם בפני עצמו ולמדתי המון. כתבתי לעצמי שירים בעבר ואפילו לאחרים אבל עכשיו, כשאני מסתכל אחורה, אני מרגיש שהרמה עלתה. היה לי סגנון מוזיקלי אבל אחרי ששומעים רעיונות אחרים, ונפתחים לעולמות שונים, מגלים לקחת מכל דבר משהו ובכל להפוך לסגנון מוזיקלי ייחודי שזה מעבר להכל, זה הכי חשוב. בנוסף, אהבתי שלא מחסירים שום דבר ושאנשי המקצוע ידעו לתת מעבר לחומרי הלימוד בקורס. בשורה התחתונה, אני גאה להיות בוגר מכללת BPM. אני חושב שזה אחד הצעדים המשמעותיים בקריירה שלי ואני בטוח שעוד אשוב״